31 ثور 1397

RSS Facebook

اعلانات

خبر های جدید

اطلاعیه معینیت امورجوانان وزارت اطلاعات وفرهنگ

اطلاعیه معینیت امورجوانان وزارت اطلاعات وفرهنگ

کابل باختر 31 ثور اطلاعیه معینیت امورجوانان وزارت اطلاعات وفرهنگ معینیت امور...

وزارت دفاع ملی استفاده از بمب های لایزری  موثراست

وزارت دفاع ملی استفاده از بمب های لایزری موثراست

کابل 31ثور باختر وزارت دفاع ملی مدعی شده که به خاطر...

Youtube Player

khantry design

اعلاناترئیس جمهور غنی در نشست بزرگان، متنفذین و نمایندگان اقشار مختلف کندهار، اشتراک کرد

Written by  manager
Rate this item
(0 votes)

کابل باختر 31 اسد
محمد اشرف غنی رئیس جمهوری اسلامی افغانستان امروز در نشست بزرگان، متنفذین، علما، زنان و جوانان ولایت  کندهار که در تالار کنفرانس‌های قول اردوی  ۲۰۵ اتل برگزار شد، اشتراک کرد.
به اساس معلومات دفترمطبوعاتی ریاست جمهوری به آژانس باختر، در این نشست، ابتدا زلمی ویسا والی کندهار ضمن خوش آمدید به رئیس جمهور غنی و هیات همراه‌اش، از تلاش‌ها و دستآورد‌های رئیس‌جمهور در عرصه‌های مختلف از جمله پروژه‌های اقتصادی، مبارزه با فساد، قانع ساختن جامعه بین‌المللی، اجماع منطقه یی، صلح، سیاست خارجی موفق، سفرهای ولایتی و استماع مشکلات مردم، ایجاد ارتباط با مردم و اصلاحات، ستایش کرد.
ویسا گفت که در اثر هماهنگی میان نیروهای امنیتی و دفاعی در ولایت کندهار، امنیت بهبود یافته است. وی خواهان توجه رئیس‌جمهور بخاطر تمویل و تجهیز بیشتر نیروهای امنیتی و دفاعی مستقر در آنجا گردید.
سپس، حاجی‌سیدجان خاکریزوال رئیس شورای ولایتی کندهار ضمن خوش آمدید به رئیس‌جمهور، از حمایت و پشتیبانی کامل خویش به نمایندگی از مردم لوی‌کندهار اطمینان داد.
سپس تورن عبدالخالق بالا کرزی عضو ولسی‌جرگه، حاجی محمد حق‌ ملا امام و خطیب مسجد موی مبارک، مولوی عبیدالله فیضانی رئیس شورای علمای کندهار، اناهیتا و نثار احمد صالح دو تن از فعالان مدنی، صحبت کردند و خواست‌ها و پیشنهادات شان را  در زمینۀ انرژی برق، اعمار بندها، بهبود امنیت، مبارزه با فساد اداری، بیکاری، پروژه‌های انکشافی، رفع مشکلات محبوسین زن، زراعت، مدیریت آب‌ها، صنعت و حاکمیت قانون مطرح کردند.
در این نشست گل‌آغا شیرزی سرپرست وزارت امور سرحدات و قبایل نیز صحبت‌کرد و ضمن خوش آمدید به رئیس‌جمهور و هیات همراه‌اش گفت که خواست اول و اساسی مردم ولایت کندهار صلح است. شیرزی گفت که وی و مردم ولایت کندهار آمادۀ هرگونه همکاری در راستای تامین صلح می باشند.
وی ضمن تشکر از اعتماد رئیس‌جمهور گفت که وزارت امور سرحدات و قبایل، اقوام کشور را به وحدت تلاش‌های بیشتر در زمینۀ صلح، مورد تشویق قرار خواهد داد. وی افزود که در این خصوص طرح‌های را آماده ساخته است و آن را عملی خواهد کرد.
رئیس‌جمهور پس از استماع خواست‌ها و پیشنهادات اشتراک‌ کنندگان، برای شهدای نیروهای امنیتی و دفاعی به خصوص شهدای ولسوالی‌های خاکریز، نیش، میوند و شاه‌ولی کوت، بهشت برین آرزو نمود و یکبار دیگر برای خانواده‌های شان ابراز تسلیت کرد و از آنان تشکر نمود که برای عزت و افتخار افغانستان، چنین فرزندان صادق را پرورش داده اند.
رئیس جمهور به خانواده‌های قربانیان اطمینان داد که امروز به مسئولین بخاطر جلوگیری تکرار رویدادهای که باعث قربانی نیروهای ما می شود، هدایات لازم داده است. همچنان از قوماندان قول اردو ۲۰۵ اتل بخاطر تغییرات اساسی و ایجاد هم‌آهنگی در این نهاد، تشکر کرد.
رئیس جمهور غنی با اشاره به سخنرانی رئیس جمهور ایالات متحدۀ امریکا گفت: پس از این قید و شرط زمانی نخواهد بود، امریکا تا اخیر با ملت افغانستان می ایستد. این نتیجۀ تلاش های بزرگان، مردم و نیروهای امنیتی و دفاعی افغانستان است، از حمایت آن ها سپاسگزاری می کنیم.
وی خاطرنشان کرد که پیام رئیس جمهوری ایالات متحدۀ امریکا تنها این نیست که آن ها با ما می ایستند، بلکه پیامش این است که برای صلح پایدار نیز از ما حمایت می کند. وی افزود که به مخالفین می‌گویم که در جنگ برنده نمی‌شوید، راه صلح را اختیار کنید زیرا خواست مردم، احمدشاه بابا و غازی امان الله خان صلح می‌باشد.
محمد اشرف غنی گفت: ایالات متحدۀ امریکا برای همسایه ما پیام واضح داده است که دیگر نمی تواند به افراد و گروه های تبهکار پناه بدهند. پیام ما نیز برایش این است که با این کشور صلح پایدار می کنیم، اکنون پاکستان باید به ندای صلح افغانستان لبیک گوید تا ما به ثبات برسیم.
رئیس جمهور تصریح کرد که مبارزه ما علیه تروریستان ادامه دارد، زیرا آنها خوارج و فتنه‌گرهستند که بر مساجد و شفاخانه ها و همچنان بر نیروهای نیرومند و هموطنان ما حمله می‌کنند. وی افزود: حرف اصلی این‌ است که خواست های ما بخاطر مشارکت با جهان به نتیجه می رسد و تطبیق اصلاحات، وظیفه ما می‌باشد.
رئیس جمهور کشور گفت: اگر فساد موجود از بین نرود، بالای پنج نسل آینده تاثیر ناگوار خواهد داشت. وی تاکید کرد که فرصت های زیاد تلف شده است و پس از این اجازۀ ضایع شدن فرصت ها را نمی‌دهیم. این کشور با چند میلیونر آباد نمی‌شود، بلکه باید تمام ملت زندگی آرام و مرفه داشته باشند.
رئیس جمهور افزود: میرویس نیکه به ما درس تقوا داده و برای همه ی ما وحدت ملی و اتفاق را توصیه کرده است. در قول اردوی ۲۰۵ اتل فرزندان ما از هرگوشۀ کشور در حال خدمت می باشند که این بیانگر وحدت ملی ما است.
محمد اشرف غنی گفت: زمانی‌که من کارم را هر روز صبح در میزکاری غازی امان الله خان آغاز می کنم، عکس احمدشاه بابا را  که در طرف راست دفتر آویزان است، خطاب قرار داده، می گویم که بابا سپاسگزارم که شما کمایی کردید و خداوند ما را بخاطر برآورده نمودن آرزوهای تان، توفیق بدهد. وی از همه خواست تا راه وحدت، همت و اتفاق احمد شاه بابا و غازی امان الله خان را اختیار نمایند.
رئیس جمهور ضمن تبریکی ۹۸ مین سالروز استرداد استقلال کشور گفت: آنچه را که غازی امان الله خان قهرمان ملی آغاز کرد، ما باید آن را تکمیل نمائیم. من به کندهار، قلب سیاسی افغانستان آمده ام تا پیام وحدت ملی بدهم.  
وی خطاب به  زنان اشتراک کننده گفت که آنها مانند زرغونه انا و نازو انا سهم شان را در جامعه ادا نمایند و به میدان صلح آمده، بیرق صلح را بلند کنند. همچنان از شاروال کندهار بخاطر اینکه مردم از کارکردهای وی رضایت دارند، تشکر کرد.
رئیس جمهور کشور به رئیس شرکت برشنا هدایت داد تا مشکلات مردم کندهار را از ناحیه برق مرفوع سازد و تعهدات خویش را در این خصوص عملی سازد. همچنان به وزیر مالیه دستور داد که برای ولایت کندهار یک بسته انکشافی را بخاطر تطبیق آماده نماید.
رئیس جمهور گفت: با ایجاد شورای عالی منابع بشری، مشکلات موجود در عرصۀ معارف به شکل اساسی حل خواهد شد. وی خواستار همکاری جامعه مدنی و بزرگان در زمینه حل مشکل معارف آن ولایت گردید. 
رئیس جمهور به والی کندهار دستور داد که به منظور حکومت‌داری خوب تمام ادارات را بررسی نماید و آنانی را که بیشتر از سه سال در یک ریاست اجرای وظیفه کرده اند، تبدیل کند.
رئیس جمهور غنی با تاکید گفت: این نیاز عصر ما است که آینده را به دست خویش بگیریم. وی افزود که طی دونیم سال دنیا را قانع کرده و توجه شان را در قبال افغانستان معطوف ساختیم و اکنون زمان آن فرا رسیده است که خود را منسجم نمائیم.# نالان

Leave a comment

Make sure you enter the (*) required information where indicated.
Basic HTML code is allowed.