رئیس جمهور غنی از آخرین کاروان حجاج استقبال کرد

Written by  manager
Rate this item
(0 votes)

کابل باختر 14 میزان
محمد اشرف غنی رئیس جمهوری اسلامی افغانستان، شام روز پنجشنبه از آخرین کاروان حجاج که پس از ادای فریضه حج به وطن برگشتند، در میدان هوایی بین‌المللی حامد کرزی استقبال کرد.
دفتر مطبوعاتی ریاست جمهوری به آژانس باختر خبر داد، در مراسمی که به این مناسبت در ترمینل میدان هوایی بین المللی حامد کرزی برگزار گردیده بود، ابتدا فیض محمد عثمانی وزیر حج و اوقاف صحبت کرد و ضمن اینکه به حجاج خیر مقدم گفت، از توجه رئیس جمهور به پروسه حج تشکر نمود.
وی گفت که وزارت حج و اوقاف با همکاری ارگان های ذیربط در تلاش است تا پروسه ملی حج به شکل خوب عملی گردد.
سپس حاجی سید نورخان به نمایندگی از حجاج صحبت کرد و از رئیس جمهور و وزارت حج و اوقاف بخاطر ارائه خدمات به حجاج تشکر نموده، گفت که خدمات در بخش های صحی، مسکن، غذا و ترانسپورت به شکل بهتر فراهم شده بود و تمام حجاج در جریان ادای مراسم حج، برای صلح، امنیت و آبادانی کشور دعا نمودند.
بعداً رئیس جمهور غنی صحبت نمود و ضمن خوش آمدید به حجاج، گفت که پروسه حج از اهمیت خاص برخوردار است و من به صورت دوامدار این پروسه را تعقیب می کردم.
رئیس جمهور از حجاج خواست تا مشکلات و همچنان پیشرفت های را که در پروسه حج مشاهده کرده اند، با حکومت شریک سازند تا مشکلات در این عرصه به صورت اساسی حل شود.
رئیس جمهور خاطرنشان کرد که پروسه حج به شکل بی طرفانه بررسی می شود تا نقاط قوت و ضعف خدمات ارائه شده را ارزیابی نمائیم و بتوانیم این پروسه مهم را در سال های آینده به شکل بهتر مدیریت کنیم.
رئیس جمهوری کشور در اخیر سخنانش گفت که ما در مشوره با علما و نهادهای ذیربط، روی طرح های بنیادی برای بهبود پروسه حج کار می کنیم. ختم/ شوخک

back to top