28 سنبله 1397

RSS Facebook

اعلانات

خبر های جدید

هفت تن به ظن انتقال جنگ افزار در ننگرهار بازداشت شدند

هفت تن به ظن انتقال جنگ افزار در ننگرهار بازداشت شدند

جلال آباد 26 سنبله باختر هفت مرد به ظن انتقال جنگ...

افراد مسلح سه مرد را در زیارت پیرصاحب ننگرهار به شهادت رساندند

افراد مسلح سه مرد را در زیارت پیرصاحب ننگرهار به شهادت رساندند

جلال آباد 26 سنبله باختر دو مجاور و یک نگهبان زیارت...

رئیس جمهور: امنیت ملی به تمام ملت تعلق دارد

رئیس جمهور: امنیت ملی به تمام ملت تعلق دارد

کابل باختر 26 سنبله محمد اشرف غنی رئیس جمهوری اسلامی افغانستان...

Youtube Player

khantry design

اعلاناترئیس‌جمهورغنی: ما مدیون قربانی های شهدا هستیم

Written by  manager
Rate this item
(0 votes)

کابل باختر 30 میزان
محمداشرف غنی رئیس جمهوری اسلامی افغانستان و هیئت همراه اش، قبل از ظهر امروز در مراسم فاتحه در مسجد جامع قول اردوی ۲۰۳ تندر پکتیا اشتراک ورزید و با بزرگان و ورثه های قربانیان ابراز غم شریکی نمود و به روح همه شهدا اتحاف دعا کرد.
به اساس معلومات دفتر مطبوعاتی ریاست جمهوری به آژانس باختر، اشتراک کنند گان در مراسم فاتحه از بارگاه خداوند متعال به شهدا جنت فردوس، به زخمی ها صحتمندی و به خانواده های آنها صبر جمیل استدعا نمود.  وی بخاطر حادثۀ تروریستی اخیر در پکتیا، بار دیگر به خانواده ها و مردم آن ولایت تسلیت گفت.
نیازمحمد حقجو به نمایندگی از خانواده های شهدا به رئیس جمهور و هیئت همراه اش خوش آمدید گفت و به خاطر غمشریکی با آنها؛ از وی تشکر کرد. وی پیشنهاد نمود که حادثۀ تروریستی بالای قوماندانی امنیه پکتیا به گونۀ همه جانبه بررسی شود و به خانواده های شهدا زمین های مسکونی درنظر گرفته شود.
رئیس جمهور غنی مراتب تسلیت و همدردی خویش را به خاطر رویدادهای تروریستی اخیر به همه شهروندان کشور به ویژه مردم ولایت پکتیا ابراز داشته افزود، همانطوریکه مردم پکتیا همواره در غم شهروندان خویش شریک بوده اند، امروز همه شهروندان در غم پکتیا غمگین اند.
رئیس جمهورغنی گفت، امروز یک بستۀ کمکی به خانواده های شهدا و مجروحین حادثۀ تروریستی اخیر اهدا خواهد شد و در آیندۀ نزدیک به خانواده های مستحق شهدا، زمین مسکونی توزیع میگردد، همچنان در بودجۀ سال آینده، به خانواده های شهدا توجه خاص صورت خواهد گرفت.
رئیس جمهور کشور خاطرنشان کرد: موضوع رسیدگی به خانواده های شهدا را من شخصاً هر هفته با مسوولین مربوطه تعقیب خواهم کرد، زیرا ما مدیون قربانی های شهدا هستیم و رسیدگی به خانواده های آنها مسوولیت ما است.
رئیس جمهور تصریح کرد، دشمنان افغانستان که شماری از هموطنان و سربازان ما را به شهادت رساندند، در حقیقت آنها انتحار سیاسی کردند و مردم لوی پکتیا با یک صدا به آنها میگویند که قبول تان نداریم، زیرا اعمال شما، اعمال مسلمان و انسان نیست.  
رئیس جمهورغنی گفت: جهت تأمین امنیت پکتیا و شهر گردیز، هدایت خاص داده ام و دراین زمینه سهم مردم ارزشمند می باشد.# عبدالخالق

Leave a comment

Make sure you enter the (*) required information where indicated.
Basic HTML code is allowed.