29 سرطان 1397

RSS Facebook

اعلانات

خبر های جدید

رئیس جمهور غنی، آرشیف ارگ ریاست جمهوری را افتتاح کرد

رئیس جمهور غنی، آرشیف ارگ ریاست جمهوری را افتتاح کرد

کابل باختر 28 سرطان محمداشرف غنی رئیس‌جمهوری اسلامی افغانستان قبل...

یک زن رئیس قضات مالزیا شد

یک زن رئیس قضات مالزیا شد

- ایرنا – باختر28 سرطان برای دومین بار در تاریخ...

ترتیب رده بندی تیم های شرکت کننده در جام جهانی 2018

ترتیب رده بندی تیم های شرکت کننده در جام جهانی 2018

اولیه – باختر28 سرطان پس از قهرمانی تیم ملی فرانسه...

Youtube Player

khantry design

اعلاناتسرپرست سفارت ترکمنستان مقیم کابل، با معاون رئیس جمهور دیدار کرد

Written by  manager
Rate this item
(0 votes)

کابل باختر 23 عقرب
رُسلان تکایوف، سرپرست سفارت ترکمنستان مقیم کابل، امروز با قانونپوه سرور دانش معاون دوم ریاست جمهوری اسلامی افغانستان دیدار کرد.
به اساس معلومات دفترمطبوعاتی ریاست جمهوری به آژانس باختر، این دیدار که به مناسبت سفر معاون رئیس جمهور به کشور ترکمنستان برای اشتراک در کنفرانس ریکا 7 انجام شد، معاون رئیس جمهور ضمن تأکید به گسترش روابط و همکاری های متقابل میان دو کشور افغانستان و ترکمنستان، دولت و مردم ترکمنستان را از دوستان نزدیک دولت و مردم افغانستان عنوان کرد.
قانونپوه دانش با اشاره به مشترکات تاریخی و فرهنگی بین افغانستان و ترکمنستان و سابقه تاریخی روابط دیپلوماتیک بین دو کشور تصریح کرد که همکاری و روابط دوجانبه بین افغانستان و ترکمنستان در عرصه های مختلف رو به گسترش است.
معاون رئیس جمهور ضمن ابراز خرسندی از اشتراک در کنفرانس ریکا 7 که فردا چهار شنبه 24 عقرب 1396 – 15 نوامبر 2017 در عشق آباد مرکز ترکمنستان برگزار می شود، گفت پروژه های مشترک در زمینه سرک، راه آهن و انرژی برق بین دو کشور، برای همکاری های منطقه یی مؤثر است.
معاون رییس جمهور با اشاره به پروژه برق 500 کیلو ولت و پروژه تاپی به عنوان یکی از بزرگترین پروژ های انتقال انرژی در منطقه گفت که همکاری دوجانبه در عرصه های مختلف بین افغانستان و ترکمنستان می تواند با پیامد های نیک اقتصادی و توسعوی در منطقه همراه باشد.
در این دیدار رُسلان تکایوف، توسعه روابط متقابل میان افغانستان و ترکمنستان را برای دولت آن کشور یک اولویت خوانده و از اینکه استاد دانش معاون رئیس جمهور برای شرکت در کنفرانس ریکا 7 به ترکمنستان سفر می کند ابراز خرسندی کرد.
وی از علاقه مندی ترکمنستان برای سهم گرفتن در شبکه انتقال انرژی برق و تجهیزات مورد نیاز آن خبر داده گفت که جانب ترکمنستان فرصت های همکاری دراین عرصه را تحت بررسی دارد. احمد ضیا احمدی

Leave a comment

Make sure you enter the (*) required information where indicated.
Basic HTML code is allowed.