نماینده خاص سرمنشی ملل متحد در امور افغانستان با معاون دوم رئیس جمهور دیدارکرد

Written by  manager
Rate this item
(0 votes)

کابل باختر 23 عقرب
تادامیچی یاماموتو نماینده خاص سرمنشی ملل متحد در امور افغانستان با قانونپوه سرور دانش معاون دوم ریاست جمهوری دیدار کرد.
به اساس معلومات دفترمطبوعاتی ریاست جمهوری به آژانس باختر، در این دیدار، معاون رئیس جمهور از نقش برجسته همکاران بین المللی افغانستان از جمله ملل متحد، در جهت همکاری و حمایت از دولت و ملت افغانستان ابراز تشکر و قدردانی کرد. وی بر اهمیت این همکاری ها در روند برگزاری به موقع و بهتر  انتخابات و تلاش برای استقرار صلح  و ثبات  در افغانستان تأکید کرده خاطر نشان کرد که حکومت افغانستان مصمم بر برگزاری به موقع انتخابات و تعقیب روند صلح است.
نماینده خاص سرمنشی ملل متحد در امور افغانستان  نیز با اشاره به اهمیت پروسه صلح در افغانستان، گفت که ملل متحد آمادگی کامل دارد،  تا  هم چنان حکومت افغانستان را در برگزاری هرچه بهتر انتخابات و  رسیدن به یک صلح پایدار کمک نماید.
در این دیدار، دو طرف  روی جزئیات روند انتخابات و کارهای انجام شده در این قسمت، نیز  بحث و تبادل نظر کردند و تأکید بر این شد که برای تسریع این روند، از جانب حکومت افغانستان و همکاران بین المللی، تلاش همه جانبه صورت بگیرد.
یاماموتو همچنین تأکید کرد که همکاری های تخنیکی از جانب جامعه بین المللی در پروسه انتخابات، زیر نظر سازمان ملل متحد در جریان می باشد. احمد ضیا احمدی

back to top