05 حوت 1396

RSS Facebook

اعلانات

خبر های جدید

کشته شدن یک سرگروه هراس افگنان با سه فردش در سرپل

سرپل 4 حوت باختر یک سرگروه هراس افگنان با سه فردش...

معین سیاسی وزارت امور خارجه : مردم افغانستان به صلح ضرورت دارند

کابل باختر 4 حوت حکمت خلیل کرزی معین سیاسی وزارت امور...

دو هراس افگن در قندهار بازداشت شدند

قندهار 4 حوت باختر دو هراس افگن دیروز در ولسوالی میوند...

Youtube Player

khantry design

اعلاناتنیکلسون : برای به سر رساندن ماموریت آموزشی ناتو به ۱۶ هزار سرباز ضرورت است

Written by  manager
Rate this item
(0 votes)

کابل 27 عقرب / باختر
ینس استولتنبرگ سرمنشی عمومی سازمان  ناتو درتازه ترین اظهارات خود  تاکید کرده است که  ناتو به نیازمندی هائی پاسخ می گوید  که جنرال جان نیکلسون قوماندن نیروهای ناتووامریکایی در افغانستان مطرح نموده است .
اوگفته است که پس از ماه  ها غوروبررسی اعضای ناتو به این نتیجه رسیده است که این اتحادیه  نیروهای کافی برای انجام دادن ماموریت آموزشی در افغانستان را دراختیاردارد .
گزارشگر آژانس باختر مینگارد :  این اظهارات سرمنشی عمومی سازمان ناتو درحالی بیان میشود که  جنرال جان نیکلسون، قوماندان عمومی ماموریت حمایت قاطع ناتو در افغانستان، چند ماه قبل در یک جلسۀ استماعیۀ کانگرس امریکا گفته بود که برای شکستاندن بن بست در جنگ با طالبان و گروه های شورشی دیگر، امریکا باید چند هزار سرباز اضافی به افغانستان بفرستد.
ینس استولتنبرگ سرمنشی عمومی  ناتو گفته است این تصمیم درحالی اتخاذ شده که نیکلسون گفته است او برای به سر رساندن ماموریت آموزشی ناتو به ۱۶ هزار سرباز ضرورت دارد وبه همین منظور شمار سربازان ناتو در افغانستان از ۱۳ هزار به ۱۶ هزار نفر افزایش می یابد.
استولتنبرگ گفته است  من کاملاً مطمئنم که ما نیروهای کافی به هنگام ورود به سال ۲۰۱۸ خواهیم داشت. ما تاکنون وعده ها و اعلامیه هائی در مورد سربازان کمکی بیشتر از متحدان داشته ایم.
استولتنبرگ گفته  که این سربازان عملیات های جنگی انجام نخواهند داد، اما به آموزش نیروهای امنیتی افغانستان به خصوص در قسمت آموزش نیروهای ویژه و تقویت نیروی هوائی کمک میکنند
به گفته سرمنشی سازمان ناتو تقویت حضور این سازمان در افغانستان، کمکی به افغانان برای از میان برداشتن بن بست کنونی و نیز پیام روشنی برای طالبان است که آنان در میدان جنگ برنده نخواهند شد.
استولتنبرگ با تاکید گفته است که  ما قویاً معتقدیم که بهترین راه  برای با ثبات گردانیدن افغانستان توانمند ساختن افغان ها برای باثبات  گردانیدن کشور شان توسط خود شان بهترین گزینه است .
پس ازاعلام پایان  ماموریت نیروهای امریکا و ناتو درافغانستان درسال 2014 بخش های مختلف کشور با تشدید حملات گروه های هراس افگن ازجمله گروه طالبان وداعش ناامن گردید و نهاد های امنیتی کشور توانستند تا درمقابل  هرگونه حملات هراس افگنی استاده گی کنند که همین مقاومت  نهادامنیتی کشور باعث شد که مقامات  امریکایی و ناتو تصمیم گرفتند تا با افزایش نیروهای شان نهاد های امنیتی و دفاعی کشور را درعرصه های مختلف بخصوص بخش هوایی بیشتر مورد اموزش قراردهند .
این درحالیست که در ماه اگست میلادی سالر وان  دونالد ترامپ رئیس جمهور امریکا استراتیژی جدیدش در قبال افغانستان را اعلام کردو در این راهبرد که تمرکزش بر مبارزه با شورشیان طالبان و از بین بردن گروه تروریستی داعش بود، افزایش نیروها در این کشور را  مطرح کرد.
در حال حاضر استولتنبرگ با اشاره با حمایت سازمان ناتو از نیروهای امنیتی و دفاعی افغانستان گفته است  تصمیم گرفتیم تا حمایت خود را تقویت کنیم، مهم ترین بخش این است که ما نیروهای خود را در افغانستان افزایش  می‌دهیم تا  نیرو های افغان قادر به شکستن بن بست شده و به طالبان بفهمانند که شما نمی‌توانید، در میدان جنگ پیروز شوید و باید به پروسه صلح بپیوندید.
این درحالیست که جیم متیس، وزیر دفاع ایالات متحده قبل براین گفته بود که اعلام ستراتیژی جدید نظآمی کشور اش، بستگی به تعهد کشورهای عضو سازمان ناتو دارد.
فرستادن سربازان اضافی امریکا وناتو به افغانستان، بخش عمدۀ ستراتیژی جدید واشنگتن برای این کشوراست که امریکا نزدیک به پیج هزارسرباز اضافی و ناتو سه هزار سربازاضافی  را به هدف آموزش ، مشوره دهی به نهاد های امنیتی افغان  و بخشی از آنها در مبارزه با گروه های هراس افگن به افغانستان فرستاده میشوند . جاوید روشان

Leave a comment

Make sure you enter the (*) required information where indicated.
Basic HTML code is allowed.