02 دلو 1397

RSS Facebook

اعلانات

خبر های جدید

خانواده های بیجاشده فاریاب کمک دریافت کردند

خانواده های بیجاشده فاریاب کمک دریافت کردند

میمنه باختر 2 دلو سه صد خانواده بیجا...

اخبار کوتاه ازدنیای فوتبال

اخبار کوتاه ازدنیای فوتبال

کابل باختر/ 2/ دلو به گزارش رسانه ها زپانا ، بازی...

تیم ملی کرکت افغانستان به تمرینات آغاز خواهد کرد

تیم ملی کرکت افغانستان به تمرینات آغاز خواهد کرد

کابل باختر/ 2/ دلو تیم ملی کرکت افغانستان دربنگ لور هندوستان...

Youtube Player

khantry design

اعلاناتسفیر جدید ایالات متحده امریکا با محمد محقق معاون ریاست اجرائیه ملاقات کرد

Written by  manager
Rate this item
(0 votes)

کابل باختر 23 دلو
جان آر باس سفیر جدید ایالات متحده امريكا مقیم کابل، دیروزبا محمد محقق معاون ریاست اجرائیه جمهوری اسلامی افغانستان صحبت کرد.
به اساس معلومات دفترمطبوعاتی ریاست اجراییه به آژانس باختر، در این دیدار که در کاخ شورای وزیران صورت گرفت، طرفین روی تحولات افغانستان، امنیت، انكشاف، انتخابات و موضوعات مورد علاقه دو کشور صحبت و تبادل نظر نمودند.
محمد محقق معاون ریاست اجرائیه و رهبر حزب وحدت اسلامی مردم افغانستان ضمن اظهار خير مقدم به سفیر جدید ایالات متحده برای افغانستان، از کمک هاى ایالات متحده آمریکا در عرصه انكشاف، امنيت و دموكراسى در كشور ابراز قدردانی کرده و برای سفیر جدید آن كشور در امور محوله آرزوى موفقيت نمود.
معاون ریاست اجرائیه از استراتیژی جدید آمریکا برای افغانستان استقبال نموده افزود که نکات مثبت این استراتیژی در این است که داری محدودیت زمانی نبوده، وابسته با اوضاع و شرایط افغانستان می باشد و این امر تروریزم و دشمنان مردم افغانستان را نا اميد و عصبانی کرده و در نهایت شكسته خواهند شد.
محمد محقق علاوه نمود که مردم افغانستان خصوصاً جامعه هزاره و تشيع طرفدار صلح و دموكراسى هستند، از همان آغاز فصل جديد در كشور ما، در حدود ١٦ سال قبل به مردم و جامعه هزاره هدایت دادیم تا به دولت سازی و دموکراسی و فراگیری علم رو بیاورند و از سلاح بازى دورى كنند که در این عرصه مردم ما کاملا موفق شدند و در حمایت از نظام و دموکراسی در جایگاه ويژه قرار دارند.
وی مردم افغانستان در مورد حملات مرگبار گروه های تروریستی به ویژه داعش بالای تجمعات مردمی و اماکن مذهبی اشاره کرد که در نتیجه هفده حمله خونین، بیشتر از یکهزار و دوصد تن از افراد ملکی شهید و زخمی شده اند.
محمد محقق همچنان به طرح پيشنهادى جامع اداری و امنیتی مناطق هزارجات اشاره کرده و تصریح نمود: "با توجه به خطرهای برخاسته از سوی گروه های تروریستی، ایجاب می کند که به مناطق مرکزی توجه شود".
همینگونه جان آر باس سفیر جدید ایالات متحده برای افغانستان، ضمن تقدیم سلام و تمنیات نیک رهبرى دولت امريكا، از نظريات جامع و مفصل معاون ریاست اجرائیه تشكر نموده گفت که نظرات شما ما را در نحوه عمل در آينده كمک بنيادى ميكند.
وى تاکید نمود که ما میخواهیم نظریات شما را برای موفقیت در افغانستان و بهبود اوضاع در این کشور داشته باشیم.
جان آر باس همچنان افزود: "ایالات متحده آمریکا خواهان نظامی است که در آن همه حق داشته باشند نظر بدهند و سياست كنند، و جریانهای سیاسی و مردم افغانستان سهم داشته باشند و از یک کشور مترقی و متمدن برخوردار گردند".
سفیر آمریکا در ادامه افزود که ما از تشكيل شوراى که به خاطر نظارت بر روندانتخابات تشكيل شود و به خواست احزاب سياسى و مردم افغانستان باشد حمایت می نماییم. احمد ضیا احمدی

Leave a comment

Make sure you enter the (*) required information where indicated.
Basic HTML code is allowed.