27 جدی 1397

RSS Facebook

اعلانات

خبر های جدید

قوماندان امنیه ولسوالی شینواری ولایت پروان به شهادت رسید

قوماندان امنیه ولسوالی شینواری ولایت پروان به شهادت رسید

کابل باختر/ 27 /جدی قوماندان امنیه ولسوالی شینواری ولایت پروان شب...

زلمی خلیل زاد به پاکستان سفر کرد

زلمی خلیل زاد به پاکستان سفر کرد

اسلام آباد / دی نیوز 27 جدی باختر زلمی خلیل زاد...

اعتراض شدید هند بر پاکستان

اعتراض شدید هند بر پاکستان

دهلی جدید - ایرنا -27 جدی – باختر حکومت هند با...

Youtube Player

khantry design

اعلاناترییس اجراییه از نقش‌آفرینی زنان در روند حکومتداری ستایش کرد

Written by  manager
Rate this item
(0 votes)

24 دلو کابل باختر
داکترعبدالله عبدالله رییس اجراییهء حکومت وحدت ملی امروز، ضمن ستایش از نقش و سهم فعال زنان در روند حکومتداری گفت که حکومت  وحدت ملی متعهد به حمایت همه‌ جانبهء برنامه‌های توانمندسازی زنان است.
داکتر عبدالله عبدالله در سمیناری که زیر عنوان "رویکردهای مختلط دانشگاه امریکایی افغانستان در مورد پیشرفت‌های زنان" در مرکز اطلاعات و رسانه های حکومت برگزار شد، گفت: "بانوان مهمترین نقش‌آفرینان جامعه‌اند و تجربۀ سال‌های پسین نشان داده است که بانوان همگام با مردان در عرصه های آزادی بیان، امور اجتماعی، اقتصادی، تجارتی، امنیت، صلح و دست‌آوردهای دیگر امروزی کشور سهم فعال داشته‌اند.
وی از تلاش بانوان به خاطر به دست آوردن حقوق‌شان در جامعه و سهم گیری آنها در روند حکومتداری، به نیکویی یاد کرد.
رییس اجراییه تصریح کرد که حکومت وحدت ملی متعهد است تا از بانوان و برنامه‌هایشان به خاطر سهم گیری در ساختن جامعه سالم و مرفه حمایت نموده و در راستای توانمندسازی آنان در بخش‌های مختلف همکاری جدی ‌نماید.
وی برگزاری چنین سمینارها را به منظور بلند بردن آگاهی بانوان و دست یافتن‌ آنان به اهداف بزرگ پر اهمیت خواند و از همکاران و نهادهای بین‌المللی به ویژه از هیئت رهبری دانشگاه امریکایی افغانستان، به خاطر حمایت از بانوان و بلندبردن ظرفیت‌های علمی و کاری‌ آنان قدردانی کرد.
به همین ترتیب کنیت هولاند، رییس دانشگاه امریکایی افغانستان گفت: "حمایت حکومت از بانوان و برنامه‌های شان برای آنان انگیزۀ فراوان‌تر می‌دهد و مسؤولان دانشگاه امریکایی افغانستان نیز تلاش می‌کنند تا به منظور بلندرفتن ظرفیت‌های علمی بانوان و پیشرفت آنان در عرصه‌های مختلف اجتماعی، سیاسی، اقتصادی و فرهنگی اقدامات لازم را انجام دهند.
او نیز نقش بانوان در جامعه را مهم خواند و تأکید کرد که سهم بانوان در عرصه‌های اقتصادی، تجارتی، رهبری، توسعه و پیشرفت ضروری و سازنده است.
وی افزود که هدف این سمینارها توانمندسازی هرچه بیشتر بانوان است.# نثار "ایثار"

Leave a comment

Make sure you enter the (*) required information where indicated.
Basic HTML code is allowed.