04 حمل 1397

RSS Facebook

اعلانات

خبر های جدید

سال جدید تعلیمی تعهدات و چالش ها ! ؟

سال جدید تعلیمی تعهدات و چالش ها ! ؟

کابل باختر ۳ حمل فردا شنبه چهارم حمل...

جلسه سرقوماندانی اعلی قوای مسلح تحت ریاست رئیس جمهور غنی، دایر شد

جلسه سرقوماندانی اعلی قوای مسلح تحت ریاست رئیس جمهور غنی، دایر شد

کابل باختر 3 حمل جلسه سرقوماندانی اعلی قوای مسلح تحت ریاست...

کشته شدن هفتاد و یک هراس افگن در عملیات های تصفیوی نیرو های دفاعی

کشته شدن هفتاد و یک هراس افگن در عملیات های تصفیوی نیرو های دفاعی

کابل باختر 3 حمل وزارت دفاع ملی میگوید که هفتاد و...

Youtube Player

khantry design

اعلاناترئیس جمهور در دیداری با ورزشکاران ولایت هرات: شما سفیران واقعی کشور هستید

Written by  manager
Rate this item
(0 votes)

کابل باختر 5 حوت
محمد اشرف غنی رئیس جمهوری اسلامی افغانستان امروز با ورزشکاران و مدال‌آوران ولایت هرات در تالار غازی امان الله خان آن ولایت، دیدار کرد. 
به اساس معلومات دفترمطبوعاتی ریاست جمهوری به آژانس باختر، در این دیدار، شبانه صفت‌یار به نمایندگی از ورزشکاران ضمن خوش آمدید به رئیس جمهور و هیات همراه اش به ولایت هرات، گفت که ورزشکاران زن همواره بر ضد خشونت و افراطیت ایستادگی و مبارزۀ منظم کرده اند. وی افزود که چهار هزار ورزشکار زن در رشتۀ های مختلف در این ولایت فعالیت دارند.
خانم صفت‌یار از توجه دوامدار رئیس جمهور به رشد ورزش بخصوص ورزشکاران زن تشکر کرده، گفت که حمایت و تشویق های معنوی شما برای ورزشکاران روحیه و قوت می دهد. 
سپس احسان احمد کروخی به نمایندگی از ورزشکاران مدال‌آور صحبت نموده، گفت که با حمایت شما، ورزشکان در مسابقات بین المللی دستآوردهای خوبی داشته، افتخار کمایی کرده و بیرق افغانستان را در نقاط مختلف جهان برافراشته اند.
وی خطاب به رئیس جمهور گفت: شما نخستین رئیس جمهور هستید که همواره با ورزشکاران و قهرمانان دیدار کرده و برای شان روحیه و قوت داده اید.
کروخی پیشنهادات ورزشکاران هرات را در خصوص ایجاد کمپلکس ورزشی، میدان فوتبال با معیارهای بین المللی، اعمار سالون های ورزشی در ولسوالی های ولایت هرات، ترمیم سیستم چراغ‌های استدیوم ورزشی و تشویق ورزشکاران مستحق، بیان کرد.
احسان احمد کروخی گفت: همانگونه که هرات به چهارراه ترانزیت، صنعت و همکاری مبدل شد، به برکت تلاش‌ها و موفقیت های ورزشکاران، به چهاراه ورزش نیز تبدیل خواهد شد. وی افزود که ورزش راه صلح و تحمل بوده که در تقویت هر‌چه بیشتر صلح پایدار و وحدت ملی، نقش مثبت دارد.
محمد اشرف کشور رئیس جمهور پس از شنیدن صحبت ها و خواست های آنان، خطاب به ورزشکاران گفت که شما سفیران واقعی این کشور هستید و تشکر از اینکه بیرق افغانستان را در نقاط مختلف جهان به اهتزاز در آوردید و برای کشور تان، افتخار و نام نیک کمایی کردید.
رئیس جمهور، ارادۀ استوار ورزشکاران زن را بخاطر اینکه تسلیم تعبیض و موانع نشدند، مورد ستایش قرار داد. وی آرزو کرد که آنان در تمام ابعاد زندگی ارادۀ قوی داشته باشند.
رئیس جمهور غنی همچنان از مسئولین فدراسیون های ورزشی تشکر کرد که به ورزشکاران زن همانند ورزشکاران مرد، سهولت ها را فراهم کرده اند.
رئیس جمهور افزود که ورزشکاران هم به گونه فردی و هم به گونۀ تیمی، ارزشمند هستند و شما شجاعت ما را به بهترین وجه تمثیل کرده اید. وی افزود که ورزش دسپلین و ریاضت دوامدار است و آرزو می کنم که دسپلین به خدمت سراسری و اجتماعی مردم، مبدل شود.
رئیس جمهور کشور در اخیر سخنانش، به نهادهای مربوطه بخاطر رسیدگی به خواست های ورزشکاران هرات مبنی بر ساخت میدان فوتبال با معیارهای بین المللی، ترمیم سیستم چراغ های استدیوم ورزشی و سایر تقاضاهای آنان، هدایات لازم داد و افزود که بر اساس یک پلان منظم، ورزشکاران همواره مورد تقدیر قرار گیرند.# احمد ضیا احمدی 

Leave a comment

Make sure you enter the (*) required information where indicated.
Basic HTML code is allowed.