29 حوت 1396

RSS Facebook

اعلانات

خبر های جدید

اسناد تحصیلی بیرونی با سیستم جدید بررسی میشود

اسناد تحصیلی بیرونی با سیستم جدید بررسی میشود

کابل باختر 29 حوت با ایجاد یک سیستم جدید، ارزیابی اسناد...

امنیت شاهراه های بغلان تامین است

پلخمری / باختر/ 29/ حوت نظامیان افغان به منظور آرامش...

سطح آب درپلخمری پائین رفته است

سطح آب درپلخمری پائین رفته است

پلخمری / باختر/ 29/ حوت شبکه آبرسانی شهر پلخمری بغلان توسعه...

Youtube Player

khantry design

اعلاناتبزرگان و متنفذین ولایت هرات از برنامه‌های زیربنایی حکومت حمایت همه جانبه کردند

Written by  manager
Rate this item
(0 votes)

کابل باختر 5 حوت
محمد اشرف غنی رئیس جمهوری اسلامی افغانستان در سومین روز سفرش به ولایت هرات، امروز با بزرگان و متنفذین ولایت هرات دیدار کرد و خواست های آنان را شنید.
در ابتدای این دیدار، انجنیر منور شاه بهادری یک تن از بزرگان ولایت هرات افتتاح کار پروژۀ تاپی را در خاک افغانستان به رئیس جمهور کشور تبریک گفت و از تلاش های او در این راستا قدردانی نمود.
وی افزود، هر باریکه شما به ولایت هرات سفر نمودید نوید خوشی را برای هراتیان به ارمغان آوردید.
بهادری از تلاش ها ودلیری نیروهای امنیتی در عرصه تامین امنیت پروژه های بزرگ زیربنایی به ویژه مراسم افتتاح پروژۀ تاپی تشکر کرد و گفت، تاپی یک پروژه ملی و سرنوشت ساز برای افغانستان است و ما هرگز به دشمنان اجازه نمیدهیم تا پروژه های زیربنایی را اخلال نمایند.
وی با اشاره به حاکمیت و تطبیق یکسان قانون گفت، مردم در زمینۀ حاکمیت قانون با برنامه های حکومت همکار میباشند. او همچنان از رئیس جمهور خواست تا از ظرفیت های هرات در حکومت استفاده صورت گیرد.
محمد شریف مجددی به نمایندگی از قوم سادات از تلاش های رئیس جمهور برای رفاه اقتصادی افغانستان تشکر کرد و گفت، به مخربین و مغرضین اجازه نخواهند داد تا مانع پروژه های زیربنایی و انکشافی گردند.
وی خطاب به رئیس جمهور گفت، شما سیاستمدار مقتدر هستید و طرح های سازندۀ شما باعث تغییر وضعیت اقتصادی کشور گردیده است و مردم از این طرح ها حمایت همه جانبه مینمایند.
سپس حاجی محمد عارف اسحاق زی به نمایندگی از کوچی ها صحبت کرد و پروژۀ تاپی را برای مردم افغانستان و منطقه با اهمیت خواند و ازین چنین پروژه های زیربنایی اعلام حمایت نمود.
اسحاق زی پیشنهادهای مشخصی را برای رئیس جمهور در زمینۀ بهبود تعلیم و تربیه کوچی ها ارائه کرد. وی خواستار ایجاد یک لیسه ها برای کوچی های حوزه جنوب غرب گردید.
محمد اشرف غنی رئیس جمهوری اسلامی افغانستان از حمایت های مردم هرات به خصوص متنفذین و بزرگان قومی ابراز امتنان کرد و خطاب به مردم هرات گفت: شما متعهد به قانون اساسی و حاکمیت قانون هستید. از تمام اهالی هرات بخاطر حمایت از برنامه های اقتصادی حکومت تشکر میکنم.
رئیس جمهور با اشاره به اهمیت منافع علیای کشور گفت، تفرقه میان افغان ها جای ندارد و هرگز اجازۀ تفرقه افگنی میان مردم را به کسی نمیدهیم. افغانستان هدیۀ کسی نیست و وحدت ملی را تمام ملت افغانستان و مردم هرات با قربانی ها و شهادت به دست آورده اند. وی افزود، کسانیکه درمورد افغانستان نظر کج دارند باید پیام مردم هرات را الگو قرار دهند. ریشۀ ما مردم ماست و اراده ما بستگی به مردم دارد.
رئیس جمهور در رابطه به خواست کوچی ها گفت، برای کوچی ها مکاتب ایجاد میشود و شرایط لازم تعلیم و تربیه برای فرزندان شان ایجاد میگردد.# نالان

Leave a comment

Make sure you enter the (*) required information where indicated.
Basic HTML code is allowed.