03 حوت 1397

RSS Facebook

اعلانات

خبر های جدید

ولیعهد سعودی در جریان دیدار از چند کشورآسیا یی  وارد چین شد

ولیعهد سعودی در جریان دیدار از چند کشورآسیا یی وارد چین شد

بیجنگ – دی دان – 2 حوت – باختر محمد بن...

هشدار نهاد های امنیتی هند درباره وقوع یک حمله تروریستی

هشدار نهاد های امنیتی هند درباره وقوع یک حمله تروریستی

دهلی جدید -ایرنا- 2 حوت – ّباختر سازمان های اطلاعاتی و...

کشته شدن شش هراس افگن پاکستانی درنورستان

کشته شدن شش هراس افگن پاکستانی درنورستان

شهرپارون 2 حوت باختر شش هراس افگن پاکستانی درنبرد با ماموران...

Youtube Player

khantry design

اعلاناترئیس‌جمهور غنی و جیمز متیس روی مبارزه با تروریزم در افغانستان و منطقه به بحث پرداختند

Written by  manager
Rate this item
(0 votes)

کابل باختر 22 حوت
محمد اشرف غنی رئیس‌جمهوری اسلامی افغانستان امروز جیمز متیس وزیر دفاع ایالات متحدۀ امریکا را که در رأس یک هیات عالی‌رتبۀ آن کشور به کابل آمده بود، به حضور پذیرفت.
دفتر مطبوعاتی ریاست جمهوری به آژانس باختر خبر داد، در این دیدار که در قصر گلخانۀ ارگ انجام شد، هر دو جانب در خصوص مبارزه با تروریزم در افغانستان و منطقه، مبارزه با مواد مخدر بخصوص مراکز پروسس و تولید آن و همچنان امنیت انتخابات، بحث و تبادل نظر نمودند.
رئیس‌جمهور غنی ضمن خوش آمدید به وزیر دفاع ایالات متحدۀ امریکا و هیات همراه اش، از کمک و همکاری‌های دوام‌دار ایالات متحدۀ امریکا در عرصه‌های مختلف به افغانستان بخصوص در زمینۀ مبارزه با تروریزم، قدردانی کرد.
رئیس‌جمهور گفت که استراتیژی ایالات متحدۀ امریکا در قبال آسیای جنوبی و افغانستان ماحول را تغییر داده و فرصت را مساعد ساخته است تا روی پروسۀ صلح تمرکز بیشتر صورت گیرد. به همین منظور، ما در کنفرانس پروسۀ کابل پیشنهاد همه‌جانبۀ صلح با طالبان و پیشنهاد مذاکرات دولت با دولت با پاکستان را پیشکش نمودیم.
رئیس‌جمهور محمد اشرف غنی خاطرنشان کرد که حکومت افغانستان برای برگشت مهاجرین افغان از پاکستان، روی برنامه ‌های همه‌جانبه و عملی کار می‌کند. وی تاکید کرد که برگشت و ادغام مجدد مهاجرین، در صلح و ثبات کشور کمک می‌نماید.
رئیس‌جمهور غنی گفت: همانگونه که حکومت تعهد برای موفقیت پروسۀ صلح دارد، نیروهای امنیتی و دفاعی ما بخاطر دفاع از وطن و مردم به مبارزۀ شان ادامه می‌دهند.
در مقابل، جیمز متیس وزیر دفاع ایالات متحدۀ امریکا از فرصت ایجاد شده برای ملاقات با رئیس‌جمهور و سایر اراکین بلند رتبۀ حکومت وحدت ملی تشکر کرد و یکبار دیگر از شجاعت و فداکاری نیروهای امنیتی و دفاعی افغانستان در راستای مبارزه با تروریزم و تامین امنیت، تشکر کرد.
وی گفت که ایالات متحدۀ امریکا از پیشنهاد صلح افغانستان با طالبان و پیشنهاد مذاکرات دولت با دولت با پاکستان در کنفرانس پروسۀ کابل و همچنان برگشت مهاجرین افغان، پشتیبانی می‌کند.
وزیر دفاع امریکا افزود که پیشنهاد حکومت افغانستان در کنفرانس پروسۀ کابل در رابطه به صلح، نه تنها مورد حمایت ما قرار گرفته، بلکه تمام دنیا از آن حمایت می نماید تا جامۀ عمل پوشیده و منتج به صلح پایدار در افغانستان شود.
جیمز متیس یکبار دیگر از ادامۀ حمایت‌های کشورش به افغانستان تا سرکوب کامل تروریزم به عنوان دشمن مشترک، تاکید کرد. 
در این دیدار، داکتر عبدالله عبدالله رئیس اجرائیه حکومت وحدت ملی، ضمن خوش آمدید به وزیر دفاع امریکا و هیات همراه اش، از همکاری‌های آن کشور با افغانستان در عرصه های مختلف به ویژه در بخش نظامی، تشکر کرد و ادامه آن را برای مبارزه علیه دشمن مشترک، مهم دانست.
وی افزود که حمایت از پروسه صلح و نیروهای امنیتی و دفاعی، در زمینۀ آوردن صلح پایدار در افغانستان، اهمیت خاص دارد. عبدالخالق

Leave a comment

Make sure you enter the (*) required information where indicated.
Basic HTML code is allowed.