04 حوت 1397

RSS Facebook

اعلانات

خبر های جدید

صادرات اولین دور گلدوزی و دست دوزی زنان  به جرمنی

صادرات اولین دور گلدوزی و دست دوزی زنان به جرمنی

شهرهرات 3 حوت باختر صادرات اولین دور گلدوزی و دست دوزی...

نجات ده ها مسافر گیرمانده دربرف درغزنی

نجات ده ها مسافر گیرمانده دربرف درغزنی

شهرغزنی 3 حوت باختر ده ها مسافر گیرمانده در برف درولایت...

آغاز کارزار نهال‌شانی از سوی ریاست معارف هرات

آغاز کارزار نهال‌شانی از سوی ریاست معارف هرات

شهرهرات 3 حوت باختر روح‌الله زاهد رئیس معارف هرات، در...

Youtube Player

khantry design

اعلاناتدیدار مردم ولسوالی قره باغ ولایت غزنی با استاد دانش معاون رئیس جمهور

Written by  manager
Rate this item
(0 votes)

کابل باختر/ 27/ حمل
جمع کثیری از باشندگان ولسوالی قره باغ ومتنفذان محلی آن ولسوالی  امروز به منظور طرح مطالبات و خواسته های باشندگان مناطق مربوطه، با استاد سرور دانش معاون دوم رئیس جمهور دیدار کردند.
به اساس معلومات دفتر مطبوعاتی ریاست جمهوری به آژانس باختر، دراین دیدار که چمن شاه اعتمادی نماینده مردم غزنی نیز حضور داشت، مردم ولسوالی قره باغ، از افزایش مشکل نا امنی و سوء استفاده گروه طالبان از اختلافات ذات البینی مردم محل ابراز نگرانی کرده و برتوجه جدی هیأت رهبری حکومت وحدت ملی به خصوص شخص معاون دوم ریاست جمهوری تأکید ورزیده گفتند زمان آن رسیده است که اختلافات و منازعه محلی باشندگان ولسوالی قره باغ به صورت اساسی حل و فصل گردد.
بزرگان و متنفذین محلی ولسوالی قره باغ ضمن ارائه گزارش مفصل ازوضعیت شکننده امنیتی در ولسوالی قره باغ تأکید ورزیدند که اختلاف و منازعه مردم محل زمینه سوء استفاده گروه های مخالف مسلح دولت به خصوص گروه طالبان را فراهم کرده و آن گروه برای بدست آوردن اهداف خود به گسترش اختلاف و نفاق بین مردم دامن می زند.
دیدار کنندگان با اشاره به سوء استفاده گروه های تروریستی از اختلافات مردم و وضعیت امنیتی ولسوالی قره باغ گفتند که این وضعیت می طلبد  اداره محلی ولایت غزنی با قضایا به صورت مسؤلان و واقع بینانه برخورد کنند.
بزرگان ولسوالی قره باغ با توجه به جمعیت ساکن در آن ولسوالی، توازن حضور اقوام در ساختار اداره محلی آن ولسوالی را به عنوان یکی از مطالبات جدی خویش مطرح کرده گفتند توجه حکومت دراین زمینه نیز می تواند بخشی از نگرانی های مردم را برطرف کرده و آنان به حقوق شهروندی خود دست می یابند.
به گفتۀ دیدار کنندگان، مردم لسوالی قرباغ به خصوص باشندگان منطقه نیخته در حمایت از دولت افغانستان و سهم گرفتن در پروسه های ملی چون انتخابات ها همواره پیشگام بوده و باور دارند که وحدت و همدلی مردم یکی از راه های استحکام نظام سیاسی کشور است.
بزرگان ولسوالی قره باغ با اشاره به اعزام چندین هیأت برای حل اختلاف موجود بین باشندگان آن ولسوالی گفتند که آخرین هیأت اعزامی به ولسوالی قره باغ موفق شد تا از یک فاجعه جلوگیری کند؛ اما رسیدگی به مطالبات مردم در باب تأمین امنیت، جلوگیری از سوء استفاده گروه طالبان و حل و فصل اساسی قضیه به توجه جدی و در عین حال واقع بینانه حکومت مرکزی نیاز دارد.
سپس استاد دانش معاون دوم ریاست جمهوری ضمن ابراز تأسف از قربانی شدن شماری از باشندگان ولسوالی قره باغ در اثر اختلافت محلی و نا امنی های موجود در آن ولسوالی، از اراده و عزم مردم برای حل اختلاف و منازع  و توجه آنان به  تحکیم و حدت و همدلی قدر دانی کرد.
معاون رئیس جمهور گفت در جریان قضایای مربوط به مشکلات ولسوالی قره باغ بوده و همواره آن را از طریق ارگانهای مسؤل پی گیری می کرد.
وی از کارکرد هیآت های فرستاده شده  به ولسوالی  قره باغ به خصوص هیأت اخیری که به آن ولسوالی سفر کرد، اظهار قدردانی کرده گفت که به زودی گزارش و نتایج بررسی های این هیأت در یکی از جلسات شورای امنیت ملی  مورد بررسی قرار گرفته و در زمینه تصامیم لازم اتخاذ می گردد.
معاون رئیس جمهور به بزرگان و متنفذین محلی ولسوالی قره باغ اطمینان داد مطالبات آن در زمینه های حل اختلافات موجود بین باشندگان محل، تأمین امنیت منطقه و مسیر های منتهی آن را شخصاً پی گیری می کند.نالان

Leave a comment

Make sure you enter the (*) required information where indicated.
Basic HTML code is allowed.