30 جدی 1397

RSS Facebook

اعلانات

خبر های جدید

قرار داد یک پروژه بزرگ امضا شد

قرار داد یک پروژه بزرگ امضا شد

کابل 29 جدی باختر سر پرست وزارت انرژی...

گلالی نورصافی به حیث عضو انتصابی مشرانوجرگه تعیین شد

گلالی نورصافی به حیث عضو انتصابی مشرانوجرگه تعیین شد

کابل باختر/ 29/ جدی محمد اشرف غنی رییس جمهوری اسلامی افغانستان...

جان باختن عسکر  آمریکا در سال جدید میلادی در افغانستان

جان باختن عسکر آمریکا در سال جدید میلادی در افغانستان

تهران - ایرنا -29 جدی – باختر وزارت دفاع ایا لات...

Youtube Player

khantry design

اعلاناتپروژۀ رهایشی شیخ خلیفه به بهره‌برداری سپرده‌شد

Written by  manager
Rate this item
(0 votes)

کابل باختر 2 ثور
محمداشرف غنی رئیس‌جمهور اسلامی افغانستان قبل از ظهر امروز در مراسم افتتاح پروژۀ رهایشی شیخ خلیفه بن زاید آل نهیان(شهرک امارات) که در قصر چهارچنار ارگ ریاست‌جمهوری برگزار گردیده بود، اشتراک و سخنرانی کرد.
ابتدا رئیس‌جمهور کشور با هیات امارات متحدۀ عربی که به منظور اشتراک در مراسم متذکره به کابل آمده‌بود، دیدار نمود.
در این دیدار، هیات امارات متحدۀ عربی گفت که هفتۀ گذشته در یک ورکشاپ به‌خاطر ارزیابی و دریافت فرصت‌های سرمایه‌گذاری در افغانستان بحث‌های همه‌جانبه صورت گرفت و بخش خصوصی امارات متحدۀ عربی به منظور سرمایه‌گذاری در افغانستان آماده می‌باشد.
در مقابل، رئیس‌جمهور غنی ضمن خوش‌آمدید به هیات متذکره، گفت که حکومت افغانستان تمام سهولت‌ها را به‌خاطر سرمایه‌گذاری در افغانستان فراهم کرده‌است و برعلاوۀ سایر موارد، اولویت ما سرمایه‌گذاری در بخش‌های خانه‌سازی و زراعت است. 
سپس، رئیس‌جمهور کشور همراه با هیات امارات متحدۀ عربی در مراسم افتتاح پروژۀ رهایشی شیخ خلیفه بن زاید آل نهیان(شهرک امارات) اشتراک کرد.
در این مراسم، ابتدا سیدسعادت منصور نادری وزیر شهرسازی و مسکن صحبت کرده، گفت که پروژۀ رهایشی شیخ خلیفه بن زاید آل نهیان که به کمک صندوق توسعوی ابوظبی اعمار گردیده است، دارای ۳۳۳۰ باب اپارتمان رهایشی می‌باشد و قراربود در سال ۱۳۹۳ تکمیل و بهره‌برداری سپرده شود، اما به دلیل بعضی مشکلات به تعویق افتاد.
وی افزود که شهرک متذکره دارای سیستم فاضلاب معیاری، سب‌استیشن برق، پیاده‌روها و جاده‌های معیاری، میترهای معیاری آب و برق، آدرس‌های مشخص بلاک‌ها و اپارتمان‌ها، کتابچه‌های صفایی، مدیریت پاسخگو برای حفظ و مراقبت و یک فضای قابل‌قبول برای زندگی می‌باشد.
سپس، السویدی رئیس صندوق ابوظبی صحبت کرده، گفت که پروژۀ رهایشی شیخ خلیفه بن زاید آل نهیان از بزرگترین پروژه‌های بوده که از سوی صندوق ابوظبی تمویل‌شده و از اینکه این شهرک رهایشی بنام شیخ خلیفه مسمی گردیده است، ابراز امتنان می‌کنم.
وی افزود که حکومت امارات متحدۀ عربی به‌خاطر کمک و همکاری با افغانستان در کنار مردم این کشور باقی خواهد ماند.
بعداً سیدسعادت منصور نادری وزیر شهرسازی و مسکن و السویدی رئیس صندوق ابوظبی در حضورداشت رئیس جمهور غنی، اسناد تسلیم‌دهی پروژۀ رهایشی شیخ خلیفه بن زاید آل نهیان را به جانب افغانستان، به امضا رسانیدند.
متعاقباً رئیس‌جمهور غنی ضمن تسلیم‌دهی کلید چندباب اپارتمان شهرک مذکور به مالکین آن، طی صحبتی گفت: امروز در نتیجۀ همکاری نزدیک بین دو کشور برادر امارات متحدۀ عربی و افغانستان، مردم افغانستان تغییر واضح و مشخص را در زندگی شاهد هستند.
رئیس‌جمهور غنی ضمن تشکر از صندوق ابوظبی و ابراز تبریکی به‌مالکین شهرک متذکره، افزود که ایجاد مسکن یکی از اهداف حکومت وحدت ملی است و از وزیر شهرسازی و همکاران اش تشکر می‌کنم که با مدیریت بسیار خوب‌شان توانستند پروژه‌های ناتمام را تکمیل نمایند.
وی از شهدای رویداد تروریستی ولایت کندهار که در آن جمعه محمد عبدالله الکعبی سفیر اسبق امارات متحده عربی و شماری از دیپلومات‌های آن کشور شهید گردیدند، یادآوری کرد و برای شهدا مذکور بهشت برین و یکبار دیگر به خانواده‌های شان صبر جمیل آرزو نمود.
محمداشرف غنی تصریح‌کرد: من اقتخار این را داشتم که به نمایندگی از ملت افغانستان به خانه‌های شهدای متذکره بروم و مراتب تسلیت و هم‌دردی خویش را به خانواده‌های آنان ابراز نمایم.
رئیس‌جمهور کشور خاطرنشان کرد که با تغییر شرایط اقتصادی و اصلاحاتی که صورت گرفته است، امیدواریم که در آینده بتوانیم بخش خصوصی امارات را با دولت و بخش خصوصی افغانستان در یک فضای همکاری قرار دهیم.# ماری

Leave a comment

Make sure you enter the (*) required information where indicated.
Basic HTML code is allowed.