معاون دوم رئیس جمهور: همه شهروندان مسؤلیت دارند که با هرگونه موانع احتمالی در روند انتخابات مبارزه کنند

Written by  manager
Rate this item
(0 votes)

کابل 23 جوزا باختر
جان آر باس، سفیر ایالات متحده امریکا برای افغانستان، امروز با استاد سرور دانش معاون دوم ریاست جمهوری دیدار کرد.
و در این دیدار چگونگی موضوعات مرتبط به پروسه صلح، برگزاری انتخابات و دیگر موضوعات مورد علاقه دوطرف به بحث گرفته شد.
به اساس معلومات دفتر مطبوعاتی ریاست جمهوری به آژانس باختر، معاون رئیس جمهور از همکاری جامعه جهانی به خصوص دولت و مردم ایالات متحده امریکا با ملت و دولت افغانستان اظهار قدردانی کرده و برهمکاری مشترک هردو کشور برای تأمین ثبات در افغانستان و مبارزه با تروریزم تأکید کرد.
استاد دانش ثبات سیاسی، صلح، تقویت نظام مبتنی بر اراده مردم و تحکیم روابط استراتیژیک افغانستان باهمکاران بین المللی اش برای دولت و مردم افغانستان از جمله اولویت های اساسی عنوان کرد.
معاون رئیس جمهور در خصوص برگزاری انتخابات ولسی جرگه و شوراهای ولسوالی به عنوان یک پروسه ملی نیز گفت که حکومت، احزاب و جریان های سیاسی و همه شهروندان کشور مسؤلیت دارند که با هرگونه موانع احتمالی در مسیر برگزاری انتخابات مبارزه کرده و نگذارند که این پروسه به مشکل مواجه شود.
معاون رئیس جمهور مطالبات مبتنی بر تغییر نظام انتخاباتی را که اخیرا ازسوی برخی جریان های سیاسی مطرح می شود قابل دقت خوانده اما تأکید ورزید که رسیدن این مطالبات فرصت بیشتر می طلبد.
دراین دیدار جان آرباس، سفیر ایالات متحده امریکا مقیم کابل، ضمن استقبال از تلاش های حکومت وحدت ملی در زمینه صلح و برگزاری انتخابات، آتش بس بین حکومت افغانستان و گروه طالبان را یک فرصت قابل استفاده عنوان کرده اما تأکید کرد دولت امریکا به همکاری های خود با مردم افغانستان برای مبارزه با تروریزم و سرانجام متقاعد کردن گروه طالبان برای مذاکرات صلح همچنان متعهد است.
وی همچنین به حمایت مردم، احزاب و جریان های سیاسی از برگزاری انتخابات پارلمانی و شوراهای ولسوالی تأکید ورزیده گفت از دید وی عدم حمایت از انتخابات و بی توجهی برای تشویق مردم به شرکت در این پروسه، برای آینده افغانستان یک چالش و خطر است.
سفیر امریکا مقیم کابل، نقش احزاب و جریان سیاسی برای حمایت از پروسه انتخابات و ترغیب مردم برای رفتن به پای صندوق های رأی را بی نهایت حایز اهمیت خواند و گفت که تغییر نظام انتخاباتی که اخیرا مطرح می گردد به فرصت یشتر نیاز دارد.
وی یک بار دیگر حمایت دولت امریکا را نسبت به برگزاری انتخابات سال جاری درافغانستان اعلام داشته گفت که دیگر همکاران بین المللی افغانستان نیز مردم این کشور را در برگزاری انتخابات پیش رو یاری خواهند کرد.نالان

back to top