04 جوزا 1398

RSS Facebook

اعلانات

خبر های جدید

محمد فهیم هاشمی به حیث سرپرست وزارت مخابرات موظف شد

محمد فهیم هاشمی به حیث سرپرست وزارت مخابرات موظف شد

کابل 4 جوزا باختر محمد اشرف غنی رییس جمهوری اسلام افغانستان...

رییس جمهوری، محمد فهیم هاشمی را به حیث نامزد وزیرمخابرات تعیین کرد

رییس جمهوری، محمد فهیم هاشمی را به حیث نامزد وزیرمخابرات تعیین کرد

کابل 4 جوزا باختر محمد اشرف غنی رییس جمهوری اسلامی افغانستان...

درانفجاری در کویته چهار تن کشته شدند

درانفجاری در کویته چهار تن کشته شدند

کویته – دی دان – 4 جوزا – باختر در انفجاری...

Youtube Player

khantry design

اعلاناتمحمد اشرف غنی رئیس جمهور کشوردر ضیافت افطاری با استادان جامعۀ الازهر مقیم کابل، دیدار کرد

Written by  manager
Rate this item
(0 votes)

کابل باختر 24 جوزا
محمد اشرف غنی رئیس ‌جمهوری اسلامی افغانستان، نماز شام را دیروزدر جمع استادان جامعۀ الازهر که در مدارس مختلف کابل مصروف تدریس اند، ادا و با آنها یکجا افطار نمود.
به اساس معلومات دفترمطبوعاتی ریاست جمهوری به آژانس باختر، در ضیافت افطاری که در قصر چهارچنار ارگ ریاست‌جمهوری برگزار گردیده‌ بود و در آن سفیر مصر مقیم کابل نیز حضور داشت، ابتدا دوکتور مصطفی عبدالجلیل به نمایندگی دیگران صحبت کرد و ضمن تقدیم سلام ها و تمنیات نیک رئیس جمهور مصر و رئیس جامعۀ الازهر به رئیس جمهور و مردم افغانستان، در بارۀ فعالیت های شان در خصوص آموزش جوانان افغان معلومات ارائه نمود.
وی از رئیس جمهور بخاطر ضیافت متذکره تشکر نموده، گفت که افغانستان و مصر روابط دیرینه دارند و ما افتخار می کنیم که در بخش های تدریس زبان عربی و علوم انسانی در افغانستان فعالیت داریم.
در مقابل رئیس جمهور کشور ضمن آرزوی قبولی طاعات و عبادات به استادان جامعۀ الازهر مصر، گفت که افغانستان و مصر علایق دیرینه و دوامدار دارند و این مناسبات همه جانبه و اصولی بوده و در عرصه های مختلف ادامه دارد.
وی افزود که سید جمال الدین افغان و محمد عبده در ایجاد ارتباط میان کشورها بخصوص افغانستان و مصر نقش اساسی را از نگاه فکری ایفا کرده اند.
رئیس جمهور خاطرنشان کرد که مناسبات ما با الازهر شریف مهم است و برای ما مایۀ افتخار می باشد و تاثیر الازهر شریف روی شخصیت های مختلف در افغانستان بخوبی هویدا بوده است.
محمد اشرف غنی رئیس جمهور ضمن اینکه نقش استادان جامعۀ الازهر شریف را در معرفی ارزش های اسلامی و تنویر عامه مهم دانست، گفت که تجارب مصر در عرصه قانون بخصوص قوانین جزایی و مدنی برای ما مهم است.
رئیس جمهور کشور بر وحدت امت مسلمه تاکید کرد و حلول عید سعید فطر را به استادان مذکور تبریک و تهنیت گفت.
در اخیر این دیدار دوکتور مصطفی عبدالجلیل، لوح تقدیر را به رئیس جمهور کشوراهدا کرد و برای وی آرزوی موفقیت نمود.#احمد ضیا احمدی

Leave a comment

Make sure you enter the (*) required information where indicated.
Basic HTML code is allowed.