28 سرطان 1398

RSS Facebook

اعلانات

Youtube Player

khantry design

اعلاناترئیس جمهور با رهبران و بزرگان متعدد نشست مشورتی دایر کرد

Written by  manager
Rate this item
(0 votes)

کابل باختر /29جوزا
معاون سخنگوی ریاست جمهوری  میگوید که محمد اشرف غنی رئیس جمهور امروز نشستی مشورتی را با شماری از رهبران سیاسی برگزار کرد
به گزارش اژانس باختر شاه حسین مرتضوی معاون سخنگوی رئیس جمهور که امروز در یک نشست خبری در کابل سخن میگفت اظهار داشت : اشرف غنی رییس جمهوری کشورامروز نشست مشورتی با حامد کرزی رییس جمهور سابق افغانستان ،عبدرب رسول سیاف رهبر جهادی ، گلبدین حکمتیار ، محمد یونس قانونی ،محمدکریم خلیلی، حاجی محمدمحقق، پروفیسورصبغت الله مجددی وقاضی القضات برگزارو پیرامون وضعیت جاری کشورو چگونگی مدیریت اتش بس به بحث پرداخت
در این نشست شخصیت های سیاسی دیدگاه هایشانرا مطرح کرده وپیشنهادهای شانرا به رییس جمهور ارائه کردند .
مرتضوی گفت: که  در این نشست اشتراک کننده گان از آتش بس استقبال کردند وبراجماع سیاسی بخاطر رسیدن به صلح تاکید کردند .
مرتضوی به ادامه همچو نشست های مشورتی تاکید کرده گفت  نشست های مشورتی که از امروزآغاز شده در آینده نیز ادامه میابد وقرار است رئیس جمهوری فردا با احزاب سیاسی نشست مشورتی داشته باشد  به همین ترتیب  دیدگاه های نهادهای مدنی وسایر اقشار را نیزذریعه این نشست ها بدست خواهیم آورد تاپروسه صلح در مسیر خوبتر هدایت گردد .
وی در رابطه به آتش بس در ایام عید گفت که دشمنان ما میگفتند که حکومت اداره واستقلال عمل ندارد اما رییس جمهور در عمل نشان داد که اراده وابتکار عمل دارد .
او گفت که رئیس جمهور مدیریت آتش بس را از سوی مسوولین محلی وامنیتی خوب ارزیابی نموده است 
معاون سخنگوی رئیس جمهور از گروه داعش والقاعده به عنوان دشمنان خارجی مردم ما نام برد که هیچ پیوند  با جامعه افغانستان ندارد ونمی خواهند در کشور صلح برقرار گردد وحملات که  در روز های عید در شهر جلال آباد صورت گرفت حمله بر صلح است .
وی همچنان برخی از حلقات وگروه های قاچاقچی مواد مخدر را نیز  عاملان ادامه جنگ در کشور دانست که با برقراری صلح در کشور منافع انها با خطر مواجه میشود که میخواهند پروسه صلح را اخلال کنند اما در نهایت مردم ما نشان دادند که در روز های دشوار در کنار هم می ایستند. ختم / فرزانه  نعمت

Leave a comment

Make sure you enter the (*) required information where indicated.
Basic HTML code is allowed.