02 جوزا 1398

RSS Facebook

اعلانات

خبر های جدید

مواد خوراکی و دواهای تاریخ گذشته جمع آوری می شوند

کابل باختر 2 جوزا وزارت صحت عامه ، در همکاری با...

پنج دزد گرفتارشدند

پنج دزد گرفتارشدند

کابل باختر/ ۲/ جوزا پولیس هرات ، تخار و بغلان درعملیات...

شش طالب مسلح در سروبی کابل بازداشت شدند

شش طالب مسلح در سروبی کابل بازداشت شدند

کابل باختر/ ۲/ جوزا فطعات خاص پولیس وزارت امورداخله درجریان یک...

Youtube Player

khantry design

اعلاناتسرور دانش ، خواستار پایان تحصن استادان تربیت معلم سید جمال الدین افغانی شد

Written by  manager
Rate this item
(0 votes)

کابل 29 جوزا باختر
هیأت رهبری و ده هاتن از استادان تربیت معلم سید جمال الدین افغانی امروز با استاد سرور دانش معاون دوم ریاست دیدار کرده و مطالبۀ خویش را مبنی بر تغییر شخصیت حقوقی نهاد و ارتقای آن به پوهنتون را مطرح کردند.
به اساس معلومات دفتر مطبوعاتی ریاست جمهوری به آژانس باختر، دراین دیدار که بکتاش سیاوش نماینده مردم کابل در ولسی جرگه نیز حضور داشت، ارتقای تربیت معلم سید جمال الدین افغانی و تغییر شخصیت حقوقی این نهاد را به عنوان مطالبه اصلی خود مطرح کرده و دلایلی را به عنوان پشتوانۀ این مطالبه خود برشمردند.
توجه به نیاز های جامعه به لحاظ زمانی در تربیه معلم، دسترسی معلیمن به تحصیلات عالی، سابقۀ تربیت معلم سید جمال الدین در تربیه معلم، به فعلیت در آوردن ظرفیت های بالقوه این نهاد به عنوان یک نهاد ارائه کنندگان خدمات در سطح تحصیلات عالی، بلند بردن جاذبۀ تربیت معلم سید جمال الدین به دلیل آنکه دانشجویان علاقۀ به تحصیلات نیمه عالی ندارند، جلوگیری از بروکراسی و توجه ویژه به ارتقای ظرفیت بانوان به عنوان دلایل اصلی دیدار کنندگان برای تغییر شخصیت حقوقی تربیت معلم سید جمال الدین افغانی مطرح کردند.
استادان تربیت معلم سید جماالدین افغانی که هم اکنون برای تحقق این مطالبۀ خود در تحصن به سر می برند، تأکید ورزیدند که برمبنای قانون ممکن است که شخصیت حقوقی این نهاد تغییر یافته و در پاسخ به نیازمندی های معلمین برای دسترسی به تحصیلات عالی به پوهنتون ارتقا کند.
دیدار کنندگان با ارائه این آمار که هم اکنون 79 هزار معلم در سراسر کشور و 23 هزار معلم در ولایت کابل تحصیلات نیمه عالی دارند و دانشگاه های مربوطه ظرفیت جذب بیش از 300 معلم را برای تحصیلات عالی ندارند، به ارتقای تربیت معلم سید جمال الدین به پوهتنون تأکید ورزیدند.
معاون دوم رئیس جمهور ضمن تآکید به خاتمه تحصن استادان تربیت معلم سید جمال الدین افغانی، مطالبۀ آنان برای تغییر شخصیت حقوقی و ارتقای تربیت معلم سید جمال الدین را یک امر منطقی خوانده گفت که به دلیل عدم علاقه مندی دانشجویان به تحصیلات نیمه عالی و ضرورت دسترسی معلمین به تحصیلات بیشتر تربیت معلم سید جمال الدین کار آیی لازم خویش را از دست داده است.
وی اما تأکید کرد تغییر شخصیت حقوقی یک نهاد دولتی میکانیزم و مقتضیات خود را داد که ایجاب می کند این مورد نیز به لحاظ تخنیکی و قانونی مورد بررسی قرار گیرد. استاد دانش از هیأت رهبری و استادان تربیت معلم سید جمال الدین افغانی خواست که طرح پیشنهادی خویش را به کمیته علمی، فرهنگی و منابع بشری بفرستند تا پس از بررسی های لازم، توسط مراجع ذیصلاح چون کابینه یا شورای عالی علمی و فرهنگی دراین زمینه تصمیم نهایی اتخاذ گردد.عبدالخالق

Leave a comment

Make sure you enter the (*) required information where indicated.
Basic HTML code is allowed.