28 دلو 1397

RSS Facebook

اعلانات

خبر های جدید

داکتر فیروزالدین فیروز: جایزه  تعلق به تمام مردم افغانستان است

داکتر فیروزالدین فیروز: جایزه تعلق به تمام مردم افغانستان است

کابل 28 دلو باختر هیئت رهبری وزارت صحت عامٖۀ ، از...

فی انس طلا 1321دالر عرضه می شود

فی انس طلا 1321دالر عرضه می شود

کابل 28 دلو باختر فی انس طلا در...

Youtube Player

khantry design

اعلاناترهبری کندز به صلح تاکید کرد

Written by  manager
Rate this item
(0 votes)

کابل با2 سرطان
کنفرانس ارائه طرح‌های پیشنهادی مردم کندز برای تامین صلح پایه‌دار در افغانستان" عنوان برنامه یی بود که از سوی رهبری آن ولایت در شهر کندز برگزار شد
در این برنامه شماری از روسای ادارات دولتی، علمای دین، استادان پوهنتون، متنفذان و بزرگان قومی، بانوان و جوانان شرکت کردند و آنان مستند  ساخته شده از سوی دفتر مطبوعاتی مقام ولایت، مبنی بر تحکیم صلح و ثبات نیز به حاضرین در مجلس پخش و نشر گردید ‌و طرف توجه خاص حاضرین قرار گرفت.
بعدأ عبدالجبار نعیمی والی کندز از احساس نیک شهروندان به خصوص افراد و اشخاص نخبه که طرح و پیشنهاد های شان را راجع به آوردن صلح و ثبات در افغانستان درین کنفرانس بیان کردند، تشکری نمود و از زشتی و نا هنجاری های جنگ سخن گفت.
نعیمی ، پیشرفت و ترقی جامعه را در گرو صلح و امنیت دانست و از همه باشندگان کندز خواست که دست بدست هم بدهند و در مقابل کسانی‌که گلیم جنگ را در افغانستان به خصوص در ولایت کندز هموار کرده اند، قرار بگیرند و از کشت و خون افراد بی‌گناه جلوگیری کنند.
والی کندز جنگ را باعث بربادی کشور و اتباع آن بیان کرد و از آتش‌بس صورت گرفته که در روز های عید و پس از آن از جانب ریس جمهوری اعلام و تمدید شده است، حمایت و استقبال کرد.
نعیمی افزود که هر عالم دین و هر شهروند را به خاطر بلند کردن صدای صلح مسوول دانست و گفت‌ که تمام اتباع کشور، به شکل محتاط و زیرکانه گام‌های مثبت به خاطر چیره شدن صلح بر جنگ، بردارند. 
هم‌چنان عبدالجبار نعیمی از احساس صلح جویانه مردم تشکر  نمود و خواهان ارائه طرح و پیشنهاد های شان بر تحکیم صلح و ثبات در منطقه گردید.
در اخیر علمای دین، استادان پوهنتون، بانوان و جوانان هر یک به نوبه خود در مورد صلح و ثبات سخن گفتند و طرح و پیشنهاد های شان را با رهبری کندز شریک ساختند. آنان جنگ را عامل بدبختی در کشور دانستند و از همه گروه های درگیر خواستند که به خواست حکومت وحدت لبیک بگویند و زیر چتر آن زندگی صلح آمیز داشته باشند.
قابل ذکر است‌ که درین برنامه حاضرین تعهد سپردند و علاوه نمودند که آنچه را در توان دارند، در آوردن صلح و ثبات و تامین امنیت دریغ نخواهند کرد. ختم/ شعیب

Leave a comment

Make sure you enter the (*) required information where indicated.
Basic HTML code is allowed.