02 حوت 1397

RSS Facebook

اعلانات

خبر های جدید

ولیعهد سعودی در جریان دیدار از چند کشورآسیا یی  وارد چین شد

ولیعهد سعودی در جریان دیدار از چند کشورآسیا یی وارد چین شد

بیجنگ – دی دان – 2 حوت – باختر محمد بن...

هشدار نهاد های امنیتی هند درباره وقوع یک حمله تروریستی

هشدار نهاد های امنیتی هند درباره وقوع یک حمله تروریستی

دهلی جدید -ایرنا- 2 حوت – ّباختر سازمان های اطلاعاتی و...

کشته شدن شش هراس افگن پاکستانی درنورستان

کشته شدن شش هراس افگن پاکستانی درنورستان

شهرپارون 2 حوت باختر شش هراس افگن پاکستانی درنبرد با ماموران...

Youtube Player

khantry design

اعلاناترئیس جمهور با بزرگان ولسوالی ارغستان ولایت کندهار دیدارکرد

Written by  manager
Rate this item
(0 votes)

کابل باختر 27 سرطان
محمد اشرف غنی رئیس جمهوری اسلامی افغانستان امروز در دیداری با بزرگان ولسوالی ارغستان ولایت کندهار، مشکلات شان را در زمینه کمبود آب استماع کرد.
به اساس معلومات دفترمطبوعاتی ریاست جمهوری به آژانس باختر، دراین دیدار، حاجی خدای‌داد و حاجی ملا آغاجان به نمایندگی از دیگران صحبت کردند و ضمن یادآوری از خشک شدن باغ های شان در نتیجه خشک‌سالی، پیشنهاد نمودند که بخاطر جلوگیری از خشک شدن باغ های انار در این ولسوالی، بندهای آب اعمار گردد.
سپس، نصیر احمد درانی وزیر زراعت صحبت کرده، گفت که به منظور حل مشکلات کمبود آب در ولسوالی ارغستان ولایت کندهار، بند های چک و  دو کانال اعمار می گردد و پروژه های جدید عنقریب آغاز خواهد شد.
عبدالحمید هلمندی مشاور رئیس جمهور در امور زراعت گفت که با اعمار بند های چک، سطح آب بلند خواهد رفت و مشکلات را به گونه ی اساسی حل خواهیم کرد. وی افزود که وزارت زراعت تلاش می کند تا صرفه جویی، ذخیره و طریقه استعمال جدید آب را ترویج نموده و آن را برای مردم آموزش خواهند داد.
بعداً خان محمد تکل معین وزارت انرژی و آب طی صحبتی، سیستم آبیاری قطره یی و آبیاری باغ ها به وسیله پایپ را هم بخاطر جلوگیری از ضایعات آب و هم برای پیشرفت اقتصاد مهم خواند.
مجیب الرحمن کریمی وزیر احیا وانکشاف دهات صحبت نموده، گفت که ۴۱ پروژه در زمینه های آب آشامیدنی، کانال ها و سربندها در مراحل تدارکاتی قرار دارند و یا هم در حال تطبیق می باشند. وی افزود که برای حل مشکلات مردم ارغستان در خصوص کمبود آب، سروی هفت کاریز آغاز شده است.
رئیس جمهور غنی پس از استماع مشکل ها و پیشنهادهای آنان، گفت که به منظور حل مشکل های مردم ارغستان از ناحیه کمبود آب یک کمیتۀ مشترک از نمایندگان وزارت های زراعت، انکشاف دهات و انرژی و آب ایجاد گردد و همچنان یک تقسیم اوقات زمانی منظم برای اعمار، مشخص ساختن مسئولین و تهیه بودجه بندهای چک ترتیب و با ریاست جمهوری شریک گردد.
رئیس جمهورغنی خاطرنشان کرد که برای ایجاد تحرک در وزارت انرژی و آب، تغییرات اساسی آمده است و در زمینۀ آب، ظرفیت های کافی را ایجاد کرده ایم. وی افزود که در بودجه سال آینده، در خصوص اعمار یک بند در ولسوالی ارغستان تخصیص در نظر گرفته شود.
رئیس جمهور کشور گفت که سطح آب بخاطر پائین آمده که آب های فراوان مانند گذشته وجود ندارد، پس نیاز است که در استفاده، صرفه جویی و ذخیره آب توجه اساسی صورت گیرد. وی افزود که وزارت زراعت سیستم قطره یی را به منظور آبیاری باغ ها و زمین های زراعتی ترویج کند.
محمد اشرف غنی خطاب به بزرگان ارغستان گفت که وعده های ما در عرصۀ اعمار کاریزها عملی می شود و به ارگان های مربوطه هدایت داد تا پلان شان را برای انجام اقدامات عاجل ترتیب نموده و گزارش کتبی شان را در هر ماه با ریاست جمهوری شریک سازند.ماری

Leave a comment

Make sure you enter the (*) required information where indicated.
Basic HTML code is allowed.