03 حوت 1397

RSS Facebook

اعلانات

خبر های جدید

صادرات اولین دور گلدوزی و دست دوزی زنان  به جرمنی

صادرات اولین دور گلدوزی و دست دوزی زنان به جرمنی

شهرهرات 3 حوت باختر صادرات اولین دور گلدوزی و دست دوزی...

نجات ده ها مسافر گیرمانده دربرف درغزنی

نجات ده ها مسافر گیرمانده دربرف درغزنی

شهرغزنی 3 حوت باختر ده ها مسافر گیرمانده در برف درولایت...

آغاز کارزار نهال‌شانی از سوی ریاست معارف هرات

آغاز کارزار نهال‌شانی از سوی ریاست معارف هرات

شهرهرات 3 حوت باختر روح‌الله زاهد رئیس معارف هرات، در...

Youtube Player

khantry design

اعلاناتجلسه شورای عالی ستره محکمه برگزارگردید

Written by  manager
Rate this item
(0 votes)

کابل 31  سرطان باختر
شورای عالی ستره محکمه امروز تحت ریاست قانونپوه سید یوسف حلیم رئیس ستره محکمه تشکیل جلسه داده وروی موضوعات شامل اجنداء غور بعمل آورد.
به اساس معلومات ریاست نشرات ستره محکمه به آژانس باختر ، شورا نخست به منظور رسیده گی به موقع و همه جانبه  به مطالبات و خواستهای اصحاب عرض و دعاوی در ولایات کشور ، تصویب به عمل آورد تا مفتشین قضایی ریاست عمومی تفتیش قضایی ستره محکمه که به هدف انجام تفتیش های عادی و اقتضایی رونده ولایات  میگردند ، درکناروظایف مربوط ،  به شکایات اصحاب دعاوی در محاکم نیز گوش فراداده و درحل مشکلات شان در حدود  صلاحیت های قانونی  اقدام وانچه را که به مقام ستره محکمه ارتباط میگیرد ، به مرکز انتقال دهند .
شورا تصمیم گرفت تا این تصویب  توسط انعده از مفتشین قضایی که همین حالا در محاکم استیناف ولایات مصروف انجام وظایف تفتیشی اند ، تطبیق و متباقی مفتشین موضوع را شامل برنامه های کاری شان نموده و حین انجام سفر ها جداًٌ  مطمح نظرداشته باشند .
همچنان شورای عالی ستره محکمه از هم وطنان خویش احترامانه  تقاضا بعمل میاورد تا شکایات مستند و مستدل شانرا در ارتباط به محاکم با هیئت های اعزامی تفتیش ولایات در میان  بگذارند تادررفع آن اقدامات  قانونی صورت گیرد.
سپس  بر تشدید اقدامات اداره مراقبت  قضایی ستره محکمه در راستای مبارزه با فساد اداری  در صفوف قوه قضائیه ، تاکید صورت گرفته و هدایت داده شد تا این اداره فعالیت هایش را بخاطر ایجاد فضای مطمئن و بهتر کاری در محاکم سرعت بخشیده ،  ازمداخله کمیشن کاران و سایر اشخاص مغرض و استفاده جو که زمینه ها وفرصت های فساداداری را میسر و سلامت اجراات را به مخاطره میاندازند ، جلوگیری نماید تا ارائه خدمات مطلوب قضایی به شهروندان تضمین شود .
بعداً بادرنظرداشت گزارشهای ریاست عمومی تفتیش قضایی و نظریات تدقیقی ، ناشی از بررسی اجراات محکمه استیناف ولایت بلخ ، به پنج تن از قضات ان محکمه  بدلیل تشخیص تخطی های شان مبنی برعدم رعایت تقییدات لازم قانونی در اجرای برخی از وثایق ، متکی به احکام مقرره طرز رسیده گی به تخلفات قضایی جزا های لازم تادیبی تجویز گردید .
درجلسه همچنان  چهار تقاضای تجدید نظر ریاست عمومی قضایای دولت درموضوعات حقوق عامه با حضور سید محمد هاشمی معین وزارت عدلیه ، رئیس عمومی و اعضای مسلکی ریاست عمومی  قضایای دولت ، نماینده گان ادارات موکل و طرفین قضایا در پرتو احکام ماده 482 قانون اصول محاکمات مدنی مورد غور قرارگرفته و درهرمورد تصامیم لازم و مقتضی اتخاذ گردید .
برعلاوه رسیده گی بر 54 درخواست تبدیلی محکمه در قضایای مدنی و جزایی و تفویض صلاحیت رسیده گی به 32 جلد دوسیه جزایی به محکمه ابتدائیه توقیفگاه بگرام و محکمه استیناف ولایت غور،  نیز جزء اجندا بود که درهرمورد تصامیم لازم گرفته شد . احمدی

Leave a comment

Make sure you enter the (*) required information where indicated.
Basic HTML code is allowed.