27 میزان 1397

RSS Facebook

اعلانات

خبر های جدید

پیام تسلیت وزارت اطلاعات وفرهنگ

پیام تسلیت وزارت اطلاعات وفرهنگ

کابل – باختر 27 میزان پیام تسلیت وزارت اطلاعات وفرهنگ وزارت اطلاعات...

اطلاعیه وزارت کار و امور اجتماعی!

اطلاعیه وزارت کار و امور اجتماعی! کابل ۲۶ میزان باختر: از...

مواد انتخاباتی به مراکز رای دهی در سراسر ولایت کندز انتقال داده شد

مواد انتخاباتی به مراکز رای دهی در سراسر ولایت کندز انتقال داده شد

کندز 26 میزان باختر مواد انتخاباتی به شمول دستگاه های انگشت...

Youtube Player

khantry design

اعلاناتتدویر نشست صلح و حکومتداری خوب

Written by  manager
Rate this item
(0 votes)

31 سرطان / کابل باختر
اداره مستقل ارگان های محلی امروز به منظور حل برخی اختلافات میان باشنده های ولسوالی قره باغ ولایت کابل نشستی را زیر نام "صلح و حکومتداری خوب" برگزار کرد.
در این نشست که به همکاری یوناما یا هیئت معاونت سازمان ملل متحد در ولسوالی قره باغ ولایت کابل تدویر یافت، ابتدا محمد عظیم ولسوال قره باغ  پیرامون وضع امنیت آن ولسوالی صحبت کرد و گفت: " امنیت در ولسوالی قره باغ تامین است اما وجود برخی اختلافات میان باشنده های این ولسوالی سبب شده است تا نام این ولسوالی در فهرست ولسوالی های نا امن قرار گیرد و زمینه فعالیت برخی حلقات هراس افگنی در این ولسوالی مساعد گردد.
وی از مراجع ذیربط خواست که پس از این نام این ولسوالی را در زمره ولسوالی های ناامن محسوب نکنند، زیرا ذکر کلمه ناامن سبب میشود که تطبیق پروژه های انکشافی نیز در این ولسوالی عملی نشود.
همچنان شیرشاه اوریاخیل رئیس شورای مردمی ولسوالی قره باغ صلح را ضامن آیندهء بهتر شهروندان کشور عنوان کرد و افزود که در راستای تامین صلح باید طرفین درگیر منازعه بخاطر منافع ملی با فداکاری از برخی اختلافات بگذرند  و از در گفتگو به حل اختلافات بپردازند.
به همین ترتیب مولوی کفایت الله عضو شورای علما، داکتر مصدق رئیس شورای انکشافی و اسماعیل سهاگ رئیس شورای جوانان آن ولسوالی صحبت کردند و دیدگاه هایشانرا پیرامون موضوع ارائه نمودند.
سپس مولوی دین خبر رئیس شورای صلح ولایت کابل صحبت کرد و از باشنده های آن ولسوالی خواست که با وحدت و یکپارچگی در راستای تامین صلح و حل اختلافات تلاش کنند.  در اخیر محبوب الله  محبی پس از استماع مشکلات باشنده های آن ولسوالی صحبت کرد و از عموم باشنده های کشور خصوصاً مرکز و ولسوالی های آن خواست که با درک مسئولیت ایمانی و وجدانی در راستای تامین صلح، ثبات و امنیت به گونه مشترک کار کنند و راه را برای پیشرفت و ترقی کشور هموار سازند.
وی پس از صحبت پیرامون صلح و مزایای آن، همکاری های همه جانبه اداره ولایت کابل را در حل مشکلات و اختلافات میان باشنده های ولسوالی قره باغ متعهد شد.# نثار "ایثار"

Leave a comment

Make sure you enter the (*) required information where indicated.
Basic HTML code is allowed.