29 اسد 1398

RSS Facebook

اعلانات

خبر های جدید

تاکید دوباره کمیسیون انتخابات:انتخابات در زمان معین آن برگزار خواهدشد

تاکید دوباره کمیسیون انتخابات:انتخابات در زمان معین آن برگزار خواهدشد

کابل 29 اسد / باختر حواعلم نورستانی رییس کمیسیون مستقل انتخابات...

اختراع هفت آله صحی، امنیتی و اکتشافی توسط یک جوان بدخشی

اختراع هفت آله صحی، امنیتی و اکتشافی توسط یک جوان بدخشی

شهرفیض آباد ۲۹ اسد باختر یک جوان بدخشی هفت اله یی...

ربودن سه غیرنظامی به دست طالبان در غور

ربودن سه غیرنظامی به دست طالبان در غور

شهرفیروزکوه ۲۹ اسد باختر طالبان درولایت غور سه غیرنظامی را ربودند. به...

Youtube Player

khantry design

اعلانات


شنبه ، 20 اسد 1397 ، 12:03

افغان ها و تسلط بر حریم هوایی

Written by  manager
Rate this item
(0 votes)

کابل 20 اسد/ باختر
با افتتاح یک سیستم پیشرفته رادار در میدان هوایی  بین‌المللی کابل  ضمن آنکه حریم هوایی کشور بیشتر مصون گردیددر جمعاوری عواید ملی نیز گام موثری برداشته شد.
گزارشگر آژانس باختر مینگارد : رئیس جمهور غنی روز گذشته  کار یک سیستم پیشرفته رادار را در میدان هوای بین المللی کابل افتتاح کرد.
شاه حسین مرتضوی معاون سخنگوی ریاست جمهوری میگوید که از این پس با استفاده از این رادار ، کنترول بر فضای کشورکلی خواهد شد
وی با بیان این‌که دولت امیدوار است تا با استفاده از این سیستم، از فضای کشور به‌عنوان یک چهارراه اقتصادی در منطقه استفاده شود تا درآمد و تجارت هوایی در کشور افزایش پیدا کند.
مسوولان اداره هوانوردی و ملکی میگویند که هزینه ابتدایی این رادار حدود ۳۰ میلیون دالر بوده که سالانه به ۱۰ میلیون دالر بودجه برای حفظ و مراقبت آن نیاز است.
رئیس اداره هوانوردی ملکی می‌گوید که با فعال شدن این سیستم، فیس عبور از حریم فضایی افغانستان افزایش یافته و درآمد این بخش دولت از چهل میلیون دالر اکنون به هفتاد میلیون دالر افزایش یافته و در یکی دو سال آینده با افزایش ترافیک تا ۲۰۰ میلیون دالر هم افزایش خواهد یافت.
به گفته وی این سیستم شامل شبکه‌ای است که در ۳۶ منطقه در سراسر افغانستان نصب شده و از طریق آن تمام حریم فضایی کشور کنترول می‌شود.
استقلال فضایی (حریم هوایی) از تعهدات مهم دولت بود که ااکنون  به دست آمد.با استفاده از سیستم مذکور، کنترول حریم هوایی افغانستان عملاً در اختیارمامورین افغان  قرار گرفت.
پیشتر دهلیزهای هوایی برای عبور حریم افغانستان وجود نداشت. اکنون این زمینه فراهم شده است.
مسوولان اداره هوانوردی و ملکی تاکید دارند که با استفاده از این سیستم می‌توانیم خدمات را با استاندارد بیشتری ارائه و بر ترافیک هوایی نظارت کنیم. همچنین پروازها بر فراز حریم هوایی افغانستان افزایش خواهد یافت که با نصب این تجهیرات، افغانستان دارای پیشرفته‌ترین سیستم رادار هوایی شد. همچنین ظرفیت حریم هوایی افغانستان پروازها افزایش و فاصله عمودی و افقی آنها نیز کاهش می‌یابد. مسیر پرواز در آسمان افغانستان بیشتر می‌شود و طیاره ها می‌توانند در ارتفاع بالا پرواز کنند.
اکنون که نزدیک به یک سال از واگذاری مسوولیت فضای هوایی، از دولت امریکا به افغانستان می‌گذرد، مسوولان این اداره می‌گویند آنان هیچ مشکلی از لحاظ تخنیکی و استندردهای بین‌المللی برای کنترول فضای هوایی افغانستان ندارند هم‌چنان هیچ شکایتی از پروازهای عبوری در این مورد به آنان نرسیده است.
قبلًا دربخش کنتورل حریم فضایی کشور خارجی های هم  کار میکردند وفعلا افغان ها آموزش دیده ودرحال آموزش هستند درحال حاضر اموربیشترآن بدست  افغان ها است . روشان

Leave a comment

Make sure you enter the (*) required information where indicated.
Basic HTML code is allowed.