29 اسد 1398

RSS Facebook

اعلانات

خبر های جدید

تاکید دوباره کمیسیون انتخابات:انتخابات در زمان معین آن برگزار خواهدشد

تاکید دوباره کمیسیون انتخابات:انتخابات در زمان معین آن برگزار خواهدشد

کابل 29 اسد / باختر حواعلم نورستانی رییس کمیسیون مستقل انتخابات...

اختراع هفت آله صحی، امنیتی و اکتشافی توسط یک جوان بدخشی

اختراع هفت آله صحی، امنیتی و اکتشافی توسط یک جوان بدخشی

شهرفیض آباد ۲۹ اسد باختر یک جوان بدخشی هفت اله یی...

ربودن سه غیرنظامی به دست طالبان در غور

ربودن سه غیرنظامی به دست طالبان در غور

شهرفیروزکوه ۲۹ اسد باختر طالبان درولایت غور سه غیرنظامی را ربودند. به...

Youtube Player

khantry design

اعلانات


سه شنبه ، 23 اسد 1397 ، 13:35

در غزنی چه میگذرد ؟

Written by  manager
Rate this item
(0 votes)

کابل باختر 23 اسد
در حالیکه جنگ در شهر غزنی فاجعه بار است و شهروندان ان شهر از نقض گسترده حقوق بشری از سوی طالبان سخن میگویند در کابل مقامات امید وارند که اوضاع به زودی تغییر کند
به گزارش اژانس باختر: طالبان با حملات شان بر شهر غزنی ٬ وضعیت و زندگی باشندگان ان شهررا با تهدید و خطر جدی مواجه ساختند.
پیامد حمله این گروه تخریب شهر و از هم پاشیدگی زندگی شهروندان در غزنی باستان است مردم سخن از وضعیت آشفته شهر شان میگویند  و از دولت و مسوولان امنیتی خواستار اقدامات سریع اند ضمنا تاکید دارند تا  واقعیت ها در خصوص وقایع غزنی باز گو گردد  و مردم برای نجات هموطنان شان در غزنی بسیج شوند.
با آانکه حرف از پیشروی طالبان در چهار روز گذشته درشهر غزنی بوده مگر طارق شاه بهرامی وزیر دفاع ملی میگوید
که روز دوشنبه  لوی درستیز وزارت دفاع ، معاون ارشد امور امنیتی وزارت امورداخله و معاون ولایتی ریاست عمومی امنیت ملی با یک هزار سرباز تازه نفس به ولایت غزنی رفته اند و کنترول تمام نقاط راهبردی شهر غزنی در دست نیروهای دولتی است.
وزیر دفاع ملی کشور همچنان گفت که در 4 روز گذشته در جنگ ولایت غزنی 194 نفر از اعضای طالبان کشته شده اند و بیش از 150 تن آنها زخمی گردیده اند.
وی افزود که در این حمله علاوه بر افراد گروه طالبان تروریستان بین المللی از کشورهای غربی پاکستان و چیچن نیز دخیل اند و گروه های شورشی از سوی برخی کشورها کمک دریافت میکنند.
او گفت که افراد گروه طالبان برای حمله به شهر غزنی از ولایت های همجوار آن  هم گرد آمدند تا بتوانند به صورت گسترده به این شهر حمله کنند.
او تائید کرد که در چهار روز گذشته اضافه از صد نیروی دولتی در غزنی جان باخته و اضافه از سی غیر نظامی نیز در درگیری های اخیردر شهر غزنی تلف شده اند
ویس احمد برمک وزیر امور داخله تائید کرد که 70 تن از کشته شدگان نیرهای پولیس ملی اند.
او پذیرفت که عملیات تصفیوی در شهر غزنی به دلیل اینکه تروریستان در خانه های مردم و اماکن مقدس جابجا شده اند به کندی پیش میرود.
این دو مقام ارشد حکومتی امید وارند که اوضاع به زودی در شهر غزنی تغییر کند
مگر وضعیت در داخل شهر غزنی چگونه است ؟
شماری از اعضای شورای ولایتی غزنی میگویند که تداوم درگیری در شهر غزنی باعث شده که مردم با مشکل کمبود مواد غذایی و آب آشامیدنی مواجه شوند.
دفتر هماهنگی کمک های بشردوستانه ملل متحد نیز از تبدیل شدن شهر غزنی به میدان جنگ و در خطر افتادن جان مردم ، ابراز نگرانی کرده و افزود که باشنده گان شهر غزنی با کمبود دارو و مواد غذایی مواجه اند و به مراکز صحی دسترسی ندارند.
شماری از نماینده گان مردم غزنی در مجلس میگویند که صد تن از افراد کماندو در ولسوالی اجرستان ناپدید شده اند و احتمال می رود که اکثر آنها در حملات گروه تروریستی کشته شده باشند. اما وزیر دفاع این گفته ها را رد میکند و میگوید که انها به دلیل فشار به سوی ولسوالی اجرستان عقب نیشینی کرده اند
در همین حال شماری از شهروندان غزنی در شهر کابل با ابراز نگرانی از ادامه جنگ در شهر غزنی می گویند که مقام های حکومتی در باره اعزام نیروهای تازه نفس بیشتر به غزنی  کوتاهی کرده اند .
این شهروندان دیروز در یک حرکت اعتراضی در شهر کابل حکومت را به بی کفایتی در تامین امنیت شهروندان به ویژه باشنده گان شهر غزنی متهم کردند.
آنان با سر دادن شعار هایی چون " مرگ یا آزادی" غزنی را معامله نکنید مقامات محلی غزنی را در فساد"دخیل دانسته و هشدار دادندکه  تلفات ملکی در شهر غزنی در حال افزایش است .
عارفه پیکار یکی دیگر از این معترضان گفت:" قرار معلومات پراگنده که به ما رسیده اند مردم از خدمات اولیه زندگی بر خوردار نیستند مردم آب و برق ندارند دروازه های شفاخانه ها بسته اند"
در همین حال یک عضو شورای ولایتی غزنی میگوید که مسوولان امنیتی باید بیشتر برحل معضل تمرکز داشته باشند در حالیکه آنها بیشتر به مسایل تشریفاتی چنگ زده اند.
غزنی به تحرک و عمل نیاز دارد نه کنفرانس خبری .
چه خوب بود مقامات محترم که در کابل در باره غزنی حرف زدند خود در صحنه میبودند تا عسکر و شهروند ما روحیه میگرفتند .
او میگوید آنچه را مقامات گفته اند باز گو کننده تمامی واقعیت ها نیست واقعیت در غزنی این است که این شهر به یک شهر جنگی تبدیل شده و مشکلات زیاد است ما به جای پناه بردن به پشت تربیون  دست خود را به سوی مردم دراز نمایم و مشکل آنها را حل بداریم شوخک و ذهاب

Leave a comment

Make sure you enter the (*) required information where indicated.
Basic HTML code is allowed.