06 جوزا 1398

RSS Facebook

اعلانات

خبر های جدید

اوقات افطار و سحر

اوقات افطار و سحر

کابل باختر6 جوزا وزارت حج و اوقاف، اوقات افطار وسحر...

سه فعال تحریک تحفظ پشتون کشته شدند

سه فعال تحریک تحفظ پشتون کشته شدند

پشاور – صدای امریکا – 6 جوزا - باختر اردوی پاکستان...

Youtube Player

khantry design

اعلانات


شنبه ، 27 اسد 1397 ، 11:12

جنگ افغانستان و تمایل ترامپ به بلک واتر

Written by  manager
Rate this item
(0 votes)

کابل  باختر  ۲۷  اسد
یک شرکت خصوصی امنیتی که تجربه جنگ در افغانستان  ٬ عراق و کشور های دگر را دارد  و به شکل قرار داد  برای اردو امریکا کار کرده است در صدد است تا دو باره به جنگ سودمند اش در افغانستان باز گردد
گزارشگر آژانس باختر مینگارد : اخیر بنیان گذار شرکت امنیتی بلک واتر  طرح را برای جنگ امریکا در افغانستان ارائه کرد که به او این طرح هزینه جنگ در افغانستان را کاهش خواهد داد
ایریک پرنس، بنیان‌گذار شرکت خصوصی امنیتی امریکایی «بلک واتر» یک بار دیگر پیشنها می‌کند تا پیمانکاران امنیتی که در ارتش امریکا خدمت کرده‌اند جایگزین نیروهای امریکایی در جنگ افغانستان شوند و در هر واحد نظامی حمایت کافی هوایی را انجام دهند.
در ابتدا  این طرح  به دلیل گذشته سیاه که بلک واتر در افغانستان و عراق داشت طرح یاده شده چندان مورد توجه رئیس جمهور قرار نگرفت  مگر حالا  دونالد ترامپ رئیس جمهور ایالات متحده در حال بررسی احتمال جایگزینی نیروهای نظامی ایالات متحده در افغانستان با اعضای شرکت نظامی خصوصی بلک واتر متعلق به ایریک پرنس است
ایرک پرنس  تاکید دارد طرح او میتواند جنگ افغانستان را پایان دهد.
به گفتۀ او، با این کار هزینۀ جنگ افغانستان ۵۰ تا ۶۰ میلیارد دالر در سال نه بل تنها ۱۰ میلیارد دالر خواهد بود و برای نابودی هراس‎افگنی نیز این رویکرد اثرگذار واقع خواهد شد.
او می‎گوید که پاکستان هنوزهم واشنگتن را درجنگ افغانستان فریب می‎دهد.
آقای پرنس که تجربه جنگی درارتش امریکا دارد می‎گوید که پاکستان هنوزهم حمایت پایدارش را از طالبان ادامه می‎دهد.
او ارتش امریکا را درجنگ افغانستان ناکام می‎داند و می‎گوید که تنها برای سال آینده میلادی ۶۰ میلیارد دالر این جنگ پنتاگون هزینه خواهد برداشت که به گفتۀ او بیشتر از کل بودجه دفاعی بریتانیا است.
او می‌گوید که در ۱۷ سال اخیر، پنتاگون واحدهای نظامی ای را به افغانستان فرستاده است که چند ماه را برای تطابق کردن سپری کرده و پس از آن تنها برای برای ناکام شدن فعالیت کردند.
شبکه تلویزیونی سی ان ان ، ترامپ از عدم پیشرفت قابل توجهی در تحقق بخشیدن سیاست های فعلی ایالات متحده در افغانستان دارد مایوس شده است. او در این آواخر علاقمندی جدی خود را به ایده پرنس، در خصوص جایگزینی نیروهای نظامی امریکایی توسط بلک واتر در این کشور نشان داده است.
پرنس رئیس این شرکت خصوصی امنیتی در تلاش است تا طرح‎های خود را در خصوص عملیات بر ضد تروریزم در افغانستان ترویج نموده و علاقمندی را جلب نماید.
این چنین اقدامات از سوی شرکت خصوصی بلک واتر با وجود این‎که اداره رئیس جمهور دونالد ترمپ طرح‎های آن را رد کرده، به پیش برده می‎شود.
منابع دولتی در ایالات متحده امریکا می‎گویند، آقای پرنس طرح‎های مربوط به عملیات برضد تروریزم در افغانستان را به سازمان‎های استخبارات امریکا از جمله سی آی ای سپرده‎است. اما واضح نیست که تا چه حد حمایت آن ادارات را در این ارتباط کسب کرده‎است.
در این میان، اداره استحبارات مرکزی امریکا یا سی ای ای از دریافت چنین طرح‎های انکار کرده‎است.
بر اساس گفته یکی از مقام‎های بلند رتبه دولتی امریکا، پلان رئیس بنیاد امنیتی خصوصی بلک واتر که استفاده از عساکر متقاعد نیروهای خاص امریکا و کشورهای متحد آن در داخل واحدهای نظامی قوای افغان می‎باشد، پیش از اعلان استراتژی جدید امریکا شامل طرح قصر سفید بود.
بر اساس پیشنهاد و طرح پرنس رئیس شرکت بلک واتر نیروهای خاص ایالات متحده و متحدین آن امکان دارد که برای مدت طولانی در افغانستان باقی بمانند.
باید که فبلا دولت افغانستان برخصوصی سازی جنگ در این کشور مخالفت کرده و وزارت دفاع افغانستان  ان  را یک طرح نا کار دانسته است
به همین ترتیب کارشناسان سیاسی و نظامی در افغانستان گفته اند که بلک واتر در انجام ماموریت خود عمدتا به ملیشه های نظامی اتکا دارد  واگر این شرکت دو باره وارد جنگ افغانستان شود بدون شک انها  شکل جنگ در افغانستان را به جنگ قومی تغییر خواهند داد
بلک واتر در سالها های  اول ۲۰۱۰ در افغانستان حضور فعال داشت و برای انجام ماموریت اش عمدتا ازجوانان استفاده میکرد که تجربه جنگ در کشور شان را در میان طالبان  ویا مجاهدین سابق را داشتند  ختم  صائم

Leave a comment

Make sure you enter the (*) required information where indicated.
Basic HTML code is allowed.