30 سرطان 1398

RSS Facebook

اعلانات

خبر های جدید

محمد اشرف غنی با معاون سکرترجنرال سازمان ملل دیدارکرد

محمد اشرف غنی با معاون سکرترجنرال سازمان ملل دیدارکرد

کابل باختر ۳۰ سرطان محمداشرف غنی رییس‌جمهوری اسلامی افغانستان، با خانم...

مسلمیار: مشرانو جرگه حامی تمام ارزش های ملی کشور است

مسلمیار: مشرانو جرگه حامی تمام ارزش های ملی کشور است

کابل باختر 30 سرطان سیدعبدالوحیدقتالی رییس‌عمومی اداره امور ریاست جمهوری ورییس...

مشرانو جرگه : طالبان از مردم ملکی انتقام می گیرند

مشرانو جرگه : طالبان از مردم ملکی انتقام می گیرند

کابل باختر 30 سرطان مخالفان مسلح نظام با تحمل تلفات سنگین...

Youtube Player

khantry design

اعلانات


سه شنبه ، 13 سنبله 1397 ، 09:42

وزیر دفاع بریتانیا : هدف از برقراری ارتباط بین افراد گروه داعش درافغانستان وبریتانیا راه اندازی حملات تروریستی میباشد

Written by  manager
Rate this item
(0 votes)

کابل13 سنبله / باختر
وزیر دفاع بریتانیا درحالی از نفوذ داعش و گسترش فعالیت سایرگروه های هراس افگن  ازافغانستان به کشورش اظهارنگرانی کرده است درحالیکه گروه داعش درافغانستان با شکست های پی در پی مواجه بوده است .
وزیردفاع بریتانیا درجریان سفرش از افغانستان  گفته است که گروه‌های هراس‌افگن به ویژه داعش در افغانستان، با گروه‌های هراس‌افگن در بریتانیا پیوند دارند واین پیوند ها یک تهدید بزرگ برای منطقه وجهان است اوبا تاکید گفته است که هدف از برقراری ارتباط بین افراد وابسته به گروه داعش درافغانستان وواحد های تروریستی دربریتانیا راه اندازی  حملات تروریستی  میباشد .
گزارشگرآژانس باختر مینگارد : پس از خروج نیروهای بین المللی درسال 2014 میلادی ازافغانستان، افراد فراری وابسته به گروه داعش درهمکاری با طالبان پاکستانی ،دربخش های ازاین کشوربه همکاری مالی وتخنیکی سازمان های استخباراتی  منطقه جابجا شده ودست به یک سلسله تحرکات هراس افگنی زدند و با فعالیت های هراس افگنی شان برخی نقاط افغانستان را ناامن ساختند .
رهبران حکومت وحدت ملی  ومردم  افغانستان درهمان اغاز روز های فعالیت گروه داعش وسایرگروه های تروریستی درافغانستان از جامعه جهانی خواستند  تا جلو فعالیت این گروه ها گرفته شود و حامیان انان را زیرفشارقراردهند که متاسفانه جامعه جهانی به خواست مردم افغانستان گوش نداد تا اینکه فعالیت گسترده گروه های تروریستی در افغانستان نگرانی  های را ازبابت تهدید این گروه ها درکشورهای منطقه وجهان به بارآورده است.
درحال حاضر وزیردفاع بریتانیا اولین مقام ارشد  امنیتی است که افراد وابسته به گروه  داعش درافغانستان را تهدید بالقوه برای امنیت بریتانیا خوانده است وبا تاکید داعش وسایرگروه های تروریستی را تهدید جدی برای منطقه به ویژه بریتانیا خوانده است .
این مقام ارشد امنیتی بریتانیا تصریح نموده که آن چه که ما می بینیم این گروه  یک تهدید  جدی به بریتانیا است و ما باید اقدام کنیم ومطمین شویم  که درآینده شاهد حملاتی چون حمله به شهر منچستر نباشیم .
اوتاکید کرده است که به طور مرتب تحرکات گروه های هراس افگن که درافغانستان فعالیت دارند را تحت نظر دارند و شواهدی نیز وجوددارد که نشان میدهد این گروه های تروریستی نه تنها با بریتانیا بل با تمام قاره اروپا ارتباط دارند .
این نگرانی وزیردفاع بریتانیا درحالی از فعالیت و ارتباط گروه های تروریستی درافغانستان وگروه های واحد تروریستی دربریتانیا درحالی بیان میگردد که بیشترین سردسته های گروه داعش در جریان عملیات های نهاد های امینتی افغانستان  کشته شده و بزرگترین مرکز اموزشی و سازماندهی  گروه داعش درمربوطات ولایت ننگرهای تخریت واز بین برده شد و افراد فراری این گروه  هنوز هم به همکاری سازمان های استخباراتی منطقه درافغانستان فعالیت دارند.
برخی ازاگاهان تاکید دارند که کشورهایکه از بابت ارتباط افراد وابسته به گروه داعش و یا سایرگروه های تروریستی درافغانستان با واحد های تروریستی در گوشه های از جهان، اظهار نگرانی دارند  باید بدانند که گروه های تروریستی درافغانستان پناه گاه  ندارند تما م این گروه دربیرون ازافغانستان تمویل وتجهیز میشوند و به افغانستان ویا کشورهای جهان انتقال میابند .
به گفته انان کشورهای منطقه وجهان میتواند مشکل نگرانی شان را ازتهدید و  راه اندازای حملات  تروریستی درخاک شان ، کشورهای که حامی این گروه های هراس افگن اند ،را زیرفشارقراردهند زیرا افرادوابسته به گروه های هراس افگن بخصوص داعش ازافغانستان مستقیماً به بریتانیا نمی روند کشورهای وجوددارند که زمینه را به انان مساعد  میسازد ونظامیان بریتانیا خوب میدانند که هسته مرکزاصلی  آموزش ، تمویل وتجهیز گروه های هراس افگن درکجا ها است.
درحال حاضر بریتانیان ۱۱۰۰ سرباز در افغانستان دارد و ۴۴۰ سرباز تازه نفس  این کشورهم به درخواست ایالات متحده به افغانستان فرستاده شده اند.جاوید روشان

Leave a comment

Make sure you enter the (*) required information where indicated.
Basic HTML code is allowed.