30 سرطان 1398

RSS Facebook

اعلانات

خبر های جدید

محمد اشرف غنی با معاون سکرترجنرال سازمان ملل دیدارکرد

محمد اشرف غنی با معاون سکرترجنرال سازمان ملل دیدارکرد

کابل باختر ۳۰ سرطان محمداشرف غنی رییس‌جمهوری اسلامی افغانستان، با خانم...

مسلمیار: مشرانو جرگه حامی تمام ارزش های ملی کشور است

مسلمیار: مشرانو جرگه حامی تمام ارزش های ملی کشور است

کابل باختر 30 سرطان سیدعبدالوحیدقتالی رییس‌عمومی اداره امور ریاست جمهوری ورییس...

مشرانو جرگه : طالبان از مردم ملکی انتقام می گیرند

مشرانو جرگه : طالبان از مردم ملکی انتقام می گیرند

کابل باختر 30 سرطان مخالفان مسلح نظام با تحمل تلفات سنگین...

Youtube Player

khantry design

اعلانات


جمعه ، 25 قوس 1390 ، 09:58

یکتن از شهروندان : این برنامه های چند روز و نمایشی است

Written by  Administrator
Rate this item
(0 votes)

کابل باختر/ 19/ قوس

شهروندان کابل از اقدامات وزارت امور داخله ، شاروالی کابل و سایر نهاد های زیربط در پاکسازی جاده ها و پیاده رو های شهر کابل ازوجود دست فروشان و موانع های غیر ضروری استقبال کردند.

 آنان این اقدام را به خاطر فراهم سازی تسهیلات برای ترافیک و عابران نیک دانسته برتداوم آن ازسوی نیروهای پولیس ، شاروالی کابل تاکیدکردند.

 موجودیت صدها تن از دست فروشان وموانع غیر ضروری در پیاده رو ساحات مرکزی شهر مشکلات زیادی را برای عابران و شهروندان به بار آورده بود.

ازسوی هم برخی از وسایط باتوقف بی جاه درکنار جاده های مرکزی شهر باعث ازدحام ترافیک و بندش قسمت های از جاده ها میگردیدند.

عبدالصبور باشنده کابل در روز فعالیت نیروهای پولیس و کارمندان شاروالی کابل برای پاکسازی پیاده روها و جاده ها ابراز خرسندی کرده به آژانس باختر گفت: " هرگاه مسوولان امور درامر ایجاد تسهیلات به مردم و فایق آمدن به مشکلات جدی عمل نمایند  مشکلات یکی پی دیگر از میان برداشته میشوند و بدون شک دراین امر همه مردم و شهروندان همکاری مینمایند.

سید سلیمان معلم لیسه حبیبیه ضمن آنکه این اقدام وزارت امور داخله و سایر نهادهای ذیربط را نیک می پندارد ، میگوید هرگاه مسوولان امور دراین راستا پیوسته تلاش نمایند زود خواهد بود که دیگر پیاده رو شهر کابل متعلق به عابران باشد  و دیگر هیچ شهروندی به جای پیاده رو از جاده های موتر رو استفاده نخواهند کرد.

او گفت، ما شاهدیم که اکثر نقاط پیاده رو ها مثل آنکه به اجاره نزد افراد دستفروش باشد مورد استفاده قرار میگرفتند، زنان، کهنسالان و اطفال نمیتوانند به سهولت ازپیاده رو ها عبور نمایند ."

به همین ترتیب تعداد زیادی از شهروندان از پاکسازی پیاده رو ها و جاده ها از امتعه دستفروشان و دکانداران و نیز توقف وسایط و موانع غیرضروری استقبال کرده برتداوم چنین اقدامات تاکید ورزیدند.

درهمین حال وزارت امور داخله در همیاری شاروالی و ترافیک کابل امروز نیزبرنامه چیدن موانع از پیاده رو ها را آغاز کرده و درکنار آن دستفروشانی که درپیاده روها بساط خرید و فروش را بازکرده بودند ، آنها را از پیاده رو ها دور ساخته اند.

 درهمین حال یک فروشنده که غم روزگار تار های موی سرو ریش اش را سفید کرده گفت: " من از فروش تخم، نان برای فرزندانم پیدا میکنم ، دزدی کرده نمی توانم ، قاچاق نمی کنم به کار مارا نیز نمی مانند."

 او گفت: " من به کار خود ادامه میدهم و از کسی ترس ندارم ."

 به گفته وی، نان مردم گرفتن آسان است ، دستفروشان را ، دورکنید اما جای برای کار آنها تدارک نماید.

درهمین حال محمد اسحاق صمدی رییس نشرات شاروالی کابل گفت که برای دست فروشان در تمام نواحی شهر کابل محلات مناسب تعیین گردیده است. به گفته وی دستفروشان به محلات تعیین شده نمی روند.

 او همچنان گفت که این برنامه بزرگ است در گام نخست دست فروشان از پیاده رو ها دور ساخته میشوند و به تعقیب آن موانع که در جاده هاو پیاده روها زیر نام مسایل امنیتی ایجاد شده برداشته میشوند.

یکتن از شهروندان کابل که خود را کارمند وزارت معارف معرفی کرد ، میگوید:" برادر جان، این کار های نمایشی و چند روزه بخاطر پیدا و پناه افراد گرسنه شاروالی ووزارت امور داخله است. " باید وزارت داخله اول راه بندنها را از خود شروع میکرد و سرک عمومی را به روی عراده جات باز میکرد."

وی علاوه کرد که بعداز چندروز که گرسنه ها سیر شدند پشت کار شان میروند نه از برنامه پاک سازی خبر است و نه هم از سایر برنامه ها .

Administrator

Administrator

Lorem ipsum dolor sit amet consectetuer Curabitur metus Nulla ipsum pellentesque. Nunc sem eget habitasse urna Nam Curabitur eget senectus iaculis porta. Neque wisi nibh Proin id tincidunt metus Vivamus semper Nam Maecenas.

Website: www.joomshaper.com

Leave a comment

Make sure you enter the (*) required information where indicated.
Basic HTML code is allowed.