22 ????? 1399

RSS Facebook

اعلانات

خبر های جدید

داکترعبدالله:سهم معنادار زنان در حکومت و امور صلح حفظ خواهد شد

داکترعبدالله:سهم معنادار زنان در حکومت و امور صلح حفظ خواهد شد

کابل باختر ۲۲ سرطان اعضای شبکه زنان افغان با قدردانی از...

افراد مسلح یک کارمندوزارت داخله رادرشکردره به شهادت رساندند

کابل/ ۲۲ سرطان /باختر افراد مسلح ناشناس یک کارمندوزارت امورداخله را...

بنیاد آغاخان از تلاش‌های صلح در افغانستان حمایت می‌کند

بنیاد آغاخان از تلاش‌های صلح در افغانستان حمایت می‌کند

کابل/ ۲۲ سرطان /باختر داکترعبدالله باخانم شهرزاده هیرجی، سفیر والاحضرت آغاخان...

Youtube Player

khantry design

اعلانات

?????? ، 4 ??? 1398 ، 13:18

تذکریوناما به طالبان : هدف قراردادن عمدی افراد ملکی جرم جنگی است

Written by  manager
Rate this item
(0 votes)

کابل  باختر  ۴ حمل
یوناما یا هیئت معاونت سازمان ملل متحد در افغانستان با تقبیح کردن حمله اخیر هراس افگنانه در ولایت هلمند به طالبان گفته است که هدف قرار دادن عمدی افراد ملکی ٬جرم جنگی است .
به گزارش آژانس باختر ٬ در خبرنامه یی  که روز یک‌شنبه، چهارم حمل  از سوی یوناما انتشار یافته است حمله هراس افگنانه  روز گذشته در هلمند تقبیح  شده است.
یوناما تأکید کرده است: کسانی که این نوع حملات را طرح‌ریزی و آن را عملی می‌کنند، باید به عدالت کشانیده شوند و پاسخ‌گو باشند.
دیروز دو انفجار پیهم در یک ورزشگاه در شهر لشکرگاه  مرکز ولایت هلمند، چهار نفر به شهادت رسید و اضافه از سی نفر دیگر زخم برداشتند در میان قربانیان و زخمی شدگان این رویداد که از سوی طالبان ادعا مسوولیت شد  شماری از مقام های محلی آن ولایت شامل اند .
هیئت معاونت سازمان ملل متحد اعلام کرده است که این بمب‌گذاری ها بر مراسم جشن دهقان از سوی گروه طالبان به گونه عمدی برای هدف قراردادن مسوولان ملکی دولتی انجام شده است.
یوناما "به  طرف‌های درگیر به خصوص گروه طالبان تذکر داده است که تعریف فرد ملکی در مطابقت با قانون بین‌المللی شامل اعضای ادارات ملکی دولتی نیز می‌شود و هدف قراردادن عمدی افراد ملکی جرم جنگی است."
این در حالیست که روز گذشته دو انفجار پی‌هم در مراسم گرامی‌داشت از روز دهقان در شهر لشکرگاه، مرکز ولایت هلمند، در یک ورزشگاه رخ داد.
لحظاتی پس از این رویداد گروه طالبان با نشر خبرنامه یی، ادعای مسوولیت کردند و مدعی شدند که در این رویداد شمار زیادی از مقام‌های محلی ولایت هلمند کشته یا زخمی شده‌اند.
طالبان زخمی و کشته شدن افراد ملکی در این رویداد را رد کرده اند.
آگاهان سیاسی افغان می گویند که یوناما همیشه این گونه حمله ها را تقبیح کرده است . در حالی که سازمان ملل یک سازمان معتبر جهانی است که صلاحیت های اجرایی دارد می تواند عاملان و حمایت کنندگان  چنین جنایات را از طرق مختلف مجازات کند که نکرده است . #/ صائم

Leave a comment

Make sure you enter the (*) required information where indicated.
Basic HTML code is allowed.