07 ???? 1399

RSS Facebook

اعلانات

خبر های جدید

سازمان جهانی هواشناسی: نیم کره شمالی شاهد گرمای شدید تابستانی خواهد بود

سازمان جهانی هواشناسی: نیم کره شمالی شاهد گرمای شدید تابستانی خواهد بود

برلین/ دویچوله / ۷ جوزا/ باختر سازمان جهانی هواشناسی هشدار داده...

سفر تاریخی به فضا؛ نخستین ماموریت خصوصی فضایی

سفر تاریخی به فضا؛ نخستین ماموریت خصوصی فضایی

واشنگتن/ وی او ای / ۷ جوزا/ باختر قرار است...

تبصره

تبصره

کابل/ ۷ جوزا /باختر تمدید آتش بس، تمکین...

Youtube Player

khantry design

اعلانات

?????? ، 4 ??? 1398 ، 13:40

حوادث کابل و هلمند ٬ نمونه یی از تحجر و فرهنگ ستیزی طالبان است

Written by  manager
Rate this item
(0 votes)

کابل باختر/ 4 حمل
حوادث تروریستی  روز های  اخیر درهلمند  و  کابل  نمایانگر آن است که طالبان فاقد اندیشه های انسانی اند و با تحجر خو گرفته اند و انسان ستیز وفرهنگ ستیز اند.
گزارشگر آژانس باختر می نگارد :  به  روز اول  حمل سالجاری  طالبان  ، تجلیل کنندگان مراسم نو روز رادرساحه کارته سخی  شهر کابل آماج قرار دادند،  شماری را به شهادت رساندند وشماری را هم  زخمی  کردند  دوروز بعد از این واقعه طالبان بازهم دست به جنایت دیگر زدند واین بار شرکت کنند گان مراسم جشن دهقان را در ولایت هلمند آماج قرار دادند چهار تن را به شهادت رساندند وشماری را هم  زخمی  کردند .
در دو واقعه ٬هم درکابل  وهم  در هلمند٬ این افراد ملکی بودند  که از سوی طالبان آماج قرارگرفتند .
این  بار اول  نیست که طالبان فرهنگ ستیزی ویا انسان ستیزی  می کنند وجان افراد ملکی  را می گیرند  درگذشته نیز این گروه افراد ملکی را  در محافل فرهنگی ، اجتماعی ومذهبی هدف  قرار داده اند وخون انسان های زیادی را ریخته اند. مردم خاطره های درد ناکی از طالبان دارند که  چگونه برمراسم تشییع جنازه ها ، محلات ورزشی  ، مکتب ها ومدرسه ها حمله کردند وخون مردم را ریختند.
به  خاطر داریم که طالبان چنین جنایات شان را کتمان نکرده اند  این گونه  خشونت  وتحجر را کا ر خود دانستند  به آن فخر فروشی  کردند این گروه برای کشتار مردم  خلق شده است  وبا تحجر خو گرفته  است .آنها فرهنگ ستیز ، دین ستیز و مردم ستیز اند به این باور اند  که تنها از راه اختناق ووحشت می توانند خود را به عنوان یک جریان اثرگذار و توانمند بر  مردم تحمیل  کنند  .
خشونت وبربریت  خاصه کار آنها و جز سرشت  این گروه است. آنها از رو در رو شدن با مردمان آگاه ٬فرهنگی وخلاق در هراس  اند  جاهل و عقب گر ونوکرمنش ا ند  توا ن دیدن خوشی  های مردم  را ندارند.
طالبان برای ایجاد  تفرقه  میان اقوام و پیروان مذاهب در کشورپرورده شده اند مامورویرانی این کشور اند  برای  آنها همه جا ٬چه ورزشگاه باشد  یا مسجد  چه مراسم فرهنگی باشد  یا مراسم  عزاداری ، همه اهداف نظامی اند  آنان درهمه جا کشتار می کنند .
طالبان باور به زندگی مدنی ندارند واز هر امکان استفاده می کنند تامانع حضورمردم  درفعالیت های مدنی ، فرهنگی  و عمرانی شوند و حوادث هلمند  وکابل ناشی ازهمین دید وتفکر تاریک است .
طالبان متحجر ساخته شده اند تا در معاملات و چانه زنی های جاری در قضیه افغانستان برای ولی نعمت شان ( پاکستان ) امتیاز به دست آورند و موقف آن کشور را در بازی های منطقه یی محکم کنند # تحلیل سیاسی  

Leave a comment

Make sure you enter the (*) required information where indicated.
Basic HTML code is allowed.