03 ???? 1399

RSS Facebook

اعلانات

خبر های جدید

سه تن به اتهام قاچاق غیر قانونی طلا بازداشت شدند

سه تن به اتهام قاچاق غیر قانونی طلا بازداشت شدند

کابل/ ۳ عقرب/ باختر پولیس کابل شب گذشته٬سه تن را به...

بریتانیا عمداً داوطلبان را به کروناویروس آلوده می‌سازد

بریتانیا عمداً داوطلبان را به کروناویروس آلوده می‌سازد

لندن/وی او ای/3عقرب/باختر حکومت بریتانیا می‌گوید که برای سرعت بخشیدن روند...

پانزده عضوی قطعه سرخ طالبان کشته شدند

پانزده عضوی قطعه سرخ طالبان کشته شدند

کابل / ۳عقرب / باختر پانزده عضوی قطعه سرخ طالبان در...

Youtube Player

khantry design

اعلانات

?????? ، 18 ??? 1398 ، 10:38

سیگار: مواد مخدر معضل دوامدار در افغانستان!

Written by  manager
Rate this item
(0 votes)

كابل باختر  18 حمل
اداره بازرس ویژۀ امریکا برای بازسازی (سیگار) در یک گزارش تازه گفته است که هنوز هم خشخاش نسبت به هر کشور دیگر در افغانستان بیشترکشت می شود.
به گزارش آژانس باختر ، سیگار در گزارش تازه خود گفته است که افغانستان هنوز هم بزرگترین کشور تولید مواد مخدر است و در بسیاری از ولایت های این کشور خشخاش کشت شده است.
جان سوبکو در مرکز جهانی مطالعات استراتیژیک گفته است که گسترش کشت خشخاش در افغانستان وارد قاچاق مواد مخدر از این کشور زمینه کار برای ششصد هزار نفر را در این کشور مساعد کرد است.
او گفته است که اکنون خشخاش یک مشکل بزرگ امنیتی برای افغانستان است اگر حکومت افغانستان با طالبان صلح نیز کند، نیروهای امنیتی افغان محکوم به ادامه مبارزه با گروه های هراس افگن دیگر، افراد مسلح غیر مسوول و مافیای مواد مخدر است و مبارزه علیه معضل مواد مخدر در افغانستان یک معضل دوامدار و مهار آن زمانگیر خواهد بود.
جان سوبکو گفته است که حالا حرف خروج نیروهای امریکایی از افغانستان مطرح است مگر باید پیامد خروج ارزیابی شود ما می خواهیم که در کنار مسایل سیاسی و حقوق زنان که در گفت و گو های صلح مورد بحث قرار می گیرد مساله چگونگی مبارزه با مواد مخدر در افغانستان را نیز مطرح کنیم.
او تاکید کرده است که باید روی معضل مواد مخدر در افغانستان به عنوان یک معضل بلند امنیتی تمرکر شود.
جان سوبکو گفته است که معضل مواد مخدر در افغانستان همگام با هراس افگنی رشد کرده است و نباید آن را در روند گفت و گو های صلح نادیده گرفت. در غیر آن ما دستاورد های سالهای گذشته را به هدر داده ایم.
جان سوبکو در این گزارش بر حمایت دوامدار از نیروهای امنیتی افغان تاکید داشته و گفته است که اگر با طالبان صلح هم شود این نیروها مامور ادامه مبارزه با هراس افگنی و مافیای مواد مخدر خواهند بود.
این گزارش درست زمانی منتشر می شود که کمک های جامعه جهانی با افغانستان مبارزه با مواد مخدر به خصوص کمک های امریکا و بریتانیا نقش محوری در مبارزه با مخدر را دارد به طور کامل قطع شد و اداره پالیسی سازی بنام وزارت مبارزه با مواد مخدر را در کشور روی دست گرفتند و شماری از کارخانه های تولیدی در ولایت های شرقی هم نابود شد مگر از چندی به این سو این گونه عملیات ها نیز قطع شده است.
طالبان مدیریت کنند گان اصلی کشت ، تولید و ترافیک مواد مخدر در افغانستان و کشور های همجوار اند.صائم

Leave a comment

Make sure you enter the (*) required information where indicated.
Basic HTML code is allowed.