07 ????? 1399

RSS Facebook

اعلانات

خبر های جدید

پیام ريیس جمهور به مناسبت تجلیل از روز جهانی دسترسی به اطلاعات

کابل/ 7 میزان /باختر دولت جمهوری اسلامی افغانستان، دسترسی به اطلاعات...

Youtube Player

khantry design

اعلانات

???? ، 24 ??? 1398 ، 13:21

ناهنجاری های دینی و مذهبی در پاکستان

Written by  manager
Rate this item
(0 votes)

کابل   باختر  ۲۴ حمل
افراط گرایی و خشونت علیۀ اقلیت های قومی و مذهبی در پاکستان به عنوان یک تهدید جدی در برابر امنیت ملی آن کشور قد علم کرده  است  وادامه این کار می تواند پاکستان را به بی ثباتی بیشتر سوق دهد.
گزارشگر آژانس باختر می نگارد٬ روز گذشته در پی انفجار یک بمب در یک مارکیت میوه فروشی در شهر کویته پاکستان حدود بیست نفر کشته شدند و سی نفر دیگر زخم برداشتند.
انفجار در یک منطقه شیعه نشین رخ داد در این حادثه به شمول شماری از مردم شیعه شماری از افراد پولیس نیز کشته شدند.
این اولین بار نیست که شیعه ها در پاکستان به صورت مشخص در شهر کویته هدف قرار می گیرند.
پاکستان درحمله بر اقلیت های دینی ٬ مذهبی و قومی  ، گذشتۀ بسیار زشت دارد
با رشد گروه های مذهبی در پاکستان به خصوص رشد گروه های افراط گرا که جنگ در افغانستان و کشمیر هند را جهاد می دانند خشونت علیه اقلیت های دینی ٬ مذهبی و قومی در پاکستان بیشتر شده است .
مسلمانان شیعه ٬ اقلیت هزاره ها ٬ بهایی ها و اقلیت دینی جامعه عیسویان بار بار در نقاط مختلف پاکستان آماج قرار گرفته اند ٬ حملاتی که خونبار و  خشونت بار بوده است
در پاکستان اضافه از یکصد و هشتاد ملیون نفر زندگی می کنند مسلمانان نود و پنج فیصد جمعیت پاکستان را تشکیل می دهند چهار فیصد عیسوی و متباقی یک فیصد را جمعیت هندو سکهـ و اقلیت های دیگر منجمله بهایی ها تشکیل می دهند.
از میان نود و پنج  درصد جمعیت  مسلمانان پاکستان هفتاد و پنج  درصد را مسلمانان سنی مذهب و بیست فیصد دیگر شیعه اند.
آنانی که از پاکستان شناخت دارند، می گویند که افراط گرایی در میان احزاب مذهبی  سنی رشد بی سابقه یافته است  کشیدگی ایران با کشور های حوزه خلیج فارس به خصوص سعودی و امارات متحده عربی ٬ زمینه رشد احزاب افراطی در پاکستان رابیشتر کرده است  این احزاب بیشتر با انگیزه مذهبی و قومی فعالیت دارند تا مسایل شرعی .
احزاب مذهبی پاکستان که مسوول خشن ترین وقایع تروریستی و هراس افگنی در پاکستان و افغانستان اند، اقلیت های مذهبی و دینی و قومی را مطلق کافر می دانند و قتل آنها را واجب می گویند  که این دیدگاه تنگ و تاریک وپر از تحجرو شرارت باعث منزوی شدن پاکستان در میان ملل های دیگر شده است
خشونت فرقه یی در پاکستان در زمان اقتدار ضیا الحق افزایش یافت زیرا او می خواست با برتر شمردن یک گروه، فرقه های اسلامی آن کشور را خشنود کند.
در آن زمان حکومت پاکستان می خواست تا توجه و همکاری گروه های مذهبی در جنگ مجاهدین افغان با ارتش سرخ را به خود جلب کند. در کنار آن پاکستان برای رسیدن به مقاصد خود در هند ٬ جنگ کشمیر را نیز جنبه مذهبی داده بود و بیشتر از میان احزاب مذهبی برای جنگ کشمیر و افغانستان سرباز گیری می کرد.
از آن زمان فعالیت احزاب مذهبی افراط گرا در پاکستان بیشتر شد و حکومت پاکستان بسیاری قانون شکنی آنان را نا دیده گرفت و محاکم پاکستان بی عدالتی زیادی مرتکب شدند.
در این گیر  ودار سازمان های استحباراتی پاکستان نفع زیاد بردند چون روحانیون پاکستانی که احزاب و جریان های بزرگ  مذهبی  و مدارس دینی را در آن کشور رهبری می کردند این احزاب و مدارس را به منابع بزرگ سرباز گیری برای استخبارات پاکستان تبدیل کرده بودند.
اکنون در پاکستان افراط گرایی و خشونت های دینی و مذهبی  چنان رشد کرده است که این کشوردر کنار باروت و گوگرد قرار قرار دارد .
یک تن از فعالان حراست از حقوق هزارگان به رسانه های کشورش گفته است: حملات فرقه یی در کویته شکل عادی اختیار کرده است و مقامات تا اکنون حتا یک نفر را نیز دستگیر نکرده اند.
حکومت پاکستان و ادارات انفاذ قانون در جستجوی مهاجمان نیستند و مرتکبان نیز هر آن چیزی را که خواسته باشند به شکل علنی انجام می دهند  و بعد از ارتکاب جرم خود را پنهان می کنند و یک تن از فعالان حقوق عیسویان در پاکستان گفته است ( که اکنون اسلامی سازی (اسلامایزیشن) پاکستان ٬زیر ادارۀ وقت ضیا الحق بخشی از مفکورۀ عمومی کشور شده  است که هر غیر مسلمان در آن کشور بیگانه گفته شود که در نهایت باید از پاکستان بیرون شوند و اکنون یک نسلی قد بلند کرده است که برای شان گفته شده است  تنها مسلمانان اهمیت دارند و این مفکوره در جامعه تاریک و افراط گرای پاکستان خوب تأثیرگذار می باشد.)
این گفته ها نشان می دهد که پاکستان تا چه اندازه در لجنزار سیاست های عقب گرایانه غرق است که این کشور را به سوی نا بودی سوق می دهد مگر کرنیل های پاکستانی به جای آن که در پی آرامش و رفع خلا ها در کشور خود باشند برای دیگران نسخه می دهند ( کور خود بینا مردم)  صائم

Leave a comment

Make sure you enter the (*) required information where indicated.
Basic HTML code is allowed.