07 ???? 1399

RSS Facebook

اعلانات

خبر های جدید

سازمان جهانی هواشناسی: نیم کره شمالی شاهد گرمای شدید تابستانی خواهد بود

سازمان جهانی هواشناسی: نیم کره شمالی شاهد گرمای شدید تابستانی خواهد بود

برلین/ دویچوله / ۷ جوزا/ باختر سازمان جهانی هواشناسی هشدار داده...

سفر تاریخی به فضا؛ نخستین ماموریت خصوصی فضایی

سفر تاریخی به فضا؛ نخستین ماموریت خصوصی فضایی

واشنگتن/ وی او ای / ۷ جوزا/ باختر قرار است...

تبصره

تبصره

کابل/ ۷ جوزا /باختر تمدید آتش بس، تمکین...

Youtube Player

khantry design

اعلانات

?????? ، 26 ??? 1398 ، 10:28

دزدی گوسفندان تا انفجار مکتب ٬ تعریف برخورد اخلاقی طالبان در عملیات الفتح

Written by  manager
Rate this item
(0 votes)

کابل   باختر   ۲۶   حمل
با آغاز عملیات بهاری طالبان که آن  را الفتح نام نهاده اند٬ این گروه به هرجا و هرچیز حمله کرده اند از انفجار دادن مکتب گرفته  تا دزدی گوسفندان مردم٬ کار نامه زشتی است که این گروه در عملیات الفتح  از خود نشان داده است .
گزارشگر آژانس باختر می نگارد ٬  طالبان سه روز قبل عملیات بهاری شان را به نام الفتح آغاز کردند .
دربخشی از اعلامیه طالبان که درمورد عملیات الفتح صادر شده ، گفته شده است که افراد این گروه در جریان عملیات با مردم برخورد اخلاقی کنند و از آزار و اذیت افراد ملکی و آٍسیب رسیدن به آنها جلوگیری کنند.
مگر این گفته های طالبان با عملکرد شان در صحنه عمل فرق فاحش دارد ٬ این گروه از زمان آغاز به اصطلاح عملیات الفتح به هر جا و هر چیز که توانستند حمله کردند
مقامات در ولایت فراه می گویند که طالبان شب گذشته لیسه شهیده بنفشه را در ساحه تیوسک شهر فراه انفجار دادند و آنرا تخریب کردند و صدها دانشجوی دختر را از رفتن به مکتب باز داشتند .
طالبان قبل از این ٬در رابطه به مسدود کردن این مکتب هشدار داده بودند و در خلال سه ماه این دومین مکتب است که در فراه از سوی طالبان انفجار داده می شود .
در ولسوالی گوسفندی ولایت سرپل ٬ طالبان با حمله بر ساحه کاریز های آن ولسوالی  باشکست مواجه شدند مگر زمان عقب نشینی یک صد راس گوسفند را دزدیدند ورفتند.
آیا انفجار دادن  مکتب و دزدی گوسفندان مردم برخورد اخلاقی در میدان جنگ است ؟
طالبان در اعلامیه شان از آزار و اذیت افراد ملکی هشدار داده بودند مگر با حمله بر حومه های شهر کندز ٬ هزاران خانواده را بیجا و آواره کردند٬ در آبکمری و بالامرغاب باغیس مردمان زیادی را متضرر کردند، در شینواری غوربند با حمله بر پاسگاه های امنیتی باعث مسدود شدن شاهراه پروان بامیان شدند، در دولت آۤباد سرپل  منازل مسکونی را سپر ساختند ٬ سازماندهی  دو انفجار در شهر پلخمری٬ ماین گذاری در مسیر رفت و آمد مردم در یکی از ولایت های ننگرهار که مرگ دو فرد ملکی را به دنبال داشت ٬ حمله بروسایط نفت کش در شاهراه بلخ جوزجان... نمونه هایی از تحجر طالبان است که در چوکات عملیات الفتح از آنها سر زده است .
آیا این برخورد طالبان  اخلاقی بوده است ؟
جواب واضح است گروهی که خواست مردم را مبنی بر قطع جنگ در کشور نادیده می گیرد برای پایان خونریزی و جنگ در کشور هیچ تدبیر و برنامه یی ندارد تعریف این گروه از اخلاق چه خواهد بود ؟ تحلیل سیاسی

Leave a comment

Make sure you enter the (*) required information where indicated.
Basic HTML code is allowed.