27 سنبله 1398

RSS Facebook

اعلانات

خبر های جدید

گشایش نمایشگاه تصویرسازی در پوهنتون هرات

گشایش نمایشگاه تصویرسازی در پوهنتون هرات

شهرهرات ۲۷ سنبله باختر در ابتدا برگ بود عنوان...

آغازکارترمیم پل پشتون درهرات

آغازکارترمیم پل پشتون درهرات

شهرهرات ۲۷ سنبله باختر مسوولان در ریاست حفظ و مراقبت سرک‌های...

دستیابی صد ها خانواده روستا نشین به آب نوشیدنی درننگرهار

دستیابی صد ها خانواده روستا نشین به آب نوشیدنی درننگرهار

شهرجلال آباد ۲۷ سنبله باختر صدها خانواده روستا نشین در ننگرهار...

Youtube Player

khantry design

اعلانات


چهارشنبه ، 22 جوزا 1398 ، 11:52

تلاش های المان برای برگزاری نشست میان افغانان

Written by  manager
Rate this item
(0 votes)

کابل باختر  ۲۲ جوزا .
نماینده خاص حکومت آلمان برای افغانستان  گفته است که آلمان تلاش دارد که یک بار دیگر میزبان نشست گفت وگو های صلح کابل باشد .
در همین حال سخنگوی شورای عالی صلح افغانستان گفته است که آلمان برای گفت وگو ها میان افغانان  آمادگی می گیرد.
گزارشگرآژانس باختر می نگارد: مارکوس پوتسل نماینده خاص آلمان برای صلح افغانستان که اخیرا با زلمی خلیل زاد نمانیده خاص امریکا برای صلح افغانستان  درالمان دیدار کرده است ، تاکید دارد که مذاکرات اصلی برای دستیابی  به صلح باید بین نمایند گان  طالبان و حکومت افغانستان  ونیزجامعه افغانستان برگزارشود.
این دیپلمات المانی گفته است که درمورد جزییات گفت وگو های صلح افغانستان که میان نمایندگان امریکا و طالبان درچند دور دردوحه  صورت گرفته است چیزی گفته نمی تواند اما نمایندگان امریکا وطالبان  به یکدیگر نزدیک تر شده اند مگر برای رسیدن به یک توافق جامع مذاکرات بیشتری باید برگزارشود .
نماینده خاص آلمان برای افغانستان درباره اثرگذاری آلمان درگفت وگوهای صلح این کشورگفته است ما درسال 2013 درگشایش دفتر طالبان دردوحه  نقش موثری داشتیم وازآن زمان تا کنون ارتباط ما با طالبان  و گروه  های اجتماعی دیگر درافغانستان هیچگاه قطع نشده است به همین دلایل ما آماده هستیم  که از امکانات خوب مان  برای دستیابی به صلح درافغانستان استفاده کنیم  و بار دیگر میزبان نشست میان افغانان باشیم .
درهمین حال سخنگوی شورای عالی صلح افغانستان نیز تاکید دارد: المان می تواند نقش خوبی  برای گفت و گوهای صلح میان افغانان فراهم سازد وازتلاش جرمنی دراین راستا استقبال می کنیم .
حکومت فدرال آلمان تاکید کرده است که جنگ در افغانستان تنها می تواند از طریق مذاکراتی به پایان برسد که (شامل حکومت افغانستان و طالبان باشد.)
حکومت المان به این باور است  که آنان مسوولیت ویژه ای برای روند صلح در افغانستان دارند ودر کنار ایالات متحده امریکا، آلمان دومین متحد مهم در افغانستان به شمار می‌رود.
شهر بن المان در سال ۲۰۰۱ میزبان  سیاسیون افغان بود که  شالوده نظام جدید در آن گذاشته شد  و از آن به بعد المان میزبان چندین نشست دیگر در مورد افغانستان بود ه است روشان

Leave a comment

Make sure you enter the (*) required information where indicated.
Basic HTML code is allowed.