29 ????? 1399

RSS Facebook

اعلانات

خبر های جدید

مادری درپروان به دست پسرش به قتل رسید

مادری درپروان به دست پسرش به قتل رسید

چاریکار/ ۲۹ سنبله / باختر یک پسرجوان درپروان مادرش را با...

انفجاری درمزارشریف بلخ رخ داد

انفجاری درمزارشریف بلخ رخ داد

مزارشریف/ ۲۹ سنبله /باختر انفجاری شام امروزدرشهرمزارشریف مرکزبلخ رخ داد عادل شاه...

بمب گذاری زیرپرچم طالبان؛ ترفند تازه هراس افگنان درننگرهار

بمب گذاری زیرپرچم طالبان؛ ترفند تازه هراس افگنان درننگرهار

جلال آباد/ ۲۹ سنبله/ باختر طالبان با بمب گذاری در زیر...

Youtube Player

khantry design

اعلانات

??????? ، 30 ???? 1398 ، 11:02

وکلای پیشین ولسی جرگه چرا اسلحه شان راتحویل نمی دهند؟ // فوزیه کوفی عضو سابق ولسی جرگه٬ ما باتهدید های امنیتی مواجه هستیم

Written by  manager
Rate this item
(0 votes)

کابل باختر 30جوزا
به گزارش آژانس باختر٬با آن که از ختم کار دوره شانزدهم شورای ملی  چند ماه می گذرد و دورهفدهم شورا با چهره های جدید کارش را آٰغاز کرده است، بیشتر اعضای دور شانزدهم ٫اسلحه و امکانات دولتی را که در اختیار داشتند مسترد نکرده اند و همچنان از آن استفاده می کنند.
رحیم الله غالب معاون پالیسی واداری دارالانشای ولسی جرگه گفته است  که 120 وکیل پیشین هنوز هم امکانات واسلحه شانرا تسلیم نکرده اند .
غالب می گوید: با وجود آنکه آنان به صورت رسمی خواهان تسلیمی امکانات واسلحه آنان شده اند وبه این منظورنهاد های امنیتی را هم به گونه رسمی آگاه کرده اند  اماتاکنون هیچ اقدام برای حصول اسلحه دولتی از نزد وکلای سابق صورت نگرفته است .
غالب می گوید که تنها ۷یا ۸ تن از وکلای سابق اسلحه شان را تسلیم کرده اند اما در حدود 120 تن دیگر همچنان اسلحه ومهمات دولتی را دراختیار دارند .
این گفته ها در حالی مطرح می شود که اکثر وکلای دور قبلی شورا خلاف لایحه و مقرره ٬ افراد زیادی را برای محافظت شان به کار گماشته اند  .
شورای ملی بین دو تا چهار نفر رابه عنوان محافظ وکلای مجلس قید کرده بود در حالی که شماری از این وکلا بیشتر از این محافظ دارند و از چندین موتر زرهی استفاده می کنند که این کار زمینه زورگویی و قانون شکنی را مساعد کرده است
شهریان کابل  و شهروندان شهر های دیگر کشور بار ها شاهد زورگویی و قانون شکنی  محافظان این وکلا بوده اند حتا بارها پولیس و ترافیک از سوی آنان لت وکوب  شده اند .
مردم نگران اند که محافظان وکلای سابق حالا هیچ نوع مسوولیت رسمی ندارند وبودن اسلحه نزد آنان می تواند به شمار افراد مسلح غیر مسوول بیفزاید.
مردم سوال می کنند نمایندگان مردم در هر دور شورا تعهد خدمت به مردم و اعاده ثبات در کشور را شعار می دادند مگر حالا خود با خودداری از واگذاری مجدد اسلحه به قانون شکنان تبدیل شده اند.
فوزیه کوفی یکتن از وکلای سابق شورای ملی می گوید: اعضای پارلمان افراد سیاسی اند وآنان ضرورت به تامین امنیت دارند.
اومی گوید، افرادی که قبل در پارلمان وظیفه انجام داده اند، بعداز ترک وظیفه٬ در نبودمحافظ و امکانات امنیتی کشته شده اند.
از نظر من جمع آوری اسلحه و امکانات دولتی از اعضای پارلمان سابق یک تصمیم نادرست است.
کوفی می گوید٬ ما شاهد نا امنی ها در کشورهستیم و  نباید با کسانی که در طول خدمت شان در پارلمان دوستان و دشمنان زیادی پیدا کرده اند چنین یک برخورد صورت گیرد.
او سوال می کند که رهبران سیاسی و ماموران رده اول حکومت سابق چه کار کردند؟ و از آنان هیچ امکانات گرفته نشده است بل برای تامین امنیت شان کاری بیشتر صورت گرفته است .
کوفی می گوید با آن که این عمل دولت( جمعاوری اسلحه وکلای سابق) نادرست است اما شخص خودم هیچ نوع مشکلی ندارم و حاضر هستم  امکانات و اسلحه را که نزدم موجود است تسلیم دولت کنم.
کوفی می گوید که این تصمیم دولت تنها بالای چند وکیل محدود تطبیق خواهد شد  نه بالای همه .
یک مسوول امنیتی کابل که نمی خواهد از او نام گرفته شود می گوید ٬موجودیت اسلحه غیر مجوز نزد هرکی که باشد تخطی از قانون است ومی تواند امنیت را مختل کند  پولیس کابل با عوامل قانون شکنی مبارزه می کند و در این راستا در گذشته هم کارهایی شده است .
به گفته منبع، از سه ماه روند جمع آوری اسلحه غیر قانونی تند تر شده است ودر این مدت  اضافه از یکهزار میل سلاح غیر قانونی از نزد افراد مسلح غیر مسوول جمع آوری شده است  و برنامه جمع آوری اسلحه غیر قانونی  همچنان ادامه دارد
گفته های این منبع پولیس٬ این پیام را می دهد که اسلحه غیر قانونی از هرکی که باشد ضبط خواهد داشت .
این گفته ها درحالی بیان می شود که شهروندان کابل٬ پولیس را در جلو گیری ناامنی و قانون شکنی ناتوان می دانند. ختم فریبا ٬ صائم

Leave a comment

Make sure you enter the (*) required information where indicated.
Basic HTML code is allowed.