دوشنبه ، 3 سرطان 1398 ، 12:19

طالبان : با رسانه ها مانند اهداف نظامی برخورد می شود

Written by  manager
Rate this item
(0 votes)

کابل  باختر  ۳  سرطان
طالبان به تمامی رسانه ها هشدار داده اند تا ازتبلیغ علیه این گروه دست بردارند ورنه همچو اهداف نظامی نشانه گرفته خواهند شد.
به گزارش آژانس باختر٬ طالبان امروز با نشر اعلامیه یی گفته اند رسانه ها اگر نشر اعلان های تجارتی را علیه این گروه متوقف نکنند، با آنان همچو اهداف نظامی برخورد می شود.
طالبان دراین اعلامیه به آن اعلانات تجارتی اشاره کرده اند که شمار زیادی از رسانه های (چاپی ٬تصویری و شنیداری ) آن را نشر می کنند که در آن روی ماهیت و اهداف گروه طالبان وواکنش های مردم دربرابر حوادث هراس افگنانه، مطالبی باز تاب یافته است .
در اعلامیه تذکر رفته است (شماری از رسانه‌ها اعلانات تجارتی یی را پخش و نشر می‌کنند که در آن به جنگجویان و "جهاد" این گروه "بد و رد" گفته می‌شود.)
از دید طالبان رسانه هایی که همچو اعلان ها را نشر می کنند وابسته به سازمان های استخباراتی اند و این رسانه ها از جهاد جاری در کشور جلوگیری می کنند و به گونه مستقیم برای  دشمن جاسوسی می‌ کنند.
کمیسیون نظامی طالبان تهدید کرده است که "اگر در ظرف یک هفته، تمام رادیو های محلی، (اف ام و غیر اف ام)، تلویزیون ها و باقی رسانه ها از همچو عمل خود دست بردار نشوند، طالبان این رسانه ها را به حیث رسانه ها نه؛ بل به عنوان لانه های استخباراتی دشمن می شناسند و از طرف افراد این گروه در مرکز و ولایت ها و به عنوان اهداف نظامی٬ نشانه قرار خواهد گرفت و هیچ خبرنگاروکارکنان  این رسانه  مصوونیت نخواهند داشت.
این اعلامیه در حالی نشر می شود که طالبان در حمله به رسانه ها و اهل آن٬ گذشته زشت دارند.
طالبان بعد از سقوط شهر کندز در سه سال پیش، تلویزیون های یک و طلوع را به دلیل نشر اخبار ضد طالبانی اهداف نظامی اعلان کردند و بعد هم موتر حامل کارکنان موبی گروپ را در جاده دارالامان هدف قرار دادند و چند کارمند تلویزیون طلوع و کابورا پرودکشن را کشتند.
همچنان طالبان در چند حمله هراس افگنانه در کابل و شهر های دیگر خبرنگارانی راکه برای پوشش وقایع تروریستی تلاش می کردند، کشتند
این گروه بار ها تلاش کرده است تا صدای رسانه ها را خاموش کند و یا آنان را وا دارند تا به نفع این گروه تبلیغ کنند .
از افغانستان به عنوان خطرناکترین کشور برای خبرنگاران یاد می شود و همه ساله شمار زیادی از خبرنگاران و کارکنان رسانه یی در این کشور در حوادث متعدد جنایی و تروریستی جان می دهند.   تحلیل سیاسی

manager

Latest from manager

back to top