07 ???? 1399

RSS Facebook

اعلانات

خبر های جدید

سازمان جهانی هواشناسی: نیم کره شمالی شاهد گرمای شدید تابستانی خواهد بود

سازمان جهانی هواشناسی: نیم کره شمالی شاهد گرمای شدید تابستانی خواهد بود

برلین/ دویچوله / ۷ جوزا/ باختر سازمان جهانی هواشناسی هشدار داده...

سفر تاریخی به فضا؛ نخستین ماموریت خصوصی فضایی

سفر تاریخی به فضا؛ نخستین ماموریت خصوصی فضایی

واشنگتن/ وی او ای / ۷ جوزا/ باختر قرار است...

تبصره

تبصره

کابل/ ۷ جوزا /باختر تمدید آتش بس، تمکین...

Youtube Player

khantry design

اعلانات

???????? ، 19 ????? 1398 ، 12:26

نگرانی هند از انتقال تروریستان جیش محمد و لشکرطیبه به افغانستان. // وزارت امورداخله ٬هراس افگنان این دو گروه همچنان در پاکستان فعالیت دارند.

Written by  manager
Rate this item
(0 votes)

کابل  باختر  ۱۹  سرطان
روز نامه هندوستان تایمزدر یکی از شماره های خود نوشته است ٬پس از حمله نیروی هوایی هند برمواضع هراس افگنان در بالاکوت پاکستان، اعضای گروه‌های تروریستی جیش محمد و لشکر طیبه به افغانستان منتقل شده‌اند.
گزارشگر آژانس باختر می نگارد، نیروی هوایی هند اواخر ماه حوت سال گذشته بعد ازآن مخفیگاه اعضای جیش محمد را در بالاکوت کشمیر تحت اداره هند پاکستان هدف قرارداد که این گروه مسوولیت حمله بر نظامیان هند در کشمیر تحت اداره آن کشور را به عهده گرفت درآن حمله چهل عسکر هندی کشته شدند.
هند مدعی است که این دوگروه هراس افگن در چتر حمایت سازمان های استخباراتی پاکستان در آن کشور فعالیت دارند و استخبارات پاکستان از تکرار حمله بر بالاکوت نگران است وبرای انتقال ومخفی کردن این دو گروه تلاش دارد.
روزنامه هندوستان تایمز از قول منابع استخباراتی آن کشور گزارش داده است که برنامه انتقال هراس افگنان جیش محمد و لشکر طیبه از پاکستان به افغانستان آنهم در مناطق تحت اداره مخالفان مسلح دولت افغانستان آغاز شده است.
این رسانه افزودکه  به دلیل خطر حملات احتمالی، اکنون سفارت هند در کابل و دفاتر مربوط به وزارت خارجه این کشور در قندهار در حالت هشدار قرار گرفته‌اند.
این روز نامه مدعی شده است که تعدادی از  اعضای جیش محمد به ولسوالی های کوت و مهمند دره ننگرهار، سنگین و مارجه هلمند، ناوه غزنی، زرمت پکتیا و همچنین  در بخش ‌های فاریاب و کندوز انتقال یافته‌اند.
هندوستان تایمز می‌افزاید که لشکر طیبه مراکز آموزشی را همچنان در بخش هایی در ننگرهار، نورستان، کنر، هلمند و قندهار ایجاد کرده است و در حال انتقال اعضای خود از پشاور به افغانستان است.
پیش از این نیز وزارت دفاع آمریکا در گزارشی اعلام کرد که بیش از 300 جنگجوی لشکر طیبه در افغانستان حضور دارند.
این نگرانی در حالی مطرح می شود که سفارت هند در کابل و قنسلگری های آن کشوردرهرات٬ قندهار و جلال آباد در سال های گذشته هدف حملات تروریستی قرار گرفته بودند که این حملات در آن طرف خط دیورند طراحی شده بود.
احمد سعیدی آگاه امور سیاسی انتقال تروریستان گروه جیش محمد را به حکومت پاکستان ربط  می دهد و می گوید که از زمانی که طیاره هایهند، بالاکوت پاکستان که مرکز گروه جیش محمد بود بمباردمان کرد وگروه جیش محمد از جانب ایالات متحده امریکا به حیث گروه تروریستی شناخته شد واز حکومت پاکستان خواست تا این گروه را تسلیم کند پاکستان به انتقال تعدادی از افراد  این گروه به افغانستان آغاز کرد .
سعیدی می گوید که هدف  پاکستان ازانتقال تعدادی از افراد گروه جیش محمد به افغانستان این است که به ایالات متحده امریکا خاطر نشان کند که گروه جیش محمد در پاکستان نه بل در افغانستان فعالیت می کند.اما وزارت داخله افغانستان حرف های دیگر دارد.
نصرت رحیمی سنخگوی این وزارت به خبرنگار آژانس باختر گفت٬ما این گفته ها را رد می کنیم که گویا اعضای این دو گروه هراس افگن به افغانستان انتقال یافته اند.
نهادهای کشفی و استخباراتی کشور تمام جغرافیای افغانستان منجمله ساحات تحت اداره مخالفان مسلح را تحت اداره دارند.
رحیمی باتاکید گفت که تمامی گروه های هراس افگن٬جیش محمد ٬ لشکرطیبه٬ شبکه حقانی  وگروه های هراس افگن دیگرهمچنان در پاکستان پایگاه دارند و در آن کشور تمویل و تجهیز می شوند و در آن کشور مصوون اند٬ در حالی که در افغانستان مصوون نیستند و در هر گوشه یی از کشور که سرنخی از هراس افگنان دیده شود، از زمین و هوا مورد حمله قرار خواهند گرفت
سخنگوی وزارت داخله گفت که نهاد های امنیتی خود را دربرابرحفاظت ازموسسات بین المللی و سفارت خانه ها مسوول می دانند و نباید کشور های دوست در خصوص امنیت نمایندگی های سیاسی و یا دفاترشان ٬نگران باشند. صائم فرزانه

Leave a comment

Make sure you enter the (*) required information where indicated.
Basic HTML code is allowed.