07 ????? 1399

RSS Facebook

اعلانات

خبر های جدید

پیام ريیس جمهور به مناسبت تجلیل از روز جهانی دسترسی به اطلاعات

کابل/ 7 میزان /باختر دولت جمهوری اسلامی افغانستان، دسترسی به اطلاعات...

Youtube Player

khantry design

اعلانات

?????? ، 31 ????? 1398 ، 10:15

وکلا رفتند ٬ اسلحه و موتر را هم با خود بردند

Written by  manager
Rate this item
(0 votes)

کابل  باختر ۳۱  سرطان
مسوولان دارالانشای  ولسی جرگه ادعا دارند که اکثریت اعضای دور شانزدهم این مجلس٬ اسلحه ووسایط را که برای محافظت شان در اختیار داشتند دوباره مسترد نکرده اند.
به گزارش آژانس باختر٬ با آن که دور شانردهم شورای ملی پایان یافته است  و دور هفدهم شورا با چهره های تازه به کارش آغاز کرده است اکثریت اعضای پیشین مجلس هنوزهم از امکانات دولتی استفاده می کنند وسایط ٬اسلحه و سایروسایل را که برای تامین امنیت شان در اختیار داشتند مسترد نکرده اند .
این در حالی است که شماری از اعضای دور شانزدهم ولسی جرگه می گویندکه تا رفع نگرانی های امنیتی ٬نباید این امکانات از آنان گرفته شود.
رحیم الله غالب، معاون دارالانشای ولسی جرگه می‌گوید که شمار جنگ‌افزار هایی‌که نزد اعضای پیشین مجلس باقی مانده است نزدیک به هفت‌صد میل است در کنار اسلحه حدود هفده پایه جمر(قطع کننده زیگنال تلیفون ) نیز نزدآنان باقی مانده است .
همچنان اعضای مجلس پیشین دهها واسطه نقلیه را که بیشتر مربوط به وزارت داخله است با خود دارند.
غالب می گوید که ولسی جرگه  به این اسلحه٬وسایل ووسایط نیاز دارد و باید آن را دراختیار اعضای جدید ولسی جرگه قراردهد .
این گفته ها در حالی بیان می شود که وزارت داخله قبل از این گفته بود که بیش از هفت صد واسطۀ پولیس و حدود چهارصد تن از نیروهای امنیتی، در اختیار زورمندان و مقام های حکومتی که پیوندی با وزارت داخله ندارند٬ قرار دارد .
در همین حال، مسعود اندرابی، نامزد وزیر وزارت امور داخله می‌گوید: (در صورتی‌که پارلمان در گردآوری این جنگ‌افزار و وسایط مشکلاتی داشته باشند و نیاز به قوت بیشتر داشته باشد، پولیس همرای شان همکاری خواهد کرد)
گفته می شود که  برای تأمین امنیت هر عضوپیشین ولسی جرگه، چهارمیل اسلحه موترهای رنجر و زرهی مدنظر بود، اما شماری از نمایند‌گان دور هفدهم مجلس می‌گویند که تاکنون این امکانات را دریافت نکرده‌اند.
آنان از نبود امنیت و تهدید هایی که متوجه آنان است هراس دارند.
شماری ازشهروندان کابل می گویند  که اگر این جنگ‌افزارو امکانات دولتی از نزد نمایند‌گان پیشین گرفته نشود، احتمال استفاده آن از سوی افراد مسلح غیر مسوول وجود دارد
اما عبدالرحمن شهیدانی نماینده سابق مردم در ولسی جرگه که حالا که سمت رسمی ندارد می گوید برخی وکلا به دلیل مشکلات امنیتی٬ امکاناتی  را کدام سابق در اختیار آنان گذاشته شده بود نزد خود نگهداشته اند.
اودر صحبت با خبرنگارآژانس باختر تاکید کرد: زمانی که  نهاد های امنیتی به خاطر تامین امنیت وکلای سابق تدابیری را روی دست گیرندو نهاد های امنیتی  خود را در تامین امنیت این وکلا جوابگو احساس کنند آنان این امکانات را دو باره باز خواهند گشتاند.
  فوزیه کوفی یکتن از وکلای سابق شورای ملی هم بر حفظ جان وکلای سابق تاکید دارد.
او می گوید : وکلای سابق در زمان کارشان موضع گیری های داشته اند که برای آنان و خانواده های شان مشکل ساز شده است و حالا هم وضعیت درست نیست و داشتن سلاح برای وکلای سابق یک امرضروری است از نظر من جمع آوری اسلحه و امکانات دولتی از اعضای سابق پارلمان یک تصمیم نادرست است
کوفی می افزاید: ما شاهد وضعیت نادرست در کشورهستیم  نباید با کسانی که٬ در طول خدمت شان در پارلمان دوستان و دشمنان زیادی پیدا کردند چنین یک برخورد صورت گیرد
اوهم برتامین امنیت وکلا پیشین پارلمان تاکید دارد.
اما شهریان کابل که خود شاهد ناامنی ها ووقایع بی شمار جنایی در شهراند به نوبه خود تاکیددارند که نگهداشتن اسلحه و امکانات دولتی خود تخطی از قانون است اگر کدام وکیل و یاعضو سابق پارلمان مشکل و شکایت مشخص دارد به نهاد های امنیتی مراجعه کند که این نهاد ها تصمیم بگیرند٬نگهداری اسلحه و سایر امکانات دولتی خود زور گویی است .
باید گفت که حدود دو ماه قبل هم دارالانشای شورای ملی این مساله رامطرح کرد و از اقدامات جدی غرض جمع آوری اسلحه و سایر امکانات دولتی که نزدوکلای پیشین است سخن گفته بود٬ مگر معلوم می شود که آنان در انجام این برنامه شان موفق نبوده اند.   صائم فرزانه

Leave a comment

Make sure you enter the (*) required information where indicated.
Basic HTML code is allowed.