05 ??? 1398

RSS Facebook

اعلانات

خبر های جدید

جوانان تخار با غرس نهال از برنامه کاهش خشونت استقبال کردند

تالقان / 5 حوت / باختر برنامه غرس نهال به استقبال...

کار زار مبارزه با پولیو در فراه آغاز شد

کار زار مبارزه با پولیو در فراه آغاز شد

فراه /5 حوت/ باختر کار زار مرحله جدید مبارزه با پولیو...

باشندگان غرب کشور از برنامه کاهش خشونت استقبال کردند

فراه /5 حوت / باختر باشندگان غرب کشور از آغاز برنامه...

Youtube Player

khantry design

اعلانات

?????? ، 31 ????? 1398 ، 12:40

شهزاده سعودی پای عمران خان را به قصر سفید باز کرد

Written by  manager
Rate this item
(0 votes)

کابل باختر 31سرطان
رسانه های پاکستانی گزارش داده اندکه سفر عمران خان نخست وزیر آن کشور به امریکا به اساس وساطت شهراده عربستان سعودی انجام شده است .
روزنامه ایکسپرس تریبیون چاپ پاکستان در شماره دیروز خود نوشته است که سفر عمران خان به امریکا با٬پا در میانی شهزاده  محمد بن سلمان ولیعهد عربستان سعودی صورت گرفته است.
این روز نامه نوشته است که محمد بن سلمان با استفاده ازروابط شخصی که با داماد ترامپ دارد برای این سفر زمینه سازی کرده است .
گزارشگرآژانس باخترمی نگارد٬ترامپ ازآغاز برنامه های انتخاباتی خود تا زمانی که به قصر سفید رسید موضع تند در برابر پاکستان داشته است واین کشوررا٬به بازی دوگانه دربرابر امریکا٬کتمان واقعیت ها ٬حمایت از هراس افگنی و ترویج افراط گرایی متهم می کردحتا باری پاکستان را یک غده سرطان خوانده بود
ترامپ برنامه های زیادی روی دست گرفت که پاکستان را تنبیه کند٬از آن میان تمامی کمک های نظامی وبخشی اعظمی از کمک های اقتصادی امریکارا با پاکستان به حالت تعلیق درآورد.
دیپلماتان پاکستانی تلاش زیادی کردند تا ترامپ راضی شود که بارهبران سیاسی پاکستان دیدار کند مگر نتیجه نداد.
باری سفیرپاکستان درواشنگتن گفت که ترامپ موضع سرسختی با پاکستان دارد٬ کار کردن با این شخص مشکل است مگر ناممکن نیست.
آگاهان سیاسی در پاکستان می گویند که مقامات آن کشور برای رسیدن به ترامپ روش های متعددی  تجربه کردند مگر کمتر نتیجه گرفتند ولی سفر اخیر محمد بن سلمان به پاکستان٬ که نخست وزیرعمران خان خود به استقبالش به میدان هوایی آمده بود و انتقال او از میدان هوایی اسلام آبادالی ایوان صدر٬ با رانندگی عمران خان صورت گرفت٬ امید پاکستان برای رسیدن به قصر سفیدودیدار با ترامپ را بیشتر کرد.
محمدبن سلمان٬ با دخترو داماد ترامپ روابط شخصی محکمی داردو شاه سعودی با اهدای ملیون ها دالر٬ از بنیاد خیریه دختر ترامپ حمایت کرده است.
سعودی به همکاری پاکستان در جنگ با حوثیان در یمن دلبسته است و در حال حاضر لوی درستیزسابق پاکستان قومندانی عمومی نیروهای ایتلاف را به عهده دارد که از سوی سعودی در برابر یمن شکل گرفته است .
پس در اینجا ٬ احتمال شکل گیری یک معامله میان پاکستان و سعودی دور از امکان نیست .
سناتور لیندزی گراهام فرد دیگریست که علاوه از شهزاده عربستان سعودی  در دعوت عمران خان نقش دارد . اودر سال گذشته به خاطر حل معضل افغانستان ومنطقه سفر به پاکستان کرد و در طرز دید عمران خان تاثیر گذاشته است
با وجود راضی شدن ترامپ به ملاقات با عمران خان٬ مقامات امریکایی از صدراعظم پاکستان پذیرایی نکرده اند و اواز طرف سفیر پاکستان در واشنگتن ووزیر خارجه پاکستان که چندی قبل به واشنگتن رفته بود٬ استقبال شد وقرار است دراین مدت در سفارت پاکستان مقیم واشنگتن اقامت گزیند .
در این سفرکه جنرال قمر جاوید باجوا لوی درستیزپاکستان با عمران خان همراه است٬ کوشش می شود  تا کمک های واشنگتن را دوباره جلب کنند.
اما مقام های امریکایی سخن دیگری دارند٬ منابعی در قصر سفید گفته اند در صورتی که پاکستان نگرانی های امنیتی امریکا را در مورد افغانستان ومنطقه و شمار گروه های افراط گرا همچون "جیش محمد" را در نظر بگیرد، ما حاضر به تغییر موقف هستیم. اما کمک های امنیتی تا کنون تغییری نداشته است وهمچنان در حالت تعلیق است. برای استفاده از فرصت برای احیای روابط نزدیک با واشنگتن، اسلام آباد باید سیاست های خود را نسبت به تروریزم و ستیزه جویی تغییر دهد.
این گفته ها نشان می دهد که عمران خان در میز مذاکره با ترامپ با دشواری های زیادی مواجه خواهد بود  و باید برای قناعت دادن رییس جمهوری امریکا که خود سخت ماجراجو است٬ شیوه های زیادی را مدنظر داشته باشد.   صائم

Leave a comment

Make sure you enter the (*) required information where indicated.
Basic HTML code is allowed.