10 ??? 1398

RSS Facebook

اعلانات

خبر های جدید

تلاش برای اشتغال زایی زنان فقیر درهلمند

لشکرگاه/ ۹حوت/ باختر برنامه یی برای اشتغال زایی به زنان فقیر...

اتخاذ اقدامات پیشگیرانه جلوگیری از بروز کرونا در قندهار

اتخاذ اقدامات پیشگیرانه جلوگیری از بروز کرونا در قندهار

قندهار/۹حوت/ باختر در قندهار اقدامات پیشگیرانه یی برای جلوگیری از بروز...

Youtube Player

khantry design

اعلانات

?????? ، 7 ??? 1398 ، 12:03

فارن پالیسی : پاکستان به بازی های دوگانه با امریکا ادامه می دهد

Written by  manager
Rate this item
(0 votes)

کابل ۷  اسد باختر 
با آن که سفر اخیر عمران خان نخست وزیر پاکستان به امریکا ٬ در امر کاهش تنش درمناسبات میان دوکشور کمک زیادی کرد مگر یک روز نامه امریکایی گفته است که پاکستان باامریکا همچنان بازی دو گانه را ادامه می دهد.
گزارشگرآژانس باختر می نگارد:هفته گذشته ترامپ رییس جمهوری امریکا از عمران خان نخست وزیر پاکستان درقصرسفید میزبانی کرد.
این دیدار در اوج بی اعتمادی امریکا نسبت به پاکستان صورت گرفت٬ ترامپ٬ پاکستان را عامل ترویج افراط گرایی و صدور هراس افگنی به کشور های منطقه می دانست و در پی تنبیه این کشور بود.
پاکستان با دیپلماسی منحصر به خود که با تملق٬توبه ووعده همراه است٬ خوب بلد است که چگونه خود را ازمشکلات رهایی بخشد و چگونه منابع از دست رفته را دوباره به دست بیاورد.
چنگ زدن به شیوه های کهنه بود که نخست وزیر پاکستان را به پای ترامپ رساند.
ترامپ با این فکر که٬ عمران خان نخست وزیرمی تواند آن کشور را در شکستن بن بست جنگ در افغانستان کمک کند با او گرم گرفت اما روزنامه فارن پالیسی می گویدکه امریکا دو باره در دام پاکستان افتاده است.
روزنامه امریکایی فارن پالیسی در رابطه به موقف پاکستان در مساله افغانستان نگاشته است که پاکستان بازی باامریکا را ادامه می دهد.
این روزنامه گفته است٬امریکا امید دارد تا پاکستان آن کشور را درشکستن بن بست در قضیه افغانستان همکاری کندو طالبان را وا دارد تا در روند سیاسی انعطاف پذیرباشند برخلاف پاکستان می خواهد تا با استفاده از حربه به نام طالبان٬ از امریکا امتیاز بیشتری به دست آورد
فارن پالیسی نوشته است که ترامپ فکر می کند که پاکستان  امریکا را کمک می کند تا از افغانستان خارج شوداما تاریخ چیز دیگر می گوید .
فارن پالیسی نوشته است ترامپ در این دیدار وعده از سرگیری دوباره کمک های امنیتی ،تجارت دوجانبه ومیانجیگری مشکل کشمیر را به خان داد.
ترامپ در این دیداردوستانه هدف بزرگش را بیان کرد ٬ تا پاکستان ٬امریکا را در خروج از افغانستان همکاری کند.
آن عده کارشناسان امریکایی که شناخت بیشتر از پاکستان دارند٬ می گویندکه مقامات پاکستانی در بدل این همه کارهای امریکا٬ یک جواب می دهند آن این  که با لبخند بلی می گویند اما دوباره روابط نزدیک را با طالبان نگه می دارند وبه گروه های اسلامی بنیاد گرا خوش آمدید می گویند .
فارن پالیسی در این مقاله از قول راین کراکرسفیر سابق امریکا در افغانستان نوشته است که دو روی پاکستان را تجربه کرده است .
کراکر به فارن پالیسی گفته است که تشویق طالبان از سوی پاکستان صرف روند خروج نظامیان امریکایی را سریع تر خواهد کرد اما آی اس آس همچنان به حمایتش از این گروه ادامه خواهد داد.
در آن وقت است که تهدید علیه امریکا و منافع آن همچنان پابرجا خواهد ماند٬ پاکستان بازهم از ما پول خواهد گرفت مگر ما همچنان سرگردان دشمنان خود خواهیم بود  ٬ ما برای پاکستان پول می دهیم که دشمن را از ما دور کند مگر آنان ٬ دشمنان ما را پنهان می کنند و زمانی که به پول نیازداشتند دشمنان ما را ظاهرمی کنند تا بازهم پول و امتیاز به دست آورند.
فارن پالیسی می گوید: به این گونه امتیازدهی که سال ها است ادامه دارد چه باید نام گذاشت؟ صائم

Leave a comment

Make sure you enter the (*) required information where indicated.
Basic HTML code is allowed.