22 ????? 1399

RSS Facebook

اعلانات

خبر های جدید

روند  توزیع مواد خوراکی به پنجصد خانواده در لوگر آغاز شد:

روند توزیع مواد خوراکی به پنجصد خانواده در لوگر آغاز شد:

پل علم / ۲۱ سرطان/باختر روند توزیع مواد خوراکی به پنجصد...

مردی چهارعضوخانواده اش را درفاریاب به قتل رساند

مردی چهارعضوخانواده اش را درفاریاب به قتل رساند

میمنه /21 سرطان/ باختر یک مرد درشهرمیمنۀ فاریاب زن،دوپسرویک دخترش...

Youtube Player

khantry design

اعلانات

???????? ، 9 ??? 1398 ، 13:17

شماری از نامزدان انتخابات ریاست جمهوری به تحریم انتخابات ششم میزان توافق کرده اند

Written by  manager
Rate this item
(0 votes)

کابل 9 اسد / باختر
چهار روز ازآغاز کارزار های انتخاباتی ریاست جمهوری سپری شده است اما تاکنون هیچ نامزدی پیکار های انتخاباتی شان را بر گزار نکرده اند .
بربنیاد گزارش های نشرشده ، شورای تشریک مساعی  نامزدان ریاست جمهوری تاکید دارند که شماری از نامزدان به تحریم انتخابات ششم میزان توافق نشان داده اند .
گزارشگرآژانس باختر می نگارد:درانتخابات ریاست جمهوری هجده نامزد برای احراز کرسی ریاست جمهوری رقابت می  کنند با آنکه چهارروزاز آغاز مبارزات انتخاباتی می گذرد تاهنوزشمار زیادی از این نامزدان پیکارهای انتخاباتی را آغازنکرده انداما در روزنخست سه نامزد  انتخاباتی ریاست جمهوری ، محمد اشرف غنی ، داکترعبدالله عبدالله و عنایت الله حفیظ مراسم پیکارهای انتخاباتی را برگزارکردند .
محمدشهاب حکیمی، نامزد انتخابات ریاست جمهوری و سخنگوی شورای تشریک مساعی نامزدان به رسانه ها گفته است که شماری از دسته های انتخاباتی به تحریم انتخابات ششم میزان توافق کرده‌اند.
به گفته وی این دسته‌های انتخاباتی زمانی کارزارهای انتخاباتی‌شان را آغاز خواهند کرد که به خواست‌های‌شان ازسوی کمیسیون‌های انتخاباتی رسید‌گی شود.
درهمین حال نهادهای ناظر بر روند انتخابات می‌گویند تحریم انتخابات نمی‌تواند سبب توقف روند انتخابات شود.
یوسف رشید، رییس اجرایی بنیاد انتخابات آزاد و عادلانه افغانستان به رسانه ها گفته است در قانون انتخابات جایی ذکر نشده است که مواردی هم‌چو تحریم انتخابات سبب توقف کار کمیسیون‌های انتخاباتی شود.
بااین حال شماری از منابع دسته های انتخاباتی گفته اند که شورای تشریک مساعی نامزدان که یازده نامزد انتخابات ریاست جمهوری عضوآن اند  تا روز پنج شنبه پیکارهای انتخاباتی شان را تعلیق کرده اند تا رییس جمهور برای شان در بارۀ شفافیت و عادلانه بودن انتخابات ریاست جمهوری پاسخ بدهد .
روند مبارزات انتخابات ریاست جمهوری ششم اسد آغازشده است وتا شصت روز ادامه می یابد.
هجده نامزد برای کسب کرسی ریاست جمهوری رقابت می کنند وپس از دوروز دوره سکوت ،ششم میزان  انتخابات ریاست جمهوری برگزار می شود. جاوید روشان

Leave a comment

Make sure you enter the (*) required information where indicated.
Basic HTML code is allowed.