30 میزان 1398

RSS Facebook

اعلانات

خبر های جدید

محمد اشرف غنی رییس جمهوری با رهبر حزب سیاسی کومیتو جاپان دیدار کرد

محمد اشرف غنی رییس جمهوری با رهبر حزب سیاسی کومیتو جاپان دیدار کرد

کابل/۳۰ میزان/باختر محمد اشرف غنی رییس جمهور اسلامی افغانستان در جریان...

محمد اشرف غنی رییس جمهوری در مراسم تاجگذاری امپراتور جدید جاپان اشتراک کرد

محمد اشرف غنی رییس جمهوری در مراسم تاجگذاری امپراتور جدید جاپان اشتراک کرد

کابل/۳۰ میزان/باختر محمد اشرف غنی رییس جمهوری اسلامی افغانستان امروز در...

جشنواره ورزشی در پنجشیر برگزار شد

بازارک/ ۳۰میزان/ باختر جشنواره پایه گذاری فوتبال امروز در باشگاه ورزشی...

Youtube Player

khantry design

اعلانات


شنبه ، 2 سنبله 1398 ، 11:26

اعضای کانگرس امریکا :توافق با طالبان توافق با داعش و القاعده است

Written by  manager
Rate this item
(0 votes)

کابل 2سنبله
شماری از اعضای کانگرس ایالات متحده امریکا هشدارمی دهند که توافق عجولانه با طالبان٬ امریکا را به گذشته باز می گرداند وامریکا زمانی مجبور خواهد شد که همه چیزرا ازصفرآغاز کند.
گزارشگرآژانس باخترمی نگارد:باآن که نمایندگان امریکا و طالبان٬ دور نهم از گفت وگو های شان را با خوشبینی آغاز کرده اند وهردو طرف برای امضای یک توافق نامه آماده می شوند شماری از اعضای کانگرس امریکا ازپیامد این توافق نگران اند و هشدار داده اند که نباید با این گره وارد یک صلح عجولانه شد.
آنان این گفته های ترامپ راکه٬ جنگ امریکا در افغانستان رامضحک خوانده است ناشی از درک ناسالم از اوضاع پیچیده در کشوری می دانند که هرلحظه می تواند بار دیگر سرزمین رویایی هراس افگنان جهانی شود.
آنان تاکید دارند که به معضل افغانستان باید دقیق تر نگاه کرد تا فاجعه نظیر حادثه سپتمبر تکرار نشود.در حالی که امریکا با طالبان مذاکره دارد و کمتر کسی از جزئیات این گفت وگو ها آگاه اند. به گفته آنان٬روندگفت وگو با طالبان بیشتر شبیه یک معامله است تا یک بحث سیاسی.
لیزچینی ،عضوکانگرس امریکا از حزب جمهوری خواه ،از دونالد ترامپ خواسته است که معامله صلح با طالبان را نپذیرد.
او تاکید داردکه توافق با طالبان معادل این است که امریکا شکست خود را در برابر طالبان ،داعش والقاعده قبول می کند.
اوگفته است امریکا نباید به گونه یی نیروهای خود را از افغانستان خارج کند که به طالبان تسهیلات را فراهم  شود تا تروریستان را محافظت کنند وآنان در آینده بازهم برنامه حمله برغرب را ترتیب بدهند .
لیزچینی،که پدرش دیک چینی  زمانی معاون رییس جمهوری امریکا بودتاکید دارد که نباید به طالبان اعتماد کردزیرااین گروه همچنان با القاعده ارتباط داردومانمی توانیم به حیث یک همکار صلح بر آنان حساب کنیم ونمی توانیم از آنان پیمانی را به دست بیاوریم ونمی توانیم امنیت خود را به دست کسانی بدهیم که به اسامه بن لادن پناه داده بودند.
لیز چینی می گوید طالبان به رهبر القاعده اسامه بن لادن زمانی پناه داده بودند والقاعده از افغانستان برامریکا حمله کرد.
آدم کینزینگر،عضو دیگر کانگرس می گوید : توافق با طالبان باخت امریکا رادر افغانستان به ساد گی نمایان می کندو مانند اشتباهی است که اوباما در مورد عراق مرتکب شد.
لیندسی گراهام سناتور امریکایی٬ توافق امریکا با طالبان را بدتر از توافق برجام با ایران می داند او تاکید داردهرگونه توافق با طالبان که مبارزه امریکا در برابر تروریزم را نادیده بگیرد، یک توافق صلح نیست؛ بلکه این٬ راه را برای حملۀ دیگر بالای امریکا و منافع این کشور در سراسر جهان هموار می کند.
سناتوران امریکایی در حالی از توافق میان طالبان و نمایندگان امریکا اظهار نا خوشنودی می کنند که روند گفت وگو های امریکا با طالبان پر از ابهام است نه تنها سناتوران امریکایی بل سیاسیون افغان ومتحدان امریکا در ناتو واتحادیه اروپا هم از گنگ بودن این مذاکرات شاکی اند وحتا این اتهام وجود دارد که امریکا در وجود طالبان با پاکستان وارد مذاکره شده است و برای پاکستان امتیاز می دهد. تحلیل سیاسی

Leave a comment

Make sure you enter the (*) required information where indicated.
Basic HTML code is allowed.