???????? ، 6 ????? 1398 ، 11:36

مسعود اندرابی: به تهدید های امنیتی در برابر انتخابات پاسخ می دهیم

Written by  manager
Rate this item
(0 votes)

کابل   باختر   ۶  سنبله
با وجود چالش های امنیتی و مشکلات دیگر٬ مقام های امنیتی می گویند که آماده پاسخ دهی به تهدید های اند که متوجه انتخابات ریاست جمهوری در افغانستان است.
به گزارش آژانس باختر:مسعود اندرابی سرپرست وزیروزارت امور داخله امروز دریک نشست خبری گفت که امنیت روند انتخابات از تامین امنیت نامزدان انتخابات و معاون های آنان گرفته تا تامین امنیت پیکار های انتخاباتی٫ تامین امنیت مراکز رای دهی وسایربرنامه های انتخاباتی٬برای آنان یک اولویت است.
او به نمایندگی از نهاد های امنیتی و دفاعی گفت که میان این نیروها هماهنگی کامل وجود دارد و برنامه امنیتی در هماهنگی این نیروها و به گونه مستقل  ترتیب شده است و در صورت ضرورت آنهم در حالات که در محل های دور دست به امکانات هوایی نیاز پیدا شود تقاضای همکاری از نیروهای حمایت قاطع صورت خواهد گرفت.
اندرابی تاکید دارد که نیروهای دفاعی و امنیتی افغان برنامه های امنیتی روند انتخابات را مستقلانه ترتیب کرده اند و مستقلانه عمل خواهند کرد.
او گفت که مسوولان امنیتی از چند انتخابات که در گذشته برگزار شده است چیزهای زیادی آموخته اند و با استفاده از این تجارب نواقص و کاستی ها را اصلاح کرده اند و به این ترتیب برای مردم اطمینان می دهیم که انتخابات در فضای مصوون و آرام برگزار خواهد شد.
سرپرست وزیر وزارت امورداخله پذیرفت که تهدید های در برابر انتخابات وجود دارد مگر نیروهای امنیتی و دفاعی آماده پاسخگویی به این تهدید ها اند.
او شمار مراکز رای دهی را در کشور۵۳۷۳مرکز یاد کرد که تنها ۴۳۱ مرکزبه دلیل مشکلات جدی امنیتی بسته خواهند بود و۴۹۴۲ مرکز باز و فعال خواهد بود
اندرابی گفت که در کل ۶۷۴ مرکز با تهدید بلند امنیتی مواجه است.
این گفته در حالی بیان می شود که کمیسیون مستقل انتخابات شمار مراکز رای دهی را در کشور۷۳۸۵ مرکز ذکر کرده است که  حدود دوهزار مرکزبه دلایل امنیتی بسته خواهد بود. صائم

manager

Latest from manager

back to top