03 دلو 1398

RSS Facebook

اعلانات

خبر های جدید

وزیر دولت در امور صلح با سفیر ترکمنستان دیدارکرد

وزیر دولت در امور صلح با سفیر ترکمنستان دیدارکرد

کابل/ 3 دلو /باختر در ادامه سلسله نشست‌های مشورتی با سفارت‌ها...

وزیر دولت در امور صلح با سفیر هسپانیا دیدارکرد

وزیر دولت در امور صلح با سفیر هسپانیا دیدارکرد

کابل/ 3 دلو /باختر عبدالسلام رحیمی نماینده خاص رییس‌جمهور و وزیر...

وزیر دولت در امور صلح با سفیر روسیه در افغانستان دیدار کرد

وزیر دولت در امور صلح با سفیر روسیه در افغانستان دیدار کرد

کابل/ 3 دلو /باختر عبدالسلام رحیمی نماینده خاص رئیس‌جمهور و وزیر...

Youtube Player

khantry design

اعلانات


دوشنبه ، 15 میزان 1398 ، 10:55

طالبان ٬ افغانستان را کشور خود نمی دانند

Written by  manager
Rate this item
(0 votes)

کابل باختر  ۱۵  میزان
طالبان عامل اصلی تخریب کشور اند٬عملکرد این گروه نشان می دهد که ماموریت این گروه تخریب افغانستان است واین برنامه را به گونه هدفمند تعقیب می کند.
گزارشگرآژانس باختر می نگارد: عملکرد طالبان در مناطق تحت اداره این گروه نمایانگرآن است که طالبان برای عمران و بازساری نه تنها که پلان و برنامه ندارند بل دشمن زیر بنا در افغانستان و تخریب کنندگان اصلی تاسیسات عامه اند.
تحجرطالبان در برابر پیشرفت وانکشاف افغانستان در ابعاد مختلف واضح و روشن است.
طالبان در طول چند ماه اخیر بار بار با تخریب پایه های برق مانع خدمات برق رسانی در نقاط مختلف کشور شده اند.
مسوولان شرکت برشنا می گویند: از آغاز امسال تاکنون بیش از صد بار سیم‌های انتقال برق در بخش‌های گوناگون کشور قطع شده‌است و کم از کم هشت بار پایه‌های برق انفجار داده شده‌است.
در بیش از شش ماه گذشته بیش از شصت بار سیم‌های انتقال برق در مسیر قندهار-هلمند قطع شده‌است، بیش از سی بار سیم انتقال برق به غزنی در میدان وردگ قطع شده‌است؛ همین‌گونه بیش از شصت بار دیگر سیم‌های برق در فاریاب قطع شده‌است ودر مسیر بغلان - کابل هم طالبان بار ها پایه برق را تخریب کرده اند وجریان برق به کابل  و شماردیگر ی از ولایت ها را قطع کرده اند.
با برنامه تخریب کارانه طالبان٬شرکت برشنا که یک شرکت عام المنفعه است خساره های زیادی متحمل شده است.
این اداره می گوید( شرکت برشنا، همه ساله به علت به هدر رفتن بخش زیادی از درآمدها و فرصت‌های کاری این شرکت در بازسازی پایه‌ها و سیم‌های برق، نمی‌تواند به عملی سازی پروژه‌های نو و کارهای توسعه‌یی اش بهتر رسید‌گی کند.)
در حالی برق امروز حرف اول در ترقی و شگوفایی کشور ها را می زند طالبان  با تخریب پایه های برق عملا مانع رشد افغانستان شده اند.
تنها تخریب پایه های برق نیست که طالبان آن را هدفمندانه تعقیب می کنند٬ طالبان
با تسلط بر یک واحداداری در گام نخست به تخریب و سوختاندن تاسیسات عامه دست می زنند٬ مکتب و کلینیک و دفتر و اداره را تخریب می کنند.
این گروه با تسلط موقت بر ولسوالی درقد تخار٬وردوج بدخشان٬متا خان پکتیا٬خواجه عمری غزنی و شمار دیگری از ولسوالی ها٬ مقر ولسوالی ٬ قوماندانی پولیس مکتب و کلینیک را آتش زده اند.
این گروه عامل تخریب ده ها پل و پلچک در مسیر شاهراه ها در کشور است  تا نه تنها مانع عبور وسایط نظامی شوند بل مانع رفت و آمد عادی وسایط باربری و مسافربری نیزشوند.
حرف دیگر٬برخورد نا سالم و غیر اسلامی و غیر انسانی طالبان در برابر مردم در مناطق تحت نفوذ شان است.
طالبان هشدار داده اند٬انگشت آنانی را که رای داده اند و در انتخابات ریاست جمهوری سهم گرفته اند قطع می کنند این تهدید چه را نمایان کرد؟ پاسخ روشن است طالبان متحجر اند و به زندگی مدنی باور ندارند و نمی خواهند افغانستان مانند کشور های دیگر زعیم شان را خود انتخاب کنند.
طالبان در مناطق تحت تسلط شان یا مانع رفتن شاگردان به مکاتب شده اند و یا هم نصاب تعلیمی خود را دارند که در آن وحشت و بربریت طالبان٬ آشکارا دیده می شود. در نصاب تعلیمی طالبان نفرت پراگنی وجود دارد٬ عقده ٬ انتقام ٬تخریب وسلطه گرایی تدریس می شود.
مشکل دراین جاخلاصه نمی شود٬باشندگان وردوج بدخشان که بعد از چهارسال٬تازه از تسلط طالبان رهایی یافته اند گفته هایی دارند که نشان می دهد طالبان چه ظلم و ستمی را بر مردم روا کردند٬از محاکم صحرایی گرفته تا جاری کردن حدود شرعی به نام ها و بهانه های مختلف٬به عقد کردن دختران با جنگجویان خود وده ها شکنجه و ناهنجاری دیگر٬به یک عادت زشت برای طالبان تبدیل شده است و مشکل است این عادات زشت را از طالبان دور کرد٬ زیرا طالبان افغانستان را وطن خود نمی دانند و این کشوررا میدان جنگ و میدان ماموریت شان فکر می کنند و تنها به فکر انجام ماموریتی اند که برای آنان داده شده است و این ماموریت٬ماموریت مرگ و تباهی در افغانستان است .  تحلیل  سیاسی

Leave a comment

Make sure you enter the (*) required information where indicated.
Basic HTML code is allowed.