08 ???? 1399

RSS Facebook

اعلانات

خبر های جدید

محمد اشرف غنی با استاد محمد محقق دیدار کرد

محمد اشرف غنی با استاد محمد محقق دیدار کرد

کابل/ ۷ جوزا/ باختر محمد اشرف غنی رییس جمهوری اسلامی...

محمداشرف غنی  با رییس جمهور ترکمنستان  از طریق تلیفون صحبت کرد

محمداشرف غنی با رییس جمهور ترکمنستان از طریق تلیفون صحبت کرد

محمداشرف غنی با رییس جمهور ترکمنستان از طریق...

Youtube Player

khantry design

اعلانات

???? ، 27 ????? 1398 ، 12:56

مهلت سه ماهه برای پاکستان ازسوی سازمان نظارت جهانی بر پولشویی

Written by  manager
Rate this item
(0 votes)

کابل 27 میزان / باختر
گروه خاص اقدام مالی علیه پول شویی ، پاکستان را چهار ماه مهلت داده است که اگر مبارزه خود را علیه گروه های تروریستی ثابت نکند شامل فهرست سیاه خواهد شد.
این سازمان قبل از این به پاکستان هشدار داده بود که اگر مانع سرازیر شدن پول به گروه های تروریستی  نشود٬دوباره در فهرست نظارت جهانی تمویل کنندگان تروریزم قرار خواهد گرفت .
گزارشگرآژانس باختر می نگارد: شین مین لو رییس سازمان خاص اقدام مالی علیه پول شویی هفته گذشته درنشستی درپاریس تاکید کرده است که پاکستان می تواند تا چهارماه آینده مبارزه خود علیه گروه های تروریستی وقطع پول به این گروه ها ثابت کند درغیرآن شامل فهرست سیاه خواهد شد .
این نهاد گفته است که پاکستان از 27 موردی که  برای جلوگیری ازشامل شدن درفهرست سیاه  لازم است فقط به پنج مورد آن رسیدگی کرده است .
درهمین حال روزنانه داون پاکستانی درگزارش تازه خود نوشته که این اقدام به معنای این است که سیستم مالی پاکستان برای سیستم مالی بین المللی خطر ایجاد می کند زیرا این کشور در مقابله با تروریزم و پولشویی  کاستی های استراتیژیک  دارد.
این درحالیست که این نهاد پاکستان  را در ماه فبروری سال روان، یک مهلت سه ماهه داده بود تا تمویل گروه های تروریستی را که در خاکش فعال اند ، محدود کند. اما پس از پایان مهلت و بررسی این موضوع، ۳۷ کشور دریافتند که اسلام آباد کار بسیار اندکی در این راستا انجام داده است.
دیده می شود که سازمان خاص اقدام مالی علیه پول شویی از عدم پیشرفت پاکستان در توقف تمویل تروریزم سخت ابراز نگرانی کرده است و این بار به پاکستان مهلت چهارماهه داده است تا ثابت سازد که علیه گروه های تروریستی  و قطع مالی به این گروه ها، متعهد است.
در حال حال حاضر ایران و کوریای شمالی از جمله کشور هایی اند که  در فهرست سیاه نهاد خاص اقدام مالی  علیه پول شویی ، شامل هستند.
پاکستان در سال 2002 یکی از متحدان امریکا درجنگ علیه تروریزم بین المللی درافغانستان ، به شماری می رفت اما گزارش ها ثابت کرد که حکومت پاکستان ازیک سو درمباززه علیه تروریزم با امریکا متحد بود وازسوی دیگرگروه های تروریستی را  تمویل و تجهیز وزمینه آموزش آنان را درخاک خود فراهم  کرده است وبا این عملکرد ، بارها ازسوی جامعه جهانی با واکنش هایی مواجه شده است .
پس از ان که دونالد ترامپ رییس جمهور ایالات متحده امریکا برنامه استراتیژی خود برای جنوب آسیا را  اعلام کرد٬ دراولین اقدام کمک مالی امریکا را به پاکستان به دلیل آنچه که پاکستان ارتباطش با شورشیان اسلام‌گرای طالبان خوانده می‌شود کاهش داد.
سازمان خاص اقدام ملی علیه  پول شویی که مقرآن در پاریس است ٬ معیارهای بین‌المللی را در مبارزه علیه فعالیت‌های غیرمشروع مالی تعیین می‌کند. جاوید روشان

Leave a comment

Make sure you enter the (*) required information where indicated.
Basic HTML code is allowed.