24 ????? 1399

RSS Facebook

اعلانات

خبر های جدید

خلیلزاد: امریکا به تعهدات خود در توافقنامه با طالبان عمل کرده است

خلیلزاد: امریکا به تعهدات خود در توافقنامه با طالبان عمل کرده است

واشنگتن/ تویتر/ ۲۴ سرطان/ باختر زلمی خلیلزاد نمایندۀ ویژۀ امریکا در...

طالبان ده دهقان را درسرپل باخود بردند

طالبان ده دهقان را درسرپل باخود بردند

سرپل/۲۴ سرطان/ باختر طالبان مسلح دیروز ده دهقان را از ولسوالی...

نارویج به مصاف چلسی می رود

نارویج به مصاف چلسی می رود

کابل/ 24سرطان/ باختر درادامه بازی های فوتبال لیگ برتر انگلستان...

Youtube Player

khantry design

اعلانات

???????? ، 6 ??? 1398 ، 11:26

حضورگسترده شهروندان پاکستان در کنارداعش

Written by  manager
Rate this item
(0 votes)

کابل/  ۶   قوس /  باختر
مشاور امنیت ملی افغانستان می گوید: اکثریت افراد داعش در افغانستان شهروندان پاکستان اند.
گزارشگرآژانس باختر می نگارد:حمدالله محب مشاور امنیت ملی ریاست جمهوری در مصاحبه با خبرگزاری جمهوری چک واضح کرده است که اکثریت افراد گروه داعش در افغانستان شهروندان خارجی به خصوص شهروندان  پاکستان اند.
این گفته در حالی بیان می شود که در یک ماه اخیر صدها  عضو گروه داعش در ننگرهار تسلیم نیروهای امنیتی کشور شدند. اکثریت مطلق تسلیم شدگان شهروندان خارجی بودند که با خانواده های شان در اچین ننگرهار و چند ولسوالی دیگر آن ولایت اقامت داشتند و دست به فعالیت های تخریبی می زدند.
تسلیمی افراد داعش به اساس کدام معامله و یا سازش نبوده است٬فشار نظامی آنان را وا دار کرد که تسلیم نیروهای امنیتی شوند.
شهروندان شماری از کشور های عربی٬آسیای میانه٬چیچن وشماری زیادی از شهروندان پاکستان در میان تسلیم شدگان  اند .
حمدالله محب گفته است:( نیروهای امنیتی توانسته‌اند پناه‌‎ گاه‌‎های داعش در افغانستان را از بین ببرند و افراد این گروه را از پناه‌ گاه‌های شان بیرون کنند٬بیشترین جنگجویان این گروه خارجی اند که در این میان بیشترشان پاکستانی بوده‌اند.)
مشاور امنیت ملی اظهار داشته است:داعش از چندین ولسوالی در ننگرهار به‌عنوان پایگاه‌ استفاده می کردند اما نیروهای امنیتی توانسته‌اند افراد این گروه را از تمام پناه ‌گاه‌های شان بیرون کنند.
اوازکشورهای بیرونی خواسته است این موضوع را جدی بگیرندودرجلوگیری از فعالیت‌های داعش دولت افغانستان را همکاری کنند.
محب گفته است جنگجویان پاکستانی داعش و خانواده‌های شان به‌زودی به پاکستان انتقال داده می‌شوند.
محمد اشرف غنی رییس جمهوری اسلامی افغانستان هفته گذشته با سفر به ننگرهارداعش را یک گروه ختم شده در افغانستان اعلام داشته است.
حمدالله محب در حالی از حضور شهروندان کشور های خارجی به خصوص پاکستان در کنار داعش سخن می گوید که شماری زیادی از کشور ها٬ به خصوص کشور های همسایه پاکستان ازصدور هراس افگنان و صدور اندیشه های افراط گرایانه از پاکستان به کشور های شان حرف زیادی زده اند مگر پاکستان همچنان به حمایت خود از این گروه ها٬سازمان ها و چهره های هراس افگن ادامه داده است.
در اصل حمایت از هراس افگنی و ترویج افراط گرایی٬ جزسیاست رسمی پاکستان است٬نظامیان این کشور٬به این باور اند که پاکستان برای رسیدن به مقاصد منطقه یی شان در افغانستان٬هند و حتا ایران باید از حربه دین و مذهب و قوم استفاده کند و برای رسیدن به این مقصد ٬سازمان های استخباراتی پاکستان٬برنامه های گوناگون دارند.
با آن که مقام های نظامی پاکستان می گویند که حتا سایه داعش جراات وارد شدن به پاکستان را ندارد مگر داعش در افغانستان٬یک پروژه پاکستانی است ٬ تا کنون چهار رهبر شاخه خراسان داعش در افغانستان کشته شده اند که سه نفر آنان شهروندان پاکستان بوده اند.
مگر پاکستان با ترفند های که دارد کوشیده است تا رابطه داعش با پاکستان٬  تعریف ناشده باقی بماند.
درپاکستان نه  تنها از افراد داعش بل  ازعاملان بسیاری قضایای تروریستی در جهان و منطقه به خوبی میزبانی  می شود ٬افراد این گروه ها٬ حضور دوامداردر پاکستان  داشته اند.
اسامه بن لادن عامل حمله های یازده سپتامبربر امریکا ٬در پاکستان مخفی بود٬عاملان حوادث مرگبار تروریستی بر ممبی هند که در سال ۲۰۰۸ اتفاق افتاد٬در پاکستان شناسایی شدند٬عاملان حمله های تروریستی بر لندن و مادرید٬ بروکسل٬ سیستان و بلوچستان ایران در پاکستان حضور داشته اند و حالا هم صدها شهروند این کشور٬در کنار داعش و طالب در افغانستان حضور دارند.
منابع امنیتی و مقام های محلی در جوزجان و سرپل گفته اند که جنگ طالبان در شمال از سوی ارشاد حسین مشهور به مطیع الله جنرال برحال پاکستان اداره می شود.
مگر با تاسف عملکرد پاکستان از سوی شمار زیادی از کشور هاحتا کشور های که قربانی هراس افگنی اند و یا از تهدید روز افزون هراس افگنی و افراد گرایی داد می زنند نا دیده گرفته می شود. درحالی که کنوانسیون های جهانی حکم می کند که کشورها باید در برابر شهروندان شان احساس مسوولیت کنند.
حرف که برای پاکستان تفهیم و افاده آن مشکل است. تحلیل سیاسی

Leave a comment

Make sure you enter the (*) required information where indicated.
Basic HTML code is allowed.