06 ??? 1398

RSS Facebook

اعلانات

خبر های جدید

محمد اشرف غنی رییس جمهوری در پیوند به پروسۀ صلح با زنان دیدار کرد

محمد اشرف غنی رییس جمهوری در پیوند به پروسۀ صلح با زنان دیدار کرد

کابل/ ۵حوت/ باختر محمداشرف غنی رییس جمهوری اسلامی افغانستان به سلسلۀ...

مرکز ویژۀ رسیدگی به مصابان احتمالی کرونا در بغلان ایجاد شد

کابل/ ۵حوت/ باختر ریاست صحت عامه بغلان می گوید که آمادگی...

حسینه صافی: مشکل اعمار سرک کنار قلعه ضحاک غور به زودی حل می شود

حسینه صافی: مشکل اعمار سرک کنار قلعه ضحاک غور به زودی حل می شود

کابل/ ۵حوت/ باختر حسینه صافی سرپرست وزارت اطلاعات وفرهنگ امروز با...

Youtube Player

khantry design

اعلانات

?????? ، 30 ??? 1398 ، 13:14

فاصله میان ارگ و مردم کوتاه تر می شود

Written by  manager
Rate this item
(0 votes)

کابل /۳۰جدی/ باختر
محمداشرف غنی رییس جمهوری اسلامی افغانستان ازچندی به این طرف گفتمان ملی را با اقشارولایه های مختلف جامعه راه انداخته است و می خواهد با این عملکرد فاصله  میان ارگ ومردم را کوتاه کند و مردم را درحل معضل های موجود به مشارکت دعوت کند.
گزارشگر آژانس باختر می نگارد :متکی به خبرنامه ارگ ریاست جمهوری تاکنون رییس جمهوری پنجم نشست گفتمان ملی را با نمایندگان اقشار مختلف جامعه راه انداخته است . مردم دراین گفتمان ها ازمشکلات دربخش ترانسپورت گرفته تاکانکریت سرک ها وکوچه های فرعی ، آب آشامیدنی ، امنیت٬ صحت ٬موجودیت کثافات درجاده ها ، جلوگیری ازغصب زمین ، بلندبردن کیفیت معارف ، مشکل برق ، محیط زیست ، حقوق زنان ،ایجاد ساحه سبز ، برداشتن مواضع، جلوگیری از مواد مخدر ، برداشتن موانع ازسرک ها ٬کوچه ها ، جلوگیری ازجرایم و رسمی کردن مساجد رایاد کرده اند.
ممکن درکنار آنها ازوجود ولگردها درمناطق مسکونی و بلند منزل ها ، موجودیت افراد مبتلا به موادمخدر که مانند سمارق درگوشه و کنار شهربلند شده اند و نیز قانون گریزی وبی نظمی مسلط به نظم ترانسپورت شهری نیز گفته باشند از فقر مزمن و بیکاری شکوه کرده باشند و نیز ممکن از اعمار بلندمنزل ها ، آلودگی هوا کرده باشند یا گفته باشندکه فساد ریشه جامعه ونظام  را سست کرده است٬ تعصب مردم واحد را به گروه ها تقسیم کرده است . درچنین وضعیت آیا ممکن است برتمام این ناهنجاری غلبه شود ممکن است درصورتی که مردم با مسوولان همکار باشند ومسوولان همه خود را خدمتگار مردم بدانند بیشتر مردم به این فکر می کنندکه برای کسانی که می خواهند به مردم خدمت کنند فرصت داده نمی شود و یا کسانی که می خواهند به درد های مردم پایان دهند به زودی فرصت های کاری ازدست می دهند و یا برنامه های شان ناتمام باقی می ماند.
زمانی که رییس جمهوری می گوید که تشخیص شما نقشه راه من است . باید به این موضوع درنگ کرد ، رییس جمهوری با اتخاذ چنین کارشیوه می خواهد مردم را به مشارکت ملی فرا بخواند و به آنان تفهیم کندکه مشخصه نظام مردم سالار رسیدگی به مشکلات مردم است اگر چنین نمی شود مردم نسبت به نظام و مسوولان امور اصلاَ باورنمی کنند. اگر این بحث را خلاصه کنیم و مختصر از آن نتیجه بگیریم چنین می شود که این مسوولان امور اندکه می توانند فاصله میان مردم و نظام را کوتاه کنند و با عملکرد صادقانه اعتماد از دست رفته مردم را دوباره اعاده کنند ، درغیر آن سرانجام ریاست جمهوری متکی به خواست مردم اقداماتی را عملی خواهدکرد تا برهمه این هنجاری پایان داده شود.
ختم/ نالان ...ک...م

Leave a comment

Make sure you enter the (*) required information where indicated.
Basic HTML code is allowed.