09 ??? 1398

RSS Facebook

اعلانات

خبر های جدید

تلاش برای اشتغال زایی زنان فقیر درهلمند

لشکرگاه/ ۹حوت/ باختر برنامه یی برای اشتغال زایی به زنان فقیر...

اتخاذ اقدامات پیشگیرانه جلوگیری از بروز کرونا در قندهار

اتخاذ اقدامات پیشگیرانه جلوگیری از بروز کرونا در قندهار

قندهار/۹حوت/ باختر در قندهار اقدامات پیشگیرانه یی برای جلوگیری از بروز...

Youtube Player

khantry design

اعلانات

?????? ، 6 ??? 1398 ، 12:19

هژده تن در پیوند به آزار و اذیت جنسی کودکان در لوگر شناسایی شدند

Written by  manager
Rate this item
(0 votes)

کابل /  ۶  دلو/  باختر
مقامات لوی سارنوالی از میان هژده تن که متهم به اتهام آزار و اذیت جنسی  کودکان در لوگر اند هفت تن آنان را بازداشت کرده اند.
این درحالیست که موسی محمودی فعال مدنی لوگرکه به افشاگری آزارو اذیت جنسی شماری از کودکان آن ولایت شهرت یافته است وطن را ترک کرده است. 
گزارشگر آژانس باختر می نگارد:لوی سارنوالی اعلام کرده است ۱۸که  نفر در پیوند به بدرفتاری و آزار و اذیت جنسی کودکان دانش‌آموز در لوگر شناسایی شده اند و از این میان هفت تن بازداشت شده اند.
جمشید رسولی، سخنگوی لوی سارنوالی این مطلب را امروز به رسانه ها گفته است.
این اشخاص قبل از این از سوی هیئت حقیقت‌یاب لوی سارنوالی شناسایی شده اند. از جمله دوسیه های نسبتی دو تن آنان به محکمه فرستاده شده است و دوسیه پنج دیگر به زودی محول محکمه خواهد شد و۱۱ نفر دیگر هم به زودی بازداشت خواهند شد.
سارنوالی  بررسی‌هایش  از (۱۳ قوس) درمورد اتهام های مطرح شده در خصوص آزار و اذیت جنسی شماری از کودکان درآن ولایت آغاز کرده است.
موسی محمودی فعال جامعه مدنی لوگر در اوایل ماه قوس سال جاری مساله آزار و اذیت شماری از کودکان را در مکاتب آن ولایت رسانه یی کرد مگر این اقدام او با واکنش های زیادی  به خصوص باشندگان لوگر مواجه شد و محمودی متهم شد که کیس سازی می کند.
واکنش ها در برابر گفته های محمودی تا اندازه یی جدی بود که امنیت ملی او وهمکارش را بازداشت کرد و بعد در خبرنامه گفت که «از جریان صحبت‌های محمودی، واضح شده است که یافته‌های او بدون مدارک، ثبوت و شواهد بوده است  و به شکل غیر مسلکی فقط به هدف ایجاد یک ماجرا و سپس درخواست پناهند‌گی در یکی از کشورهای خارجی برای خانواده‌اش، انجام شده بود.».  مگر بعد از بروز عکس العمل ها٬ امنیت ملی ۶ قوس  محمودی را تسلیم کمیسیون حقوق بشر کردو حالا منابع نزدیک به موسی محمودی می گویند که به اساس تهدید و خطر های که متوجه او و خانواده اش است موقتا کشور را ترک کرده است.
اقدامات و گرفتاری هایی که از سوی لوی سارنوالی صورت گرفته است نشان دهنده آن است که حرف ها و ادعا هایی مطرح شده از سوی موسی محمودی با واقعیت ها نزدیک است .صائم

Leave a comment

Make sure you enter the (*) required information where indicated.
Basic HTML code is allowed.