30 سرطان 1398

RSS Facebook

اعلانات

خبر های جدید

کنفرانس مبارزه با هراس افگنی  در قزاقستان برگزار می شود

کنفرانس مبارزه با هراس افگنی در قزاقستان برگزار می شود

کابل 30 سرطان باختر کنفرانس مبارزه با مواد مخدر و مبارزه...

فی انس طلا۱۴۲۶ دالر عرضه می شود

کابل ۳۰سرطان باختر فی انس طلا در بازارهای بین المللی مبلغ...

محمداشرف غنی رئیس‌جمهور ٬ با قومندان فرماندهی مرکزی اردوی امریکا، در رابطه به امنیت انتخابات بحث کرد

محمداشرف غنی رئیس‌جمهور ٬ با قومندان فرماندهی مرکزی اردوی امریکا، در رابطه به امنیت انتخابات بحث کرد

29 سرطان باختر محمداشرف غنی رئیس‌جمهوری اسلامی افغانستان، امروز با جنرال...

Youtube Player

khantry design

اعلانات


پنجشنبه ، 1 جدی 1390 ، 13:01

شهروندان : ایران نباید درشرایط کنونی به اخراج مهاجران افغان اقدام نماید

Written by  Administrator
Rate this item
(0 votes)

گزارشگر: جاوید

کابل باختر/ 1/ جدی

شماری از شهروندان کابل از دولت ایران میخواهند تا در اخراج مهاجرین افغان بدون مدرک عجله نکنند زیرا این اقدام باعث بروز مشکلات زیاد برای مهاجران افغان میشود.

این تقاضای شهروندان در حالی صورت میگیرد که برخی از رسانه ها گزارش داده اند مقامات ایرانی میخواهند حدود یک ملیون افغان مهاجررا که بدون اسناد قانونی در ایران زنده گی دارند ، اخراج نمایند.

دراین گزارش ها از قول مقامات ایرانی گفته شده که تا سه ماه آینده حدود یک ملیون مهاجر افغان از آن کشور اخراج میگردد.

درهمین حال برخی از اعضای ولسی جرگه تصمیم ایران مبنی بر اخراج مهاجرین فاقد اسناد از آن کشور را موردانتقاد قرارداده و گفته اند ایران میخواهد از این طریق برحکومت افغانستان فشار وارد کند.

 محمد نعیم لالی حمیدزی، رییس کمیسیون امنیت داخلی ولسی جرگه گفته است ، ایران قبل از این نیز به خاطر برآورده ساختن اهداف سیاسی خود این گونه فشار ها را بالای حکومت افغانستان وارد کرده است .

 به گفته وی ، ایران با چنین عملکرد هامی خواهد نفوذاش را درافغانستان بیشتر سازد و مانع امضای سند استراتیژیک میان افغانستان و امریکا گردد.

 اما اسلام الدین جرات سخنگوی وزارت امور مهاجرین و عودت کننده گان این تصمیم ایران را جدی نمیداند و میگوید درعقب این تصمیم ایران کدام هدف سیاسی وجود ندارد و این یک مسئله اجتماعی است که حل خواهد شد.

به باور شهروندان ایران درسال های گذشته نیز چنین تصمیم های را درقبال اخراج مهاجرین افغان اتخاذ و شماری از مهاجرین را ازآن کشور اخراج کرده بود.

 سید جعفر ولیزاده یکتن از شهروندان میگوید ایران نباید در اخراج مهاجرین افغان عجله کند زیرا این اقدام ایران باعث نفرت و انزجار مردم افغانستان خواهد شد.

 

 

 

 

 

وی افزودکه ایران قبلاً تعدادی از مهاجران افغان را به اتهام قاچاق مواد مخدر و بعضی جرایم دیگر زندانی و یا اعدام کرده است که در مقابل این عمل ایران ، مردم ما در کشور برعلیه دولت مردان ایران تظاهرات نمودند.

 احمد جابر شهروند دیگر میگوید که ایران همه ساله به خاطر امتیاز طلبی از سازمان ملل متحد دست به چنین اعمال می زند که از یکسو زمستان سرد پیشرو داریم و ازسوی دیگر رقم بیکاری درکشور ما روبه افزایش است .

درهمین حال باوجود تماس های مکرر خبرنگار آژانس اطلاعاتی باختر ، مسوولین وزارت امور خارجه و دفتر سازمان ملل متحد در امورمهاجرین درکابل اظهار نظر نکردند.


 

Last modified on پنجشنبه ، 1 جدی 1390 ، 13:10
Administrator

Administrator

Lorem ipsum dolor sit amet consectetuer Curabitur metus Nulla ipsum pellentesque. Nunc sem eget habitasse urna Nam Curabitur eget senectus iaculis porta. Neque wisi nibh Proin id tincidunt metus Vivamus semper Nam Maecenas.

Website: www.joomshaper.com

Leave a comment

Make sure you enter the (*) required information where indicated.
Basic HTML code is allowed.