???????? ، 21 ???? 1399 ، 07:50

سیگار: بیش از ۲۴۰۰ امریکایی در افغانستان کشته شده اند

Written by  manager
Rate this item
(0 votes)

 کابل/21جوزا/ باختر
اداره سر مفتش ایالات متحده برای بازسازی افغانسان (سیگار) در گزارش ربع نخست سال ۲۰۲۰ به کانگرس نوشته است که از اول اکتوبر سال ۲۰۰۱ تا ۱۷ اپریل سال ۲۰۲۰ میلادی ۲۴۳۹ امریکایی در افغانستان کشته شده اند.
در این گزارش آمده است که ۱۹۰۹ منسوب نظامی امریکایی در جریان حملات خصومت‌آمیز در افغانستان کشته شده اند. از این میان ۱۴۰۹ نفر در جریان نبرد، ۴۹۷ نفر دیگر پس از زخمی شدن و سه نفر دیگر در سایر حملات جان باخته اند.
بر اساس گزارش سیگار، ۵۳۰ تن از نظامیان دیگر امریکایی در سایر حادثات غیر متخاصم جان باخته اند.
اداره سرمفتش ایالات متحده امریکا برای بازسازی افغانستان همچنان گفته است که در این مدت ۲۰۶۶۳ نظامی دیگر در جریان محاربه زخمی شده اند.
گزارش سیگار افزوده است که در ربع نخست سال جاری سه نظامی امریکایی در حملات متخاصم و یک نظامی دیگر در حادثه غیرمتخاصم جان باخته اند که در مقایسه با ربع گذشته اندکی افزایش را در تلفات نظامیان امریکایی نشان می‌دهد.
اما، این اداره گفته است که شمار زخمی شدگان در مقایسه با ربع گذشته ۵۷ نفر کمتر بوده است.
درمقایسه با سال گذشته، تعداد کشته شدگان و زخمی شدگان، افزایش یا کاهش نیافته است.
سیگار بر اساس گزارش نیروهای امریکایی در افغانستان نوشته است که از تاریخ اول جنوری تا ۳۱ ماه مارچ سال جاری، هیچ حملهه یی از سوی نیروهای افغان بر نیروهای امریکایی یا ایتلاف صورت نگرفته است. در همچو حملات منسوبان امنیتی افغان، نظامیان خارجی را هدف قرار می‌دهند.
اما سیگار گفته است که تحقیقات در مورد حملهٔ احتمالی نیروهای افغان بر امریکایی ها که در آن به تاریخ هشتم فبروری در ننگرهار که دو تن از نیروهای ویژه امریکایی کشته شدند، جریان دارد.
امریکا به تاریخ ۲۹ فبروری سال جاری، توافقنامه صلح را با طالبان در قطر امضا کرد و از آن به بعد گروه طالبان حملات شان را بر نظامیان امریکایی توقف داده اند و تنها نیروهای افغان را هدف قرار می‌دهند.
این در حالی است که پیش از این دفتر هیئت معاونت سازمان ملل متحد در افغانستان (یوناما) گفته بود که تنها در ماه اپریل، ۳۸۰ غیرنظامی در اثر درگیری طالبان و نظامیان افغان کشته شده اند.
در گزارش یوناما آمده است که طالبان در این ماه عامل تلفات ۲۰۸ غیرنظامی و نظامیان دولت افغانستان عامل تلفات ۱۷۲ تن بوده اند.
اما حکومت افغانستان گفته است که گروه طالبان از ۲۹ فبروری تا ۱۸ ماه می، بیش از ۳۸۰۰ حمله را انجام دادند که در آن ۴۲۰ غیرنظامی جان باخته است و ۹۰۶ نفر دیگر زخمی شده اند. ماری

manager

Latest from manager

back to top