03 ????? 1399

RSS Facebook

اعلانات

خبر های جدید

سرپرست وزارت تحصیلات عالی : روی کیفیت آموزش، تولید علم ودانش، توجه می شود

سرپرست وزارت تحصیلات عالی : روی کیفیت آموزش، تولید علم ودانش، توجه می شود

کابل /3 میزان / باختر دکتورعباس بصیرسرپرست وزارت تحصیلات عالی...

داکترعبدالله با سفیر بریتانیا درکابل، دیدارکرد

داکترعبدالله با سفیر بریتانیا درکابل، دیدارکرد

داکترعبدالله عبدالله، رییس شورای عالی مصالحۀ ملی، امروز درقصرسپیداربا...

Youtube Player

khantry design

اعلانات

?????? ، 8 ????? 1399 ، 08:02

نیویارک تایمز:روسیه برای کشتن عساکر امریکایی به طالبان پول داده است

Written by  manager
Rate this item
(0 votes)

کابل/  ۸  سرطان/  باختر
یک روز نامه امریکایی گفته است که استخبارات روسیه برای کشتن عساکر امریکایی در افغانستان به طالبان پول داده است .
نیویارک تایمز در یک گزارش تازه گفته است که استخبارات آن کشوریافته است که ادارات استخباراتی نظامی روسیه در مقابل کشتن نیروهای ایتلاف به رهبری امریکا در افغانستان به گروه طالبان امکانات مالی فراهم کرده است.
به نوشته نیویارک تایمز٬ مقامات امریکایی در اوایل سال جاری به این معلومات دست یافتند.
این روزنامه به قول از منابع استخباراتی امریکا نوشته است: که ازاین یافته‌ها  دونالد ترمپ، رییس جمهور ایالات متحده آگاه شده است  اما واکنش او تا کنون روشن نیست.
نیویارک تایمز نگاشته است که ادارات استخباراتی امریکا به این باور اند که قطعه ۲۹۱۵۵، شاخه یی از ادارهٔ استخبارات نظامی روسیه، در دادن پول انعام به تندروان شامل است.
نیویارک تایمز فرضیه های مختلفی را در مورد این که چرا روسیه احتمالاً تلاش کرده است ایالات متحده را در جنگ افغانستان زمین‌گیر کند، نشر کرده است.
این روزنامه نوشته است که واشنگتن درجریان سال‌های اخیر اتحاد جماهیر شوروی پیشین در افغانستان از گروه های جهادی حمایت می‌کرد و احتمالاً اکنون روسیه در تلاش حمایت از حملات طالبان است.
نیویارک تایمز همچنان گفته است که ممکن روسیه به خاطر کشتن جنگجویان اجیر این کشور توسط امریکا در سوریه، در پی انتقام جویی باشد.
طالبان این گزارش را رد کرده اند و دولت روسیه گفته است که در مورد آن آگاهی ندارند.
در جریان سال ۲۰۱۹ میلادی ۲۰ امریکایی در جریان محاربه در افغانستان کشته شدند، اما تا حال واضح نیست که مرگ چه تعداد از نظامیان مشکوک است
با آن که روسیه و طالبان این گزارش را رد کرده  اند مگر چند سال قبل یک مقام روسی گفته بود که طالبان از آنان درخواست پول و اسلحه کرده اند مگر آنان به حمایت سیاسی این گروه تاکید دارند.
همچنان این گزارش زمانی نشر می شود که دو روز قبل یک روز نامه غربی گزارش داد که ترامپ در نظر دارد تا پای روسیه را به جنگ داعش در افغانستان بکشاند.
مساله دادن پول به طالبان و این که امریکا می خواهد تا روسیه را با داعش در افغانستان مصروف کند ادامه جنگ نیابتی این قدرت بزرگ در افغانستان بوده می تواند که در نهایت مردم افغانستان قربانی می شوند.
به باور مردم ٬این مشکل زمانی در افغانستان حل شدنی است که گروه های مختلف از افغانستان واحد و منافع ملی تعریف واحد داشته باشند.
اگر هر گروه ابزاری در دست یک کشور خارجی باشد چگونه می توان از صلح در افغانستان حرف زد.
باری یک تحلیل گر مسایل سیاسی افغانستان٬ طالبان را به یک شرکت امنیتی تشبیه کرده بود که هرکی برای شان پول دهند٬همان کار را می کنند.
اگر طالبان با این طرز تفکر شان ادامه دهند ٬افغانستان همچنان میدان جنگ نیابتی کشور های منطقه و جهان خواهد بود . تحلیل سیاسی

Leave a comment

Make sure you enter the (*) required information where indicated.
Basic HTML code is allowed.