23 ??? 1399

RSS Facebook

اعلانات

خبر های جدید

زنان زراعت‌پیشه در سمنگان ماشین‌های خشک‌کننده میوه دریافت کردند

زنان زراعت‌پیشه در سمنگان ماشین‌های خشک‌کننده میوه دریافت کردند

کابل /۲۳ اسد / باختر ریاست زراعت آبیاری و مالداری سمنگان،...

ده هانوع وسیله زراعتی به ۳۳۰ خانواده در چهار ولسوالی بلخ توزیع شد

ده هانوع وسیله زراعتی به ۳۳۰ خانواده در چهار ولسوالی بلخ توزیع شد

کابل /۲۳ اسد / باختر ریاست زراعت، آبیاری و مالداری بلخ...

کار دو ساختمان در محل نمایشگاه بادام‌باغ آغاز شد

کار دو ساختمان در محل نمایشگاه بادام‌باغ آغاز شد

کابل /۲۳ اسد / باختر وزارت زراعت، آبیاری و مالداری ...

Youtube Player

khantry design

اعلانات

???????? ، 18 ????? 1399 ، 08:57

ادامه تنش در روابط امریکا و روسیه

Written by  manager
Rate this item
(0 votes)

کابل/  ۱۸  سرطان/  باختر
در ادامه تنش میان اریکا  و روسیه ،مجلس نمایندگان امریکا تصمیم گرفته است که مایک پامپئو را برای توضیح درباره گزارش‌هایی  که گفته می شود روسیه برای طالبان پول داده است تا عساکر امریکایی را در افغانستان بکشند فرا خوانده است.
مجلس نمایندگان امریکا بعد از این تصمیم به  فراخواندن پامپئو گرفته است که اداره ترامپ حاضر نیست که این گزارش های نیویارک تایمز را جدی بگیرد.
قرار است وزیر خارجه امریکا فردا در جلسه کمیته روابط خارجی مجلس نمایندگان آمریکا  حاضر شود.
این دومین واکنش مجلس نمایندگان امریکا در خصوص گزارش های نیویارک تایمز است .
سه روزقبل نانسی پلوسی رییس مجلس نمایندگان امریکا خواستار تحریم سازمان های استخباراتی روسیه از سوی امریکا شد.
سازمان های استخباراتی دو کشور در امر مبادله اطلاعات در مورد مسایلی چون هراس افگنی و جرایم سازمان یافته با هم همکاری دارند.
گفته می شود که کمیته روابط خارجی مجلس نمایندگان، از مایک پامپئو خواهد خواست که   درباره چگونگی واکنش دولت ترامپ به گزارش‌های اطلاعاتی مبنی بر پیشنهاد جایزه روسیه به  طالبان برای کشتن نیروهای ائتلاف در افغانستان ارائه دهد.
منتقدان ترامپ که نانسی پلوسی یکی از آنان است می گویند که دونالد ترامپ و شماردیگری  ازمقام‌های آمریکایی تلاش دارند تا گزارش ماه گذشته روزنامه نیویورک تایمز و واشنگتن پست مبنی بر این که  سرویس اطلاعات نظامی روسیه به طالبان پیشنهاد داده بود تا در ازای کشتن نیروهای ائتلاف و آمریکا در افغانستان جایزه دریافت کنند، کم‌اهمیت نشان دهند.
رییس‌جمهوری آمریکا گفته است که این تهدیدات روسیه به گوش او نرسیده بود چون این اطلاعات اعتباری نداشت. با این حال دموکراتان و جمهوری‌خواهان به شدت از او انتقاد کردند و خواستار پاسخگویی به این تهدیدها و واکنش دولت او شدند.
وزیر امور خارجه آمریکا هم مسایل مطرح شده در گزارش های این دو روز نامه امریکایی را  رد کرده است و این روز نامه ها را به شایعه پراگنی متهم کرده است.
شماری از اعضای مجلس نمایندگان امریکا می گویند که اظهارات ترامپ در خصوص  گزارش های اخیر نیویارک تایمزناشی از خلای معلوماتی است زیرا به او واقعیت ها گفته نشده است.
بت سنریکتن از کارشناسان استخباراتی رییس جمهوری امریکا گفته است اطلاعاتی که ادعا می شود روسیه به  طالبان بابت کشتن سربازان آمریکایی در افغانستان پاداش ارائه کرده است  به طور شفاهی به عرض رییس جمهور رسانده نشده است.
زیراخودداری ترامپ از شنیدن هر چیز منفی درباره روسیه، مقامات ارشد او را وادار کرده درباره مسایلی که به این کشور مربوط است، با احتیاط عمل کنند.
شماری را در امریکا باور به این است که منتقدان اداره ترامپ، تلاش دارند که در آستانه انتخابات ریاست جمهوری در آن کشور، از گزارش های اخیر نیویارک تایمزبه عنوان  یک دستآویز برای منزوی کردن ترامپ  استفاده کنند و آنان می کوشند  چنین وانمود کنند که او در صدد امتیاز دهی به روسیه است تا درد سر هایی در زمان انتخابات برای او ایجاد نشود.
در همین حال«نیکلای پاتروشف» رییس شورای امنیت فدرال روسیه گفته است که روسیه هرگز با طالبان همکاری نکرده است
برخلاف، رییس شورای امنیت فدرال روسیه امریکا را متهم کرده است که طالبان را به وجود آورده است و افراط گرایی مذهبی را در منطقه ترویج کرده است
او گفته است «این آمریکا بود که به تشکیل جنبش طالبان کمک کرد و در دهه ۱۹۸۰ میلیاردها دلار در حمایت از مجاهدین افغانستان هزینه کرد که بعدها بخش اعظمی از نیروهای تروریستی را نه تنها در افغانستان که در کل منطقه تشکیل دادند.»
نیکلای پاتروشف تاکید دارد که روسیه هرگز با طالبان همکاری نکرده است و حتی دیوان عالی روسیه در سال ۲۰۰۳ طالبان را به عنوان گروه تروریستی معرفی کرده است.
در همین حال سفارت روسیه در واشنگتن با رد این اتهامات، در پیام تویتری نوشته است:  اتهامات بی اساس مطرح شده از سوی نیویورک تایمز درباره اینکه مسکو مغز متفکر کشتار نظامیان آمریکایی در افغانستان است، منجر به این می‌شود که کارکنان سفارت خانه‌های روسیه در واشنگتن و لندن مورد تهدیدهای مستقیم قرار بگیرند. تحلیل سیاسی

 

Leave a comment

Make sure you enter the (*) required information where indicated.
Basic HTML code is allowed.